Menu

Japonské steny

Japonské steny (alebo tiež panelové závesy) kombinujú výhody látkového tienenia a koľajnicového systému. Na rozdiel od klasických závesov nie sú nariasené, čím šetria miesto pri okne. V hornej časti ich posúvanie zabezpečujú koľajnice, v dolnej časti je látka napnutá lištou. Okrem tieniacej funkcie majú japonské steny výraznú estetickú funkciu. Na rovných pásoch látky dokonale vyniknú jemné i výrazné vzory s rôznou priepustnosťou svetla. Pristanú minimalistickým moderným interiérom a veľkým preskleným plochám.

Zobraziť viac

Orientačná cena

840 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody japonských stien

Výhody japonských stien

Estetická stránka

Rovné pásy látok umožnia vyniknúť najrôznejším vzorom a farbám, ktoré sa plne prispôsobia interiéru. Buď s ním úplne splynú, alebo mu dodajú chýbajúci farebný akcent. V oboch prípadoch mu dodajú punc originality a navodia želanú atmosféru.

Výhody japonských stien

Výhody japonských stien

Rozmanitosť vzorov

V ponuke máme nepreberné množstvo vzorov a farieb. Florálne motívy, geometrické tvary, výrazné i nenápadné vzory, žiarivé aj pastelové odtiene, detské vzory. Fantázii medze nekladieme. 

Výhody japonských stien

Výhody japonských stien

Úspora priestoru

Japonské steny sa pohybujú na 2 - 5 koľajničkách. Ak ich presuniete na jednu stranu, viditeľný bude len jeden panel. V porovnaní s klasickým nariaseným závesom sú menej priestorovo náročné.

Výhody japonských stien

Výhody japonských stien

Rôzna priepustnosť svetla

Široká paleta funkčných látok umožňuje do interiéru vpustiť svetlo rôznej intenzity, alebo ho celkom zatemniť. Vo zrolovanom stave sú nenápadné a nebránia vo výhľade.

Výhody japonských stien

Výhody japonských stien

Zdravé prostredie

Japonské steny ovplyvňujú akustiku v miestnosti, regulujú prienik svetla a tepla z vonkajšieho prostredia a navodzujú pozitívne emócie. Tým vytvárajú vhodné prostredie pre psychickú a fyzickú pohodu. 

Výhody japonských stien

Výhody japonských stien

Úspora nákladov

V letných mesiacoch japonské steny zabraňujú prehrievaniu interiéru, naopak, v zimnom období redukujú únik tepla cez okná. To sa prejaví na znížených nákladoch na chladenie a vykurovanie.

Technické informácie

 • Min. šírka

  100 cm

 • Max. šírka

  560 cm

 • Max. výška

  400 cm

 • Maximálna plocha

  22,4 m2

 • Maximálny počet drážok

  5

Možné ovládanie

 • Ovládanie Ťahom ruky

  Ťahom ruky

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Podľa čoho si vybrať mieru zatemnenia látky?

  Aj pri odporúčaniach vychádzame z individuálnych potrieb. Domáce kino, pouličná lampa, ktorá svieti priamo do interiéru, konferenčné miestnosti s projektorom, slnko, ktoré ráno svieti rovno do spálne, to všetko sú predpoklady pre látku s vyšším zatemnením. Do kuchyne naopak viacero zákazníkov radšej volí menej zatemňujúce látky. Pri výbere sa teda riaďte vlastnými očakávaniami a životným štýlom.

 • Nevyblednú látky na ostrom slnku?

  Látky sú priamo určené na tienenie, sú stálofarebné.

 • Je možné kombinovať viacero vzorov látky?

  Áno, samozrejme, môžete veľmi pekne kombinovať jednofarebné látky so vzorovanými, alebo tie látky s rôznou priepustnosťou svetla.

 • Je možné japonské steny montovať aj na iný, ako koľajnicový systém?

  Nie, na uchytenie japonskej steny z našej ponuky využívame iba koľajnicový systém. 

 • Prečo pri žiadosti o kalkuláciu vyžadujete fotku interiéru?

  Fotografia nám poskytne veľa informácií o možnostiach montáže a prevedení, ktoré by sme pre potreby kalkulácie museli ďalej zisťovať telefonicky. S fotkou interiéru šetríme váš čas.

 • Ako môžem látku vyčistiť pri znečistení?

  Pri znečistení látku vyčistite hubkou alebo handričkou. Nie sú vhodné agresívne čistiace prostriedky.

 • Je možné látku japonskej steny oprať v práčke?

  Nie. Praním v práčke látka rolety stráca svoje tvarové a materiálové vlastnosti.

 • Aká je cena za meter štvorcový?

  Cena závisí od rozmeru, prevedenia, typu zvolenej látky a množstva ďalších detailov, preto nie je možné určiť všeobecne cenu za meter štvorcový. Napíšte nám, radi ju pre vás vypočítame.

 • Aká je životnosť japonských stien?

  To závisí od toho, ako s nimi budete zaobchádzať. Pri šetrnej manipulácii a dodržiavaní pokynov na čistenie vydržia roky.

 • Prečo je v porovnaní s japonskými stenami z bežného obchodu cena vyššia?

  Výrobky z našej ponuky sú určené na dlhodobé použitie a sú vždy vyrábané na mieru. Dizajnom a kvalitou materiálov vyhovejú aj náročnému zákazníkovi, vyššej cene zodpovedá aj dĺžka záruky na výrobky. Výrobca Climax ponúka na japonské steny záruku až 48 mesiacov. 

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Japonská stena

 • Šírka

  350 cm

 • Výška

  260 cm

 • Látka

  Cenová skupina 1

 • Ovládanie

  Manuálne/šnúrkou

 • Prevedenie

  4 drážky

 • Kotvenie

  Strop

840 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Ukážky realizácií

Podobné produkty

Mohlo by Vás taktiež zaujať.

Vertikálne žalúzie

Interiérové žalúzie

Vertikálne žalúzie

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana