Menu

Markíza Gardena 250

Markíza Gardena 250 sa hodí najmä na presklené prístrešky, svetlíky a presklené pergoly, kde voľne cirkuluje vzduch. Ide o tzv. podvesenú markízu, čo znamená, že sa inštaluje pod sklo, zvnútra. Vnútorné tienenie nemá až takú efektivitu z hľadiska ochrany pred prehrievaním, na druhej strane je však látka chránená od nečistôt z vonkajšieho prostredia.

Zobraziť viac

Orientačná cena

4.968 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Regulácia teploty v zimnej záhrade

Markíza Gardena 250 umožňuje aktívnu regulácia teploty v priestore zimnej záhrady vplyvom účinného tienenia. Markíza pod sklenou strechou zachytáva až 30 % tepla zo slnečného žiarenia a zabraňuje prehrievaniu priestoru v letných mesiacoch a pri ostrom slnku.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Stabilita

Markízy špeciálne určené na tienenie zimných záhrad využívajú vodiace lišty, v ktorých sa pohybuje predný profil. Tým je zabezpečená väčšia stabilita a životnosť markízy.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Špeciálne látky

Markíza je k dispozícii s akrylovou látkou a ponúka na výber až 150 rôznych možností farieb a vzorov. Látka je odolná voči plesniam a nečistotám. Špeciálny typ látky Lumera sa vyznačuje perfektnými farbami a mimoriadnou odolnosťou voči špine. Vďaka hladkému povrchu vlákien sa na povrchu usádza až o 50 % menej nečistôt ako na bežných tkaninách.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Komfortné ovládanie

Markíza Gardena 250 sa vyrába výlučne s elektrickým pohonom, ovládať ju môžete vypínačom, diaľkovým ovládaním, automaticky alebo cez smartfón.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Možnosť automatizácie

Markízu je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a na diaľku alebo automaticky riadiť jej činnosť. Senzor slnko/vietor a dažďový senzor zabezpečí automatické zatiahnutie a vytiahnutie v závislosti od počasia.

Technické informácie

 • Max. šírka

  450 - 1000 cm podľa zvolenej látky

 • Voliteľné doplnky

  senzor slnko/vietor a dažďový senzor

 • Kotvenie

  Zo spodnej strany na nosnú konštrukciu

 • Umiestnenie

  Pod strechou zimnej záhrady

 • Min. výsuv

  150 cm

 • Max. výsuv

  400 - 450 cm podľa zvolenej látky

 • Min. šírka

  142 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Dá sa vyrobiť markíza na presný rozmer?

  Šírkou sa dokáže markíza prispôsobiť na centimeter v rozmedzí od 142 cm do 1000 cm, výsuv je typizovaný a pohybuje sa v intervaloch 50 cm. 

 • Aký je rozdiel medzi markízou na terasu a markízou na tienenie zimnej záhrady?

  Kým markízy na tienenie terás a balkónov majú kĺbové ramená, markízy na tienenie zimnej záhrady na výsuv látky využívajú vodiace profily kvôli potrebe vyššej stability. Rozdiel je teda v mechanizme.

 • Aký je rozdiel medzi nadvesenou a podvesenou markízou?

  Nadvesená markíza je ideálnym riešením tienenia zimnej záhrady, pretože zachytáva až 80 % tepla zo slnečného žiarenia. Montuje sa z vrchnej strany na nosnú konštrukciu, tieni teda z vonkajšej strany sklenenej strechy. 

  Podvesená markíza sa montuje do vnútra zimnej záhrady, jej efektivita zachytávania tepla zo slnečného žiarenia je asi 30 %. Túto možnosť volíme len vtedy, ak je nad zimnou záhradou nejaká stavebná prekážka, pre ktorú nie je možné inštalovať nadvesenú markízu. Z tohto dôvodu odporúčame už pri príprave projekt zimnej záhrady myslieť na jej tienenie.

 • Aké látky sa používajú pri markízach na tienenie zimných záhrad?

  Všetky látky sú impregnované, najčastejšie sa používajú akrylové látky Sattler a polyester. Slovenskí zákazníci najčastejšie volia akryl, je farebne stálejší a nepremokavý. Špeciálnym typom je látka LUMERA. Má špeciálne vlákno, ktoré má hladký povrch a je tenšie. Látka je hutnejšia ale s nižšou hmotnosťou. Podľa laboratórnych testov sa na povrchu zachytáva až o 50 % menej nečistôt. Zachováva si všetky parametre akrylu. 

  Polyester je tiež nepremokavý, no v porovnaní s akrylom ponúka výraznejšie farby. Je menej farebne stály, vyberajú si ho zákazníci, ktorí požadujú žiarivé farby a rátajú s možnosťou, že látku po rokoch vymenia.

 • Môžem pripojiť markízu do systému inteligentnej domácnosti?

  Áno, táto možnosť závisí od typu motora, nie od typu markízy. Ak už inteligentnú domácnosť máte alebo ju plánujete, určite nás o tom informujte.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Gardena 250

 • Šírka

  400 cm

 • Výsuv

  350 cm

 • Látka

  314 010

 • Ovládanie

  Motorické

 • Farba konštrukcie

  Biela RAL 9016

 • Prevedenie

  Celokazetové

4.968 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana