Menu

Motorické závesy

Motorizované závesy pridávajú k estetickej a funkčnej stránke závesov navyše prvok pohodlného ovládania. Sú mimoriadne vhodné na veľké presklené plochy a do komerčných sál s veľkým počtom okien, kde je možné všetky závesy ovládať pohodlne z jedného miesta. Záves sa plynule pohybuje po koľajnici, ktorú možno ohýbať a zatieniť aj priestory s neštandardným pôdorysom. Doplnková funkcia touch motion umožňuje odtiahnuť a zatiahnuť motorický záves krátkym zatiahnutím rukou. Motorické závesy sú pripojiteľné do systému inteligentnej domácnosti. Pre hotelové a komerčné priestory sú k dispozícii aj závesy s certifikátom nehorľavosti pre bezpečnosť hostí aj personálu a akustické látky, ktoré tlmia zvuk, hovorené slovo a ozvenu.

 

Zobraziť viac

Orientačná cena

1.507 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Pohodlné ovládanie

Závesy uvediete do pohybu pomocou vypínača umiestneného na stene, diaľkovým ovládačom, alebo cez mobilnú aplikáciu. Okrem toho závesy disponujú funkciou touch motion, záves sa odtiahne a zatiahne krátkym zatiahnutím rukou.

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Veľká odolnosť

Podľa váhy ušitého závesu prispôsobujeme typ koľajnice. V ponuke máme koľajnice od subtílnych pre záclony a ľahké závesy po robustné koľajnice pre divadelné opony.

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Možnosť batériového pohonu

Pre dokončené interiéry bez prívodu elektriny k závesom je riešením batériový pohon s garantovanou výdržou 6 mesiacov, po tom sa batérie len dobije zo siete.

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Kvalita

Ponúkame závesy s rôznou gramážou, ktoré vynikajú kvalitou, štruktúrou aj vzhľadom. Niektoré látky sú stálofarebné a odolné voči oderu. 

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Funkčnosť

Závesy sú perfektný spôsob tienenia a sú v ponuke od úplne zatemňujúcich po takmer transparentné, vzdušné závesy, ktoré tienia len mierne. 

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Dizajn

Vyberte si zo stoviek farieb a unikátnych vzorov látok, ktoré reflektujú najnovšie módne trendy. Kolekcie látok dopĺňame dvakrát ročne. 

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Riešenie pre vysoké výšky

Závesy dodávame aj v nadštandardných výškach, aby nebolo nutné šiť ich z viacerých kusov. 

Výhody motorických závesov

Výhody motorických závesov

Nadštandardné služby

Neoddeliteľnou súčasťou predaja závesov je interiérové poradenstvo, zameranie, riasenie a šitie závesov, interiérové poradenstvo a montáž koľajníc či garníž. Závesy zavesíme a ožehlíme na mieste, aby vyzerali naozaj výborne. 

Technické informácie

 • Možnosť ohýbania do horizontálneho oblúku

  Áno

 • Možnosť farby RAL

  Áno

 • Minimálna hĺbka niky

  15 cm (ak je vytvorená)

 • Maximálna váha závesu

  60 kg na 12 m

 • Maximálna dĺžka koľajnice

  12 m

 • Možnosti ukladania závesu

  vpravo, vľavo, opona (do strán)

Možné ovládanie

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Ťahom ruky

  Ťahom ruky

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Je potrebná stavebná príprava pre motorické závesy?

  Pre montáž nie je potrebná špeciálna stavebná príprava. Ak nad nimi uvažujete a ste ešte vo fáze projektu, veľmi estetickým riešením je výklenok v strope, do ktorého sa inštaluje koľajnica aj samotný motor. Technické komponenty sú prakticky neviditeľné, celkové prevedenie je po dizajnovej stránke čisté a elegantné.

 • Existuje riešenie montáže motorických závesov do dokončeného interiéru bez sekania káblov?

  Áno, v takomto prípade odporúčame batériový pohon závesov, ktorý má garantovanú výdrž 6 mesiacov. Potom batériu jednoducho nabijete z bežnej siete.

 • Podľa čoho si vybrať mieru zatemnenia látky?

  Aj pri odporúčaniach vychádzame z individuálnych potrieb. Domáce kino, pouličná lampa, ktorá svieti priamo do interiéru, konferenčné miestnosti s projektorom, slnko, ktoré ráno svieti rovno do spálne, to všetko sú predpoklady pre látku s vyšším zatemnením. Do kuchyne naopak viacero zákazníkov radšej volí menej zatemňujúce látky. Pri výbere sa teda riaďte vlastnými očakávaniami a životným štýlom.

 • Ako správne určiť šírku závesu?

  Šírka závesu závisí od riasenia a jeho typu. Neexistuje všeobecné pravidlo. Pre nacenenie postačí rozmer priestoru, ktorý chcete závesom zatieniť, presnú spotrebu vypočítame individuálne.

 • Nevyblednú látky na ostrom slnku?

  Látky sú priamo určené na tienenie, podľa typu látky sú niektoré viac či menej stálofarebné. 

 • Vyžadujú závesy špeciálnu údržbu?

  Väčšinu závesov je možné prať v práčke a žehliť v domácich podmienkach. Vždy sa však riaďte pokynmi podľa konkrétnej látky.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Motorická koľajnica so závesom a ušitím

 • Šírka

  400 cm

 • Výška

  265 cm

 • Látka

  V strednej cenovej hladine

 • Riasenie

  1,5

 • Ovládanie

  Motorické s vypínačom

1.507 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Ukážky realizácií

Podobné produkty

Mohlo by Vás taktiež zaujať.

Závesy na mieru

Interiérové tienenie

Závesy na mieru

Záclony na mieru

Interiérové tienenie

Záclony na mieru

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana