Menu

+ jednotka TAHOMA® zadarmo

Rímske rolety

Rímska roleta je originálny spôsob tienenia. Na rozdiel od klasickej rolety sa nenavíja na hriadeľ, ale postupne sa skladá do úhľadných pásov. Jednotlivé bloky látky sú spevnené sklolaminátovými rúrkami, aby pekne držali tvar. Pohyb rolety zabezpečujú ovládacie šnúrky, k dispozícii je aj motorické ovládanie. Látka je k nosnému systému uchytená suchým zipsom, jednoducho ju vymeníte podľa nálady. Jej pravidelné záhyby dodávajú interiéru mäkkosť a útulnosť, ktorá pristane modernému i tradičnému štýlu.

Zobraziť viac

Orientačná cena

283 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Estetická stránka

Netradičné riešenie tienenia so záhybmi látky dodáva interiéru mäkkosť, útulnosť a originalitu. V ponuke sú stovky vzorov a farieb, vďaka ktorým získa interiér výrazný farebný prvok, alebo s ním rímske rolety nenápadne splynú.

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Predné i zadné šitie

Umiestnenie šitia ovplyvní to, či sa bude látka skladať smerom do interiéru alebo k oknu. Výrazným vzorom pristane zadné šitie, ak je roleta povytiahnutá, vzor na seba prirodzene nadväzuje. Mäkké látky vyzerajú efektne pri prednom šití, sklady vytvárajú dojem vankúšikov.

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Ľahká manipulácia

Roleta je k nosnému mechanizmu uchytená suchým zipsom, jednoducho ju vymeníte podľa svojej aktuálnej nálady. Väčšina materiálov sa dá oprať v práčke, čo výrazne uľahčuje údržbu a hygienické nároky.

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Rôzna priepustnosť svetla

Široká paleta funkčných látok umožňuje do interiéru vpustiť svetlo rôznej intenzity, alebo ho celkom zatemniť.

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Zdravé prostredie

Rímske rolety ovplyvňujú akustiku v miestnosti, regulujú prienik svetla a tepla z vonkajšieho prostredia a navodzujú pozitívne emócie. Tým vytvárajú vhodné prostredie pre psychickú a fyzickú pohodu. 

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Úspora nákladov

V letných mesiacoch rímske rolety zabraňujú prehrievaniu interiéru, naopak, v zimnom období redukujú únik tepla cez okná. To sa prejaví na znížených nákladoch na chladenie a vykurovanie.

Výhody rímskych roliet

Výhody rímskych roliet

Variabilné možnosti uchytenia

Rímske rolety je možné montovať na okno, do špalety, na tenu, alebo aj o strop. To všetko v záujme vysokej funkčnosti a estetickej stránky rolety. 

Technické informácie

 • Min. šírka

  60 cm

 • Maximálna plocha

  24 m2

 • Max. výška

  590 cm

 • Min. výška

  90 cm

 • Max. šírka

  420 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Ťahom ruky

  Ťahom ruky

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Podľa čoho si vybrať mieru zatemnenia látky?

  Aj pri odporúčaniach vychádzame z individuálnych potrieb. Domáce kino, pouličná lampa, ktorá svieti priamo do interiéru, konferenčné miestnosti s projektorom, slnko, ktoré ráno svieti rovno do spálne, to všetko sú predpoklady pre látku s vyšším zatemnením. Do kuchyne naopak viacero zákazníkov radšej volí menej zatemňujúce látky. Pri výbere sa teda riaďte vlastnými očakávaniami a životným štýlom. 

 • Nevyblednú látky na ostrom slnku?

  Látky sú priamo určené na tienenie, sú stálofarebné.

 • Neviem si vybrať medzi predným a zadným šitím rolety. Sú v tomto smere nejaké odporúčania?

  Pri zadnom šití sa látka skladá smerom oknu, pristane látkam s výrazným vzorom, ktorý vynikne aj pri zloženej látke. Pri mäkkých látkach bez vzorov alebo len s jemným vzorom vyzerá veľmi efektne predné šitie, keď sa látka skladá smerom do interiéru. Všetko však samozrejme závisí os technických možností a vášho vkusu.

 • Je možné rolety montovať aj bez vŕtania pomocou závesného systému?

  Nie, všetky systémy látkového tienenia sú montované buď na okno, stenu alebo strop a sú vyrábané na mieru.

 • Prečo pri žiadosti o kalkuláciu vyžadujete fotku interiéru?

  Fotografia nám poskytne veľa informácií o možnostiach montáže a prevedení, ktoré by sme pre potreby kalkulácie museli ďalej zisťovať telefonicky. S fotkou interiéru šetríme váš čas.

 • Ako môžem roletu vyčistiť pri znečistení?

  Pri znečistení roletu vyčistite hubkou alebo handričkou. Nie sú vhodné agresívne čistiace prostriedky.

 • Je možné roletu oprať v práčke?

  Áno, rímsku roletu je možné oprať v práčke, vždy sa však riaďte pokynmi podľa konkrétneho typu látky. Výnimkou je zatemňujúca látka, ktorú výrobca vyslovene neodporúča prať v práčke.

 • Aká je cena za meter štvorcový?

  Cena závisí od rozmeru, prevedenia, typu zvolenej látky a množstva ďalších detailov, preto nie je možné určiť všeobecne cenu za meter štvorcový. Napíšte nám, radi ju pre vás vypočítame. 

 • Aká je životnosť interiérových roliet?

  To závisí od toho, ako s nimi budete zaobchádzať. Pri šetrnej manipulácii a dodržiavaní pokynov na čistenie vydržia roky. 

 • Prečo je v porovnaní s roletami z bežného obchodu cena vyššia?

  Výrobky z našej ponuky sú určené na dlhodobé použitie a sú vždy vyrábané na mieru. Dizajnom a kvalitou materiálov vyhovejú aj náročnému zákazníkovi, vyššej cene zodpovedá aj dĺžka záruky na výrobky.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Rímska roleta medium

 • Šírka

  120 cm

 • Výška

  160 cm

 • Látka

  Cenová skupina 2

 • Ovládanie

  Retiazka

 • Komponenty

  Biele

283 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Podobné produkty

Mohlo by Vás taktiež zaujať.

Japonské steny

Interiérové rolety

Japonské steny

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana