Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

Typy markíz

Markízy

Markíza je tradičné a veľmi obľúbené tienidlo na terasu alebo väčší balkón. Funguje najmä ako ochrana pred slnkom, nie je stavaná ako prístrešok alebo dáždnik. Na tieto účely primárne slúžia pergoly.

Správne zvolená markíza môže byť klenot domu. Oproti pergole má tú výhodu, že nemá podporné stĺpiky, preto až tak nenarúša pôvodnú architektúru domu. Keď ju práve nevyužívate, môžete ju jednoducho „schovať“ a ona sa stane neviditeľnou. Aj napriek tomu, to však nie je iba sezónny doplnok, ale stále variabilné tienidlo, ktoré máte vždy po ruke.

Okrem dizajnu majú markízy aj nepopierateľné funkčné výhody. Ako tienidlo chránia interiér domu pred prehrievaním. V závislosti od látky znesú aj dážď, nemajú však slúžiť ako dáždnik. Odolné voči dažďu sú látky, ktoré sú dvakrát impregnované. Sú však aj ťažšie a prepúšťajú menej svetla.
Obľúbenou voľbou je látka Lumera, ktorá je odolná voči špine a hodí sa do mestských prostredí. Je ľahšia, bezúdržbová a vhodná aj na veľké markízy.
Látka je alfou a omegou markízy, k dispozícii sú preto ďalšie dve voľby. Ak chcete žiarivé látky, ktoré prepustia mäkšie svetlo, zvoľte polyester. Pozor však na ich stálofarebnosť, tá časom upadá. Poslednou možnosťou sú akrylové látky, ktoré sú stálofarebné a nešpinia sa, nesmú však byť vo veľmi agresívnom prostredí. Výhodou je aj ich 5-ročná záruka.

Markízy môžu mať svoju „skrýšu“ v podobe kazety. Aj kazety možno dizajnovo prispôsobiť architektúre domu, v ponuke máme hranaté i oblé, robustnejšie i jemné. Stačí si vybrať.

Všetky markízy možno ovládať manuálne alebo motoricky. Mnohé majú senzory na vietor, dážď a slnko, vďaka čomu sa samy sťahujú a rozťahujú. Treba však myslieť i na to, že motorizované markízy potrebujú pri inštalácii prívod elektriny.

AKÉ TYPY MARKÍZ U NÁS NÁJDETE?

• otvorené – priznaná látka aj ramená 
• so strieškou – látka je zakrytá pod strieškou, ramená ale vidno 
• kazetové – ramená aj látka sa schovávajú do boxu/kazety (box chráni látku, vhodné do oblastí so zlým počasím) 

Môžeme Vám nejako poradiť?

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2022
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie