Menu

Okenice posuvné

Posuvné okenice, alebo tiež posuvné paravany sú vonkajšie tieniace systémy, ktoré sa tešia stále väčšiemu záujmu. Panel okenice je zavesený v hornej koľajnici, spodná koľajnica zabezpečuje stabilitu. Okenicu je možné ovládať ručne alebo motoricky. Pri väčších rozmeroch odporúčame používať motorické ovládanie, pretože ručné ovládanie je už namáhavé. Kvôli dobrej odolnosti poveternostným vplyvom sa najčastejšie používajú hliníkové lamely, druhou najčastejšou voľbou sú drevené lamely. Na želanie zákazníka vieme použiť ľubovoľné drevo, v tomto prípade dodáme rámy s pripravenými otvormi na drevenú lamelu. Medzery medzi jednotlivými lamelami robíme na želanie. 

Zobraziť viac

Orientačná cena

2.550 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody posuvných okeníc

Výhody posuvných okeníc

Dizajn

Posuvné okenice tvoria dominantný prvok, ktorý budove dodáva dynamiku a jedinečnosť v kombinácii s funkčným tienením. Sú k dispozícii v širokej škále dekorov a farieb, na želanie môžu byť lamely aj z dreva. Pre náročného zákazníka vieme dodať aj keramické či sklené lamely.

Výhody posuvných okeníc

Výhody posuvných okeníc

Farebná škála

Slnolamy sa farebnosťou plne prispôsobia architektonickému zámeru. Je možné ich vyrobiť v eloxe, RAL farbách, špeciálnych metalických RAL farbách, dekoroch dreva alebo z dreva. 

Výhody posuvných okeníc

Výhody posuvných okeníc

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Slnolam vyrobený z hliníka a nerezu veľmi dobre odoláva poveternostným vplyvom a zmenám teplôt. V porovnaní s inými tieniacimi systémami sú slnolamy mimoriadne odolné voči vetru.

Výhody posuvných okeníc

Výhody posuvných okeníc

Úspora nákladov

Najmä v letných mesiacoch chránia okenice interiér pred ostrým slnkom. Interiér sa neprehrieva a dochádza k úspore nákladov na chladenie.

Výhody posuvných okeníc

Výhody posuvných okeníc

Svetelný komfort

Svetlo, ktoré okenicou prechádza, je rozptýlené a mäkké, zároveň interiér nie je úplne zatemnený. Okenice je možné jednoducho odsunúť a regulovať množstvo svetla podľa aktuálnych potrieb. To prináša optimálne svetelné podmienky pre prácu, zdravie a duševnú pohodu.

Technické informácie

 • Min. šírka

  100 cm

 • Max. šírka

  160 cm hliníkové lamely, 100 cm drevené lamely

 • Max. výška

  280 cm

 • Rám

  Hliník

 • Možnosť pohyblivých lamiel

  Áno

Možné ovládanie

 • Ovládanie Ťahom ruky

  Ťahom ruky

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Potrebujú okenice špeciálnu stavebnú prípravu?

  Jedinou zásadnou požiadavkou pri montáži o strop a podlahu je ich rovinnosť, posuvné okenice nie je možné inštalovať hoci aj do jemnej šikminy. Pri splnení tejto podmienky nie je potrebná špeciálna príprava.

 • Musia mať posuvné okenice aj spodnú koľajnicu?

  Áno, posuvná okenica je uchytená na hornej koľajnici, spodná slúži na jej vedenie. Pre väčšiu stabilitu vo vonkajšom prostredí je teda potrebné vedenie aj v spodnej koľajnici.

 • Z akého materiálu sa okenice vyrábajú?

  Okenicu vždy tvorí hliníkový rám. Pre svoju stálosť sú najčastejšou voľbou našich zákazníkov fixné hliníkové lamely, ale lamely možno vyrobiť aj z dreva.

 • Je možné vyrobiť okenice s dreveným rámom?

  Nie, rám okenice je vždy z hliníka, drevené môžu byť len lamely. Tak isto nie je možné vyrobiť rám s dekorom dreva.

 • Je možné vyrobiť okenice s pohyblivými lamelami?

  Áno, pri tomto prevedení však šírka okenice nemôže presiahnuť jeden meter. 

 • Vyžadujú okenice špeciálnu údržbu?

  Hliníkové okenice sú prakticky bezúdržbové, pri okeniciach s drevenými lamelami sú nároky na údržbu vyššie, aby bola zabezpečená životnosť a farebné vlastnosti. 

 • Je manipulácia s okenicami fyzicky náročná?

  Nie, o hladký presun sa starajú koľajnicové systémy. Na požadované miesto ich presuniete jednoducho ťahom ruky.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Posuvné okenice 2 kusy

 • Výška

  260 cm

 • Šírka

  100 cm

 • Farba

  RAL 7016

 • Ovládanie

  Manuálne

 • Prevedenie

  45° fixné hliníkové lamely

2.550 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana