Menu

Fixné slnečné plachty

Ľahkosť letných dní na terase a príjemný tieň na vašu terasu prinesú fixné slnečné plachty. Sú vyrobené z kvalitných látok, ktoré terasu ochránia pred UV žiarením a večernou rosou. Sú konštrukčne jednoduchšie, bez navíjacieho hriadeľa a môžete ich upevniť o akýkoľvek pevný bod. 

Zobraziť viac

Orientačná cena

628 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody fixnej slnečnej plachty

Výhody fixnej slnečnej plachty

Funkčné tienenie

Slnečné plachty predstavujú efektívny spôsob tienenia terás, bazénov a záhrad a ponúkajú ochranu pred UV žiarením a poskytujú príjemný tieň tam, kde ho potrebujete.

Výhody fixnej slnečnej plachty

Výhody fixnej slnečnej plachty

Jednoduchá manipulácia

Fixné plachty majú jednoduchú konštrukciu, upevníte ich o fasádu, dizajnový stĺp alebo akýkoľvek pevný bod.

Výhody fixnej slnečnej plachty

Výhody fixnej slnečnej plachty

Atraktívny dizajn

V rôznych prevedeniach prepožičiavajú okoliu domu atraktívny originálny vzhľad, dodajú chýbajúci farebný prvok, alebo celkom splynú s okolím.

Výhody fixnej slnečnej plachty

Výhody fixnej slnečnej plachty

Široký výber látok

Vyberte si mierne perforovanú látku, látku v žiarivých farbách alebo látku s väčším tieniacim efektom. Všetky látky sú vysoko kvalitné látky prispôsobené do exteriéru. 

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Je plachta odolná voči dažďu ?

  Slnečná plachta je primárne určená na tienenie, čiže neslúži ako prístrešok proti dažďu. Avšak sú navrhnuté tak aby dážď vydržali. Niektoré látky majú perforáciu a voda cez ne prepadne. Keď perforáciu nemajú tak najväčší problém pri daždi je, nahromadenie vody na plachte. Tá vytvorí na nej také “bruchá” s veľkou váhou a tie zapríčinia pretrhnutie. 

 • Je plachtovina vode odolná ?

  Všetky naše látky sú vode odolné. Čiže im nevadí keď zmoknú. Je to však predsa len tkanina čiže po daždi ju treba vyrolovať a nechať vysušiť. 

 • Ako sa kotví fixná plachta?

  Fixná plachta môže byť samostatne stojaca (4 stĺpy). Alebo ju môžeme ukotviť o dom a stĺpy. Každý cíp plachty môže mať svoj spôsob ukotvenia, či už o stenu alebo o stĺp. 

   

   

 • Je plachta odolná voči vetru ?

  Plachtu je potrebné pri vetre stiahnuť. Hoci je plachta dimenzovaná na veľké zaťaženie, záruka na roztrhnutie vetrom sa uplatniť nedá. Preto je potrebné plachtu vždy zrolovať.

 • Môžem mať stĺpy vo farbe RAL alebo inej ?

  V ponuke máme hliníkové a nerezové stĺpy. Nerezové nie je možné striekať do inej farby a nie je to ani potrebné, keďže pôsobia veľmi pekným estetickým dojmom. 

 • Aké sú farbené možnosti pri plachte ?

  Na výber je viacero farebných vyhotovení, vždy podľa vzorkovníka daného typu plachty. 

 • Je dobré dať si výškovú reguláciu na plachtu?

  Výškovú reguláciu vždy odporúčame, lebo sa zvyšuje funčnosť plachty a jej možnosti naklápania a tým padom tienenia terasy. Treba si dať iba pozor na pravidlo, že výšková regulácia nemôže byť v časti kde je hriadeľ.

 • Potrebuje plachta špeciálnu starostlivosť pred zimou?

  Nie, suchú a čistú plachtu je potrebné zložiť a uložiť do interiéru.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  fixná plachta obdĺžnik s látkou Austronet 950 iba na tienenie

 • Šírka

  450 cm

 • Výsuv

  450 cm

 • Pocet stĺpov

  Bez stĺpov

 • Kotvenie

  k existujúcim bodom pomocou lana s rýchlospojkou

628 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Ukážky realizácií

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana