Menu

Zľava 27 % + TAHOMA® zadarmo

Vonkajšie žalúzie Z90 NOVAL

Bežné vonkajšie žalúzie Z90 sú pomerne žiadané, naše žalúzie Z90 Noval sú však ich inovovaná verzia.  „Novalky“  od Climaxu prinášajú mnohé vylepšenia, okrem iného napr. pevnejší a pružnejší prierez lamely, vďaka čomu majú žalúzie oveľa vyššiu odolnosť voči vetru. Každá lamela má po novom na leme špeciálne tesnenie z LDPE, ktoré znižuje hlučnosť žalúzií a zabezpečuje až 98 % zatemnenie. Nezabudli sme ani na komfort. Ovládanie žalúzie zabezpečuje kvalitný francúzsky motor značky Somfy, líder v tejto oblasti. Chcete pre svoj rodinný dom to najlepšie z najlepšieho, pretože si to zaslúži? Potom musíte mať jedine naše nové vonkajšie žalúzie Z90 Noval.

Zobraziť viac

Orientačná cena

611 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Perfektné tienenie

Vďaka tvaru lamiel poskytujú žalúzie Z90 tienenie až 98 %. Počas letných slnečných dní tak perfektne bránia pred prenikaním slnečných lúčov do interiéru, čím ho účinne chránia pred prehriatím

Vďaka účinnému tieneniu sú tieto žalúzie vhodné pre zákazníkov, ktorí si potrebujú oddýchnuť aj počas dňa bez rušivého slnečného svetla. 

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Pokrokové materiály

Rebríček je vystužený kevlarovými vláknami a je odolný voči UV žiareniu, čím výrobca docielil minimálnu deformáciu v čase
LDPE tesnenie, lamela v tvare písmena Z a kovový vodiaci tŕň zabezpečujú mimoriadne tichý chod a odolnosť aj voči silnejšiemu vetru. Vo vytiahnutom stave majú menší nábal, pričom jedna žalúzia dokáže zatieniť plochu až 20 m. 
 

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Variabilnosť montáže

Žalúzie Z90 je možné montovať do podomietkových boxov, do boxov s priznaným krycím plechom, v rohovom prevedení a do boxov, ktoré spĺňajú štandardy pre pasívne domy.

Variabilita montáže ich predurčuje ako vynikajúce riešenie pre novostavby i hotové dokončené stavby so zachovaním estetického a moderného vzhľadu. 

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Výhody žalúzií Z90 NOVAL

Farebnosť

V štandardnom prevedení je na výber až 23 farebných odtieňov, žalúzie sa tak čo najviac prispôsobia celkovému vzhľadu budovy. 

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Podomietkový box PREMIUM

Tento box je pre našu firmu v dnešnej dobe štandardom. Obidve nevýhody EASY boxu sa ním eliminujú. Okno je pevne napojené na Premium box. Podľa hrúbky izolácie a spôsobu osadenia okna sa na zadnej časti plechu sa urobí potrebný ohyb smerom k oknu. Tým, že je okno spojené s boxom, celohliníkový box lakujeme do farby okna.

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Podomietkový box PASIV

Tento box bol vyvinutý v spolupráci s dodávateľom okien pre pasívne domy. Všetky kotviace body sú riešené s prerušením tepelných mostov. Hrúbka špeciálnej izolácie je vždy individuálna a závisí od požiadaviek pasívnej stavby. Pracujeme s izoláciou s hrúbkou od 20 cm. Izolácia na pasívny štandard je často kombináciou 3 rôznych materiálov izolácie, aby sme dosiahli čo najmenšiu hrúbku, ale najvyššiu tepelnú izoláciu pri rozumnej cene. Tento mix izolácií je naším obchodným tajomstvom.

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Podomietkový box EASY

Podomietkový box EASY je základným typom podomietkových boxov na Slovensku a jeho najväčšou výhodou je nižšia cena. Zadnú stenu boxu tvorí omietka. Pri tomto prevedení je nutné vziať do úvahy, že sa rebríky žalúzie môžu odierať o drsnú omietku a časom môže dôjsť aj k ich pretrhnutiu. Realizácia je po estetickej stránke náročnejšia na zručnosť fasádnika. Preto toto riešenie odporúčame tým, ktorí chcú ušetriť a vedia sa spoľahnúť na dobrého fasádnika.


 

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Podomietkový box pre odvetranú fasádu

Podomietkovú prípravu pre odvetrané fasády prispôsobujeme vždy individuálnym potrebám stavby. Vzhľadom na rôzne hĺbky systémov a zateplení, náš box vždy prispôsobujeme konkrétnej stavbe. Najčastejšie sa stretávame s Fundermaxom, Alucobondom, Stacbondom a termodrevom. Najlepšie sa nám tieto projekty robia, ak ich konzultujeme priamo s projektantom. Vzhľadom na veľké skúsenosti so stavbami sa vieme prispôsobiť rôznym situáciám aj počas výstavby.

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Box s priznaným predným krycím plechom

Prevedenie s priznaným krycím plechom sa najčastejšie používa, ak už je stavba hotová a nechceme zasahovať do fasády. Preto je to najčastejšie prevedenie na rekonštrukcie alebo dodatočnú montáž

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Box s priznaným predným i zadným krycím plechom

Prevedenie s priznaným krycím plechom sa najčastejšie používa, ak už je stavba hotová a nechceme zasahovať do fasády. Je to najčastejšie prevedenie na rekonštrukcie, kde nábal žalúzie výrazne zasahuje do okna a zákazník to chce esteticky prijateľne zamaskovať, alebo ak sa zadný plech boxu použije pre montáž dverovej siete proti hmyzu. 

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Vonkajšie žalúzie v šikmine - atypické tvary

Šikmé vonkajšie žalúzie vieme dodať aj v plne funkčnom variante, teda s možnosťou naklápania i vyťahovania.  Ďalej vieme dodať žalúziu, ktorá sa vie v šikmine iba naklápať – toto prevedenie patrí medzi cenovo najdostupnejšie. Treťou verziou sú pevné (fixné) lamely na vertikálnych profiloch s vysokou odolnosťou voči vetru, ale bez možnosti naklápania. Spôsob voľby prevedenia je vždy limitovaný rozmermi a tvarom atypickej žalúzie. 

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Rohové prevedenie vonkajších žalúzií

Pri rohovom prevedení vieme dodať 3 typy rohov. Prvý a najpoužívanejší typ je s plným profilom 40 x 40mm (obyčajne pre vonkajší roh), druhý typ (obyčajne pre vnútorný roh) je s dvoma vodiacimi lištami bez pridania ďalších profilov. Tretí typ je roh s vodiacimi lankami vhodný najmä pre rohové okná s bezrámovým lepeným sklom.

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie žalúzií Z90 Noval

Prevedenie do stavebného prekladu

Máme riešenia aj pre žalúzie do stavebných prekladov. Podľa typu prekladu a požadovanej výšky žalúzie vyberieme taký prierez lamiel, aby aj po vytiahnutí žalúzie do hornej polohy lamely vošli do boxu. Napriek časovej úspore pri hrubej stavbe však odporúčame riešenia s boxom Premium alebo Pasiv. 

Technické informácie

 • Šírka lamely

  90 mm

 • Typ ovládania

  manuálne / motorické

 • Max. šírka

  500 cm

 • Max. výška

  500 cm

 • Možnosť podomietkového prevedenia

  Áno

 • Vhodné na dodatočnú montáž

  Áno

 • Vodiaci tŕň

  Kov

 • Odolnosť voči vetru

  Do rýchlosti 49 km/h (platí pre žalúzie uchytené v lište pri výške do 400 cm a šírke od 200 do 300 cm)

 • Minimálny vyrobiteľný rozmer (š x v)

  50 x 50 cm

 • Možnosť obojstranného naklápania

  Nie

Možné ovládanie

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Chcem žalúzie v podomietkovom boxe. Aká by mala byť hrúbka zateplenia?

  Pri žalúziách Z90 je odporúčaná hrúbka zateplenia20 cm. 2 cm je zateplenie z vonkajšej strany boxu. 14 cm he hĺbka samotného boxu a 4 cm hrúbku má izolácia medzi podomietkovým boxom a prekladom.

 • Aká je výška podomietkového boxu?

  Závisí to od výšky okna. Ak je táto výška 3 m, výška podomietkového boxu je 26 cm. Čím menšia je výška okna, tým menšia je výška podomietkového boxu. 

 • Kedy je vhodné objednať podomietkový box?

  Príprava v podobe podomietkového boxu sa montuje ešte pred samotným zateplením. Medzi inštaláciou boxu a žalúzií môže byť pokojne rozdiel rok, všetko závisí od vašich možností a tempa výstavby. 

 • Aké sú možnosti montáže na už hotovú stavbu?

  Ani pri hotovej stavbe sa nemusíte vzdať komfortu vonkajších žalúzií. Veľmi elegantným dojmom pôsobia žalúzie s priznaným krycím plechom, ktorý je tiež možné farebne prispôsobiť fasáde.

 • Sú žalúzie hlučné?

  Pri manipulácii s nimi ich samozrejme budete počuť. Paradoxne, najviac ich budete počuť pri jemných závanoch vetra pri otvorenom okne. Pri silnom vetre ich vďaka hluku zvonku zrejme počuť nebudete. 

 • Ako pripraviť vývod elektriny pre pohon žalúzií?

  Motor žalúzií je napájaný buď štandardným káblom v stene alebo solárnym pohonom. Je to otázka voľby, zo skúseností však vieme, že ekonomicky najvýhodnejšie je zasekať kábel do steny. Toto riešenie je aj menej poruchové. 

 • Oplatí sa mi manuálne ovládanie?

  Manuálne ovládanie výrazne znižuje komfort a montujeme ich naozaj veľmi zriedkavo. Cenový rozdiel motorických a manuálne ovládaných žalúzií predstavuje niekoľko desiatok eur, takže ak investujete do vonkajšieho tienenia, určite vyberajte motorické ovládanie

 • Aká je údržba vonkajších žalúzií?

  Základ je udržiavať žalúzie čisté. Postačí špongia a bežný saponát. Nie sú vhodné agresívne čistidlá a tiež tlakové čistenie wapkou. 

 • Kedy je v rámci ročných období vhodný čas na montáž vonkajších žalúzií?

  Žalúzie je možné montovať celoročne, prihliadame však na bezpečnosť technikov, v ojedinelých prípadoch pri extrémnom počasí presúvame termín montáže. 

 • Je možné montovať vonkajšie žalúzie aj v byte?

  Áno, v prípade podomietkových žalúzií do bytu volíme montáž s priznaným vonkajším plechom

 • Čo je vhodné zvážiť pri montáži vonkajších žalúzií?

  Určite sieťky proti hmyzu. Ak ich chcete mať umiestnené na vonkajšej strane, potrebujú svoj priestor a tomu sa prispôsobuje aj montáž vonkajších žalúzií. Pri objednávke sieťok proti hmyzu ich inštalujeme spolu so žalúziami

 • Ako dlho trvá montáž?

  Vo väčšine prípadov realizujeme montáž vonkajších žalúzii za menej než jeden deň, a to aj v prípade, že montujeme aj sieťky proti hmyzu.  

 • Akú životnosť majú rebríčky a pásky žalúzií?

  Ťažná páska je odolná voči UV žiareniu, oteru, zmršteniu a ďalším poveternostným vplyvom. Rebríček je vyrobený z terylen-polyesteru, je vystužený aramidovými vláknami, čo zabraňuje nežiaducemu pretiahnutiu a stiahnutiu. V kombinácii s hliníkovými lamelami a ďalšími komponentami je zabezpečená naozaj dlhá životnosť žalúzií.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Z90 NOVAL

 • Výška

  150 cm

 • Šírka

  150 cm

 • Ovládanie

  Motorické s vypínačom

 • Prevedenie

  Dvojdielny podomietkový krycí plech vo farbe

611 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Farby a materiály

Lamely

Popis

 • 2100

  2100

 • 200

  200

 • 140 s

  140 s

 • DB 703

  DB 703

 • 9010

  9010

 • 9007

  9007

 • 9001

  9001

 • 7039

  7039

 • 7022

  7022

 • 7021

  7021

 • 7016

  7016

 • 7016

  7016

 • 7012

  7012

 • 905

  905

 • 904

  904

 • 780

  780

 • 780

  780

 • 240

  240

 • 140

  140

 • 140

  140

 • 130

  130

 • 071

  071

 • 010

  010

 • 2900

  2900

Ukážky realizácií

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana