Menu

Markíza Soleya

Tienenie na zimné záhrady od rakúskej značky HELLA je stávka na istotu. Markíza SOLEYA môže byť umiestnená nad sklenenou strechou i pod ňou. Tienenie nad sklenenou strechou je veľmi efektívny spôsob ochrany pred prehrievaním vplyvom slnečných lúčov. Pri umiestnení markízy pod sklenenú strechu nie je ochrana pred prehrievaním až taká efektívna, no mechanizmus markízy a samotná látka je chránená pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. 

Zobraziť viac

Orientačná cena

6.556 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody markízy Soleya

Výhody markízy Soleya

Regulácia teploty

Vplyvom účinného tienenia dochádza k regulácii teploty v priestore zimnej záhrady. Pri markíze umiestnenej nad sklenenou strechou je to až 80 % účinnosť zachytávania tepla zo slnečného žiarenia, pri markíze pod sklenenou strechou je účinnosť 30 %

Výhody markízy Soleya

Výhody markízy Soleya

Stabilita

Markízy špeciálne určené na tienenie zimných záhrad využívajú vodiace lišty, v ktorých sa pohybuje predný profil. Tým je zabezpečená väčšia stabilita a životnosť markízy

Výhody markízy Soleya

Výhody markízy Soleya

Výber látok markízy

Markíza je k dispozícii so značkovou akrylovou látkou a ponúka na výber desiatky farieb a vzorov. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave je látka odolná voči plesniam, nečistotám a mastnote. Výrobca kontroluje kvalitu látky počas celého procesu výroby, aby sa k vám dostal prvotriedny produkt. 

Výhody markízy Soleya

Výhody markízy Soleya

Komfortné ovládanie

Markíza Soleya sa vyrába s elektrickým pohonom, môžete ju pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a pohodlne ju ovládať na diaľku, alebo ju vybaviť senzormi a nechať ovládanie na techniku v závislosti od meniaceho sa počasia. 

Technické informácie

 • Umiestnenie

  Nad aj pod strechou zimnej záhrady

 • Voliteľné doplnky

  senzor slnko/vietor a dažďový senzor

 • Maximálna plocha

  30 m²

 • Max. výsuv

  650 cm

 • Min. šírka

  85 cm

 • Max. šírka

  600 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

Často kladené otázky

 • Dá sa vyrobiť markíza na presný rozmer?

  Áno, markízu Soleya je možné vyrobiť na požadovaný rozmer.

 • Aký je rozdiel medzi markízou na terasu a markízou na tienenie zimnej záhrady?

  Kým markízy na tienenie terás a balkónov majú kĺbové ramená, markízy na tienenie zimnej záhrady na výsuv látky využívajú vodiace profily kvôli potrebe vyššej stability. Rozdiel je teda v mechanizme. 

 • Aký je rozdiel medzi nadvesenou a podvesenou markízou?

  Nadvesená markíza je ideálnym riešením tienenia zimnej záhrady, pretože zachytáva až 80 % tepla zo slnečného žiarenia. Montuje sa z vrchnej strany na nosnú konštrukciu, tieni teda z vonkajšej strany sklenenej strechy. 
  Podvesená markíza sa montuje do vnútra zimnej záhrady, jej efektivita zachytávania tepla zo slnečného žiarenia je asi 30 %. Túto možnosť volíme len vtedy, ak je nad zimnou záhradou nejaká stavebná prekážka, pre ktorú nie je možné inštalovať nadvesenú markízu. Z tohto dôvodu odporúčame už pri príprave projekt zimnej záhrady myslieť na jej tienenie. 

 • Je markíza odolná voči vetru?

  Markízy štandardne odoláva vetru do stupňa 2 Beaufortovej triedy, čo je slabý vietor s rýchlosťou 6-11 km/h. Pri tomto vetre šumia listy stromov a vietor je citeľný na tvári. Pri silnejšom vetre je dôležité markízu stiahnuť. 

 • Ako môžem zabrániť poškodeniu vetrom?

  Je dobré sledovať predpovede počasia, ak je predpoklad silného vetra, markízu radšej stiahnite. Dobrou voľbou je otrasový senzor, ktorý v prípade vetra markízu stiahne. To je samozrejme možné len pri motorizovaných markízach. 

 • Ako sa starať o mokrú látku?

  V prípade dažďa odporúčame látku stiahnuť a počas priaznivého počasia čo najskôr rozvinúť a nechať vysušiť. Ak by ostala mokrá, časom zaplesnivie.

 • Je potrebné po nejakom čase meniť látku?

  Najčastejším dôvodom výmeny látky je jej znečistenie a zmena farebných vlastností. Ak je markíza inštalovaná v bežnom prostredí a v okolí nie sú stromy s nadmernou produkciou živice a peľu, látka vydrží roky. 

 • Potrebuje látka špeciálnu starostlivosť?

  Nie, základom je, aby bola markíza v zvinutom stave suchá. Z času na čas je vhodné markízu nechať zmoknúť, aby dážď zmyl prach a peľ, a následne nechať vyschnúť. 

 • Potrebuje látka špeciálnu starostlivosť pred zazimovaním?

  Nie, stačí, ak je látka zbalená suchá. 

 • Ako zabrániť hromadeniu vody na látke markízy?

  Pri tienení zimných záhrad nezohráva úlohu sklon markízy, hromadeniu vody a poškodeniu konštrukcie vplyvom hmotnosti je možné inštaláciou dažďového senzoru. Pri zaznamenaní dažďa sa markíza automaticky zvinie. 

 • Môžem pripojiť markízu do systému inteligentnej domácnosti?

  Áno, táto možnosť závisí od typu motora, nie od typu markízy. Ak už inteligentnú domácnosť máte alebo ju plánujete, určite nás o tom informujte. 

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Soleya

 • Rozmer

  500 x 350 cm

 • Látka

  Lumera

 • Ovládanie

  Pohon Somfy iO s prijímačom diaľkového ovládania + diaľkový ovládač 1-kanálový + čidlo Eolis Wirefree iO - veterné

 • Farba konštrukcie

  Štandard

6.556 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Blog

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Novinka

Budúcnosť pergol podľa Renson

Koncom roka 2022 predstavila belgická značka Renson na konferencii novinky, na ktoré sa zákazníci môžu tešiť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana
Loading...