Menu

Screenové rolety do pergoly

Screenové rolety predstavujú najmodernejší spôsob vonkajšieho tienenia. Vďaka perforácii alebo tkanej štruktúre látky roleta mimoriadne odoláva vetru, čo z nej robí ideálny tieniaci prvok aj pre samostatne stojace pergoly. Roleta vyniká efektivitou tienenia, pričom vnútorný priestor ostáva dostatočne presvetlený. V nami montovaných pergolách využívame systémy FIXSCREEN a ERMETIKA. Prémiové modely majú roletu integrovanú v priamo konštrukcii. 

Zobraziť viac

Orientačná cena

2.148 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody screenových roliet do pergoly

Výhody screenových roliet do pergoly

Ochrana pred slnkom

Screenové rolety chránia priestor pod pergolou pred ostrými slnečnými lúčmi a následným prehrievaním tak, aby ste vašu terasu mohli využívať aj počas horúcich slnečných dní. 

Výhody screenových roliet do pergoly

Výhody screenových roliet do pergoly

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Screenová roleta je priamo určená do exteriéru, veľmi dobre odoláva vetru, vode a špine. Látky sú stálofarebné a udržiavajú si svoj tvar aj pri meniacich sa teplotách. 

Výhody screenových roliet do pergoly

Výhody screenových roliet do pergoly

Ochrana súkromia

Najmä majitelia menších záhrad ocenia ochranu súkromia pred susedmi i okoloidúcimi, roleta zároveň na terasu vpustí dostatok denného svetla. Výberom vhodného typu látky je možné zabezpečiť súkromie aj večer. 

Výhody screenových roliet do pergoly

Výhody screenových roliet do pergoly

Farebnosť a dizajn

Fantázii sa medze nekladú. Roleta je k dispozícii v desiatkach farieb a mierach priepustnosti svetla. Roletu je možné potlačiť obľúbenou fotografiou či firemným logom. 

Výhody screenových roliet do pergoly

Výhody screenových roliet do pergoly

Komfortné ovládanie

Roletu je možné ovládať pohodlne manuálne alebo motoricky. Motoricky ovládanú roletu je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti, doplniť ju senzormi či ovládať cez mobilnú aplikáciu. 

Často kladené otázky

 • Je možné screenové rolety ovládať aj manuálne?

  Väčšina moderných pergol je motorizovaná, preto aj screenové rolety majú prevažne motorické ovládanie. V špecifických prípadoch môžu byť ovládané aj manuálne, vždy to ale závisí od celkového rozmeru, značky, prevedenia a ďalších parametrov. 

 • Aká je cena za meter štvorcový screenovej rolety?

  Do ceny okrem konkrétnej látky vstupuje aj typ látky, celkový rozmer a ďalšie faktory. Ak chcete zistiť cenu, najjednoduchšie je požiadať o nezáväznú cenovú ponuku

 • Budem mať na terase úplnú tmu, ak roletu stiahnem?

  Závisí to vždy od konkrétnej látky. Od úplne zatemňujúcej po perforovanú látku, ktorá je takmer priehľadná. Ak sa do exteriéru pozeráte cez 5 % látku, pôsobí to, ako keby bolo vonku zamračené. Všetko závisí od vašich požiadaviek. Odpoveď na otázku teda je: áno, môžete mať v interiéri úplnú tmu, ale aj nemusíte. 

 • Bude večer pri rozsvietenom svetle vidno na terasu?

  Áno, pri štandardnej 1 % látke môžu byť viditeľné siluety. Závisí to od viacerých faktorov, napríklad aké silné svetlo svieti na terase, ako blízko sa pohybujete od rolety, ako ďaleko je pozorovateľ a podobne. 

 • Vyžadujú screenové rolety špeciálnu starostlivosť?

  Nie, všetky komponenty vrátane látok sú určené do exteriéru a dobre odolávajú poveternostným vplyvom. Pri znečistení ich postačí umyť čistou vodou alebo mydlovým roztokom. Vyhnite sa agresívnym čističom, rozpúšťadlám a umývaniu tlakovou vodou. 

 • Je možné látku rolety vymeniť v prípade poškodenia?

  Áno, látku je možné vymeniť, mechanizmus zostáva. Tento zásah však patrí do rúk servisného technika. 

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Lockscreen

 • Výška

  250 cm

 • Šírka

  400 cm

 • Farba

  Štandard farba konštrukcie + látka Serge 5 %

 • Ovládanie

  Motoricky, ovládanie na vypínač

 • Prevedenie

  Inštalácia do ostenia otvoru

2.148 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Blog

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Novinka

Budúcnosť pergol podľa Renson

Koncom roka 2022 predstavila belgická značka Renson na konferencii novinky, na ktoré sa zákazníci môžu tešiť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana
Loading...