Menu

Zľava 20 % Posledná možnosť nakúpiť lacnejšie
Climax

Markíza Gardena 350

Markíza Gardena 350 je ideálna na prekrytie strechy zimnej záhrady. Keďže sa montuje z vonkajšej strany, dokáže efektívne zachytiť oveľa väčšie množstvo tepelnej energie ako vnútorné tienenie. Vďaka tomu je zimná záhrada obývateľná aj v letných horúčavách.

Nedostatku svetla v zime sa nemusíte báť, keďže markízu možno počas zimných mesiacov stiahnuť. Má vlastný box, ktorý chráni látku pred nepriazňou počasia, a takisto vodiace lišty, ktoré slúžia na vedenie látky a jej zastavenie v akejkoľvek požadovanej polohe.

Zobraziť viac

Orientačná cena

3.118 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody markízy Gardena 350

Výhody markízy Gardena 350

Regulácia teploty v zimnej záhrade

Markíza Gardena 350 umožňuje aktívnu regulácia teploty v priestore zimnej záhrady vplyvom účinného tienenia. Markíza nad sklenou strechou zachytáva až 80 % tepla zo slnečného žiarenia a zabraňuje prehrievaniu priestoru v letných mesiacoch a pri ostrom slnku.

Výhody markízy Gardena 350

Výhody markízy Gardena 350

Stabilita

Markízy špeciálne určené na tienenie zimných záhrad využívajú vodiace lišty, v ktorých sa pohybuje predný profil. Tým je zabezpečená väčšia stabilita a životnosť markízy. 

Výhody markízy Gardena 350

Výhody markízy Gardena 350

Špeciálne látky

Markíza je k dispozícii s akrylovou látkou a ponúka na výber až 150 rôznych možností farieb a vzorov. Látka je odolná voči plesniam a nečistotám. Špeciálny typ látky Lumera sa vyznačuje perfektnými farbami a mimoriadnou odolnosťou voči špine. Vďaka hladkému povrchu vlákien sa na povrchu usádza až o 50 % menej nečistôt ako na bežných tkaninách.

Výhody markízy Gardena 350

Výhody markízy Gardena 350

Komfortné ovládanie

Markíza Gardena 350 sa vyrába výlučne s elektrickým pohonom, ovládať ju môžete vypínačom, diaľkovým ovládaním, automaticky alebo cez smartfón.

Výhody markízy Gardena 350

Výhody markízy Gardena 350

Možnosť automatizácie

Markízu je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a na diaľku alebo automaticky riadiť jej činnosť. Senzor slnko/vietor a dažďový senzor zabezpečí automatické zatiahnutie a vytiahnutie v závislosti od počasia.

Technické informácie

 • Max. šírka

  450 - 1000 cm podľa zvolenej látky

 • Voliteľné doplnky

  senzor slnko/vietor a dažďový senzor

 • Kotvenie

  Z vrchnej strany na nosnú konštrukciu

 • Umiestnenie

  Nad strechou zimnej záhrady

 • Min. výsuv

  150 cm

 • Max. výsuv

  400 - 450 cm podľa zvolenej látky

 • Min. šírka

  142 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

Často kladené otázky

 • Dá sa vyrobiť markíza na presný rozmer?

  Šírkou sa dokáže markíza prispôsobiť na centimeter v rozmedzí od 142 cm do 1000 cm, výsuv je typizovaný a pohybuje sa v intervaloch 50 cm. 

 • Aký je rozdiel medzi markízou na terasu a markízou na tienenie zimnej záhrady?

  Kým markízy na tienenie terás a balkónov majú kĺbové ramená, markízy na tienenie zimnej záhrady na výsuv látky využívajú vodiace profily kvôli potrebe vyššej stability. Rozdiel je teda v mechanizme.

 • Aký je rozdiel medzi nadvesenou a podvesenou markízou?

  Nadvesená markíza je ideálnym riešením tienenia zimnej záhrady, pretože zachytáva až 80 % tepla zo slnečného žiarenia. Montuje sa z vrchnej strany na nosnú konštrukciu, tieni teda z vonkajšej strany sklenenej strechy. 

  Podvesená markíza sa montuje do vnútra zimnej záhrady, jej efektivita zachytávania tepla zo slnečného žiarenia je asi 30 %. Túto možnosť volíme len vtedy, ak je nad zimnou záhradou nejaká stavebná prekážka, pre ktorú nie je možné inštalovať nadvesenú markízu. Z tohto dôvodu odporúčame už pri príprave projekt zimnej záhrady myslieť na jej tienenie.

 • Aké látky sa používajú pri markízach na tienenie zimných záhrad?

  Všetky látky sú impregnované, najčastejšie sa používajú akrylové látky Sattler a polyester. Slovenskí zákazníci najčastejšie volia akryl, je farebne stálejší a nepremokavý. Špeciálnym typom je látka LUMERA. Má špeciálne vlákno, ktoré má hladký povrch a je tenšie. Látka je hutnejšia ale s nižšou hmotnosťou. Podľa laboratórnych testov sa na povrchu zachytáva až o 50 % menej nečistôt. Zachováva si všetky parametre akrylu. 

  Polyester je tiež nepremokavý, no v porovnaní s akrylom ponúka výraznejšie farby. Je menej farebne stály, vyberajú si ho zákazníci, ktorí požadujú žiarivé farby a rátajú s možnosťou, že látku po rokoch vymenia.

 • Je markíza odolná voči vetru?

  Markízy štandardne odoláva vetru do stupňa 2 Beaufortovej triedy, čo je slabý vietor s rýchlosťou 6-11 km/h. Pri tomto vetre šumia listy stromov a vietor je citeľný na tvári. Pri silnejšom vetre je dôležité markízu stiahnuť.

 • Ako môžem zabrániť poškodeniu vetrom?

  Je dobré sledovať predpovede počasia, ak je predpoklad silného vetra, markízu radšej stiahnite. Dobrou voľbou je otrasový senzor, ktorý v prípade vetra markízu stiahne. To je samozrejme možné len pri motorizovaných markízach.

 • Ako sa starať o mokrú látku?

  V prípade dažďa odporúčame látku stiahnuť a počas priaznivého počasia čo najskôr rozvinúť a nechať vysušiť. Ak by ostala mokrá, časom zaplesnivie.

 • Je potrebné po nejakom čase meniť látku?

  Najčastejším dôvodom výmeny látky je jej znečistenie a zmena farebných vlastností. Ak je markíza inštalovaná v bežnom prostredí a v okolí nie sú stromy s nadmernou produkciou živice a peľu, látka vydrží roky.

 • Potrebuje látka špeciálnu starostlivosť?

  Nie, základom je, aby bola markíza v zvinutom stave suchá. Z času na čas je vhodné markízu nechať zmoknúť, aby dážď zmyl prach a peľ, a následne nechať vyschnúť. 

 • Potrebuje látka špeciálnu starostlivosť pred zazimovaním?

  Nie, stačí, ak je látka zbalená suchá. 

 • Ako zabrániť hromadeniu vody na látke markízy?

  Pri tienení zimných záhrad nezohráva úlohu sklon markízy, hromadeniu vody a poškodeniu konštrukcie vplyvom hmotnosti je možné inštaláciou dažďového senzoru. Pri zaznamenaní dažďa sa markíza automaticky zvinie.

 • Môžem pripojiť markízu do systému inteligentnej domácnosti?

  Áno, táto možnosť závisí od typu motora, nie od typu markízy. Ak už inteligentnú domácnosť máte alebo ju plánujete, určite nás o tom informujte. 

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Gardena 350

 • Šírka

  400 cm

 • Výsuv

  350 cm

 • Látka

  314 010

 • Ovládanie

  Motorické

 • Farba konštrukcie

  Biela RAL 9016

3.118 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Blog

Novinka

Novinka: dizajnové rolety s antivírusovým účinkom

Znížte riziko prenosu vírusových ochorení vo veľkých kancelárskych priestoroch a doprajte zamestnancom bezpečné a komfortné pracovné prostredie. Predstavujeme vám novinku...

Novinka

Profirol otvára svoj najväčší showroom v Bratislave

Už toto leto sme v bratislavských Slnečniciach otvorili náš najväčší showroom. Čo všetko nájdete v ponuke a v čom je...

Novinka

Máte dom postavený pred rokom 2013? Štát vám môže prispieť aj na vonkajšie žalúzie

Už v druhej polovici roka 2022 by malo byť spustené podávanie žiadostí o príspevok na obnovu rodinných domov. Medzi 30...

Novinka

Spoznajte s nami výhody screenových roliet

Vonkajšie screenové rolety do domácností a komerčných priestorov prinášajú svetelnú pohodu a dostatok svetla bez nežiaduceho prehrievania. Sú vhodné na...

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Armani / Casa