Menu

Slnolamy

Slnolamy predstavujú špecifický druh tienenia, ktorý je zároveň výrazným a zaujímavým architektonickým prvkom celej stavby. Na fasádu alebo okno sú zvyčajne namontované pevne, alebo ako posuvný či naklápateľný variant. Masívne slnolamy so širokými lamelami sú typické pre administratívne budovy a moderné developerské projekty, menšie posuvné okenice sú vhodné najmä pre bytové domy, ale aj pre rodinné domy, pergoly či altánky. Fasádne slnolamy tienia aj samotnú fasádu, vytvárajú efekt vetrania priestoru medzi plášťom a stenou, a tým chladia celý objekt.  Ak hľadáte imidžové tienenie, ktoré má naozaj iba regulovať intenzitu svetla vo vnútri, slnolamy budú pre vás to pravé riešenie.

Obľúbený fasádny prvok architektov

Obľúbený fasádny prvok architektov

Slnolamy sú stálym fasádnym prvkom, ktorý výrazne ovplyvňuje vzhľad budovy. Dodajú jej výrazný vizuálny prvok, preto sa tešia čoraz väčšej obľube architektov. Nevyžadujú zásadnú údržbu a v porovnaní s inými tieniacimi prvkami majú životnosť aj desiatky rokov. Posuvné slnolamy sa dajú jednoducho presunúť a vytvoriť tak tieň tak, kde je práve potrebný. 

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana