Menu

Markíza Klasik

Klasik je klasika v oblasti kĺbových markíz. Má jemnejšie doplnky a jej ozdobou je pekná kompaktná strieška, ktorá chráni látku, nie však ramená. Ak vám na terasu svieti nízke západné slnko, poteší vás predný výsuvný volán. Celkový veľký výsuv a maximálna šírka umožňujú najmä využitie pre veľké terasy, rodinné domy aj reštauračné posedenia.

Zobraziť viac

Orientačná cena

2.988 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Efektné tienenie

Markíza Klasik vás na terase ochráni pred ostrým letným slnkom a zamiluje si ju každý, kto chce tienenie bez rušivým nosných prvkov. A hoci je markíza primárne určená na tienenie, pri zachovaní odporúčaného sklonu zvládne aj menší dážď.

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Dizajn

Otvorená markíza pôsobí jemnejším, ľahším dojmom. Strieška plní nielen ochrannú funkciu, ale je aj estetický a ladiaci prvok. 

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Životnosť

Hoci je markíza Klasik otvoreným typom bez boxu, je možné ju doplniť strieškou a spodným krytom látky. Takáto ochrana zabezpečuje dlhšiu životnosť a farebnú stálosť.

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Ideálna pre komerčné priestory

Markízu je možné vyrobiť v šírke až 14 metrov, to z nej robí ideálny tieniaci prvok pre terasy reštaurácií a kaviarní. Taktiež je mimoriadne vhodná k rodinným domom s veľkou terasou. 

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Predný výsuvný volán

Vďaka prednému volánu môžete regulovať množstvo svetla na terase aj pri nízkom zapadajúcom slnku. Použitie volánu je možné do šírky 650 centimetrov a výsuvu 350 centimetrov

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Špeciálne látky

Markíza je k dispozícii so špeciálnou látkou Lumera. Tá sa vyznačuje perfektnými farbami a mimoriadnou odolnosťou voči špine. Vďaka hladkému povrchu vlákien sa na povrchu usádza až o 50 % menej nečistôt ako na bežných tkaninách.

Výhody markízy Klasik

Výhody markízy Klasik

Možnosť automatizácie

Markízu je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a na diaľku alebo automaticky riadiť jej činnosť. Slnečný senzor zabezpečí automatické tienenie, otrasový senzor monitoruje veterné podmienky a v prípade prekročenia nastavenej hodnoty markízu stiahne.

Technické informácie

 • Max. šírka

  1400 cm

 • Možnosť montáže

  Strop, stena, krokva

 • Box

  Nie

 • Možnosť dodatočného osvetlenia

  Nie

 • Predný volán

  Výsuvný

 • Sklon

  0° - 73° motorické ovládanie, 5° - 45° manuálne ovládanie

 • Max. výsuv

  400 cm / 350 cm s výsuvným volánom

 • Min. šírka

  177 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Dá sa vyrobiť markíza na presný rozmer?

  Šírkou sa dokáže markíza prispôsobiť na centimeter v rozmedzí od 183 cm do 480 cm, výsuv je typizovaný a pohybuje sa v intervaloch 50 cm.

 • Neviem sa rozhodnúť medzi kazetovou alebo otvorenou markízou. Aký je medzi nimi rozdiel?

  Kazetová markíza má ramená a látku s hriadeľov v stiahnutom stave ukrytú v boxe, ktorý ju chráni pred dažďom a snehom, aby sa zaistila dlhšia životnosť. Otvorená markíza takúto ochranu nemá, odporúčame ju tam, kde je markíza chránená podstreším alebo balkónom. Niektoré typy otvorených markíz je možné v príplatkovej verzii doplniť o striešku a spodný kryt, čo výrazne predlžuje ich životnosť. Ak látka nie je chránená a prší na ňu, tvoria sa nevzhľadné plesne a látka degraduje.

 • Aké látky sa používajú pri markízach?

  Všetky látky sú impregnované, najčastejšie sa používajú akrylové látky Sattler a polyester. Slovenskí zákazníci najčastejšie volia akryl, je farebne stálejší a nepremokavý. Špeciálnym typom je látka LUMERA. Má špeciálne vlákno, ktoré má hladký povrch a je tenšie. Látka je hutnejšia ale s nižšou hmotnosťou. Podľa laboratórnych testov sa na povrchu zachytáva až o 50 % menej nečistôt. Zachováva si všetky parametre akrylu. Polyester je tiež nepremokavý, no v porovnaní s akrylom ponúka výraznejšie farby. Je menej farebne stály, vyberajú si ho zákazníci, ktorí požadujú žiarivé farby a rátajú s možnosťou, že látku po rokoch vymenia.

 • Je markíza odolná voči vetru?

  Markíza štandardne odoláva vetru do stupňa 2 Beaufortovej triedy, čo je slabý vietor s rýchlosťou 6-11 km/h. Pri tomto vetre šumia listy stromov a vietor je citeľný na tvári. Silnejší vietor nafúkne látku markízy ako plachtu na lodi a hrozí zlomenie ramien markízy. Preto je dôležité markízu pri silnejšom vetre stiahnuť.

 • Ako môžem zabrániť poškodeniu vetrom?

  Je dobré sledovať predpovede počasia, ak je predpoklad silného vetra, markízu radšej stiahnite. Dobrou voľbou je otrasový senzor, ktorý v prípade vetra markízu stiahne. To je samozrejme možné len pri motorizovaných markízach.

 • Ochráni markíza terasu aj pred dažďom?

  Látka markízy je impregnovaná, slabší dážď zvládne. Pri daždi je dôležité, aby bola látka dobre napnutá a mala vhodný sklon, aby sa na nej nehromadila voda. Nahromadená voda spôsobuje záťaž pre ramená a môže dôjsť k poškodeniu ramien a vytiahnutiu látky z hriadeľa.

 • Ako sa starať o mokrú látku?

  V prípade dažďa odporúčame látku stiahnuť a počas priaznivého počasia čo najskôr rozvinúť a nechať vysušiť. Hoci je látka ošetrená protiplesňovou ochranou, stále je to látka a k by sa nevysušila, časom by zaplesnivela.

 • Je potrebné po nejakom čase meniť látku?

  Najčastejším dôvodom výmeny látky je jej znečistenie a zmena farebných vlastností. Ak je markíza inštalovaná v bežnom prostredí a v okolí nie sú stromy s nadmernou produkciou živice a peľu, látka vydrží roky.

 • Potrebuje látka špeciálnu starostlivosť?

  Nie, základom je, aby bola markíza v zvinutom stave suchá. Z času na čas je vhodné markízu nechať zmoknúť, aby dážď zmyl prach a peľ, a následne nechať vyschnúť.

 • Potrebuje látka špeciálnu starostlivosť pred zazimovaním?

  Nie, stačí, ak je látka zbalená suchá.

 • Je možné otvorenú markízu ešte dodatočne chrániť?

  Áno, markízu je možné doplniť strieškou a spodným krytom, ktorá chráni látku pred dažďom a snehom.

 • Prečo venovať pozornosť sklonu markízy?

  Sklon markízy vyjadrený v stupňoch zabezpečuje plynulý odtok vody z látkovej strechy. Je dôležité zabrániť hromadeniu vody a vzniku „lavóra”, keďže hrozí riziko pretečenia strechy a poškodenia konštrukcie vplyvom veľkej hmotnosti.

 • Existujú nejaké všeobecné pravidlá, čo sa týka sklonu?

  V zásade platí, že čím väčší sklon, tým väčšia plocha je zatienená a čím vyššie je markíza umiestnená, tým by mal byť sklon väčší, aby bol zachovaný komfortný prechod pod markízou.

 • Viem si sklon markízy prispôsobiť aktuálnym svetelným podmienkam?

  Nie, sklon markízy patrí k servisným zásahom, a hoci ho šikovný domáci majster pravdepodobne zvládne, odporúčame zveriť ho do rúk nášmu technikovi.

 • Na čo slúži predný volán?

  Volán chráni pred nízkym západným slnkom. Ak chcete zatieniť terasu orientovanú na východ, výsuvný volán nebudete potrebovať. Pri terasách orientovaných západne je vhodné volán zvážiť. Markíza je k dispozícii s výsuvným volánom.

 • Existujú obmedzenia pre výsuvný volán?

  Áno, výsuvný volán je k dispozícii pre markízu s výsuvom do 350 cm pre zachovanie stability, pri väčších výsuvoch k dispozícii nie je. 

 • Aká je maximálna dĺžka výsuvného volánu?

  Maximálna dĺžka volánu je 150 centimetrov, čo je dostatočná na zabezpečenie komfortu aj pri nízkom západnom slnku.

 • Je fyzicky náročné stiahnuť markízu s manuálnym ovládaním?

  Hoci je potrebné vyvinúť úsilie, dospelý človek ju bez problémov dokáže obsluhovať.

 • Môžem pripojiť markízu do systému inteligentnej domácnosti?

  Áno, táto možnosť závisí od typu motora, nie od typu markízy. Ak už inteligentnú domácnosť máte alebo ju plánujete, určite nás o tom informujte.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Klasik

 • Šírka

  500 cm

 • Výsuv

  350 cm

 • Látka

  Akryl

 • Ovládanie

  Motorické

 • Prevedenie

  Bez striešky s spodného krytu

 • Farba konštrukcie

  Biela RAL 9016

2.988 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Podobné produkty

Mohlo by Vás taktiež zaujať.

Markíza Kaseta

Markízy Štandard

Markíza Kaseta

Markíza Noveta plus

Markízy Štandard

Markíza Noveta plus

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana