Menu

Markíza Gardena 250

Markíza Gardena 250 sa hodí najmä na presklené prístrešky, svetlíky a presklené pergoly, kde voľne cirkuluje vzduch. Ide o tzv. podvesenú markízu, čo znamená, že sa inštaluje pod sklo, zvnútra. Vnútorné tienenie nemá až takú efektivitu z hľadiska ochrany pred prehrievaním, na druhej strane je však látka chránená od nečistôt z vonkajšieho prostredia.

Zobraziť viac

Orientačná cena

4.968 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Regulácia teploty v zimnej záhrade

Markíza Gardena 250 umožňuje aktívnu regulácia teploty v priestore zimnej záhrady vplyvom účinného tienenia. Markíza pod sklenou strechou zachytáva až 30 % tepla zo slnečného žiarenia a zabraňuje prehrievaniu priestoru v letných mesiacoch a pri ostrom slnku.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Stabilita

Markízy špeciálne určené na tienenie zimných záhrad využívajú vodiace lišty, v ktorých sa pohybuje predný profil. Tým je zabezpečená väčšia stabilita a životnosť markízy.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Špeciálne látky

Markíza je k dispozícii s akrylovou látkou a ponúka na výber až 150 rôznych možností farieb a vzorov. Látka je odolná voči plesniam a nečistotám. Špeciálny typ látky Lumera sa vyznačuje perfektnými farbami a mimoriadnou odolnosťou voči špine. Vďaka hladkému povrchu vlákien sa na povrchu usádza až o 50 % menej nečistôt ako na bežných tkaninách.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Komfortné ovládanie

Markíza Gardena 250 sa vyrába výlučne s elektrickým pohonom, ovládať ju môžete vypínačom, diaľkovým ovládaním, automaticky alebo cez smartfón.

Výhody markízy Gardena 250

Výhody markízy Gardena 250

Možnosť automatizácie

Markízu je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a na diaľku alebo automaticky riadiť jej činnosť. Senzor slnko/vietor a dažďový senzor zabezpečí automatické zatiahnutie a vytiahnutie v závislosti od počasia.

Technické informácie

 • Max. šírka

  450 - 1000 cm podľa zvolenej látky

 • Voliteľné doplnky

  senzor slnko/vietor a dažďový senzor

 • Kotvenie

  Zo spodnej strany na nosnú konštrukciu

 • Umiestnenie

  Pod strechou zimnej záhrady

 • Min. výsuv

  150 cm

 • Max. výsuv

  400 - 450 cm podľa zvolenej látky

 • Min. šírka

  142 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

Často kladené otázky

 • Dá sa vyrobiť markíza na presný rozmer?

  Šírkou sa dokáže markíza prispôsobiť na centimeter v rozmedzí od 142 cm do 1000 cm, výsuv je typizovaný a pohybuje sa v intervaloch 50 cm. 

 • Aký je rozdiel medzi markízou na terasu a markízou na tienenie zimnej záhrady?

  Kým markízy na tienenie terás a balkónov majú kĺbové ramená, markízy na tienenie zimnej záhrady na výsuv látky využívajú vodiace profily kvôli potrebe vyššej stability. Rozdiel je teda v mechanizme.

 • Aký je rozdiel medzi nadvesenou a podvesenou markízou?

  Nadvesená markíza je ideálnym riešením tienenia zimnej záhrady, pretože zachytáva až 80 % tepla zo slnečného žiarenia. Montuje sa z vrchnej strany na nosnú konštrukciu, tieni teda z vonkajšej strany sklenenej strechy. 

  Podvesená markíza sa montuje do vnútra zimnej záhrady, jej efektivita zachytávania tepla zo slnečného žiarenia je asi 30 %. Túto možnosť volíme len vtedy, ak je nad zimnou záhradou nejaká stavebná prekážka, pre ktorú nie je možné inštalovať nadvesenú markízu. Z tohto dôvodu odporúčame už pri príprave projekt zimnej záhrady myslieť na jej tienenie.

 • Aké látky sa používajú pri markízach na tienenie zimných záhrad?

  Všetky látky sú impregnované, najčastejšie sa používajú akrylové látky Sattler a polyester. Slovenskí zákazníci najčastejšie volia akryl, je farebne stálejší a nepremokavý. Špeciálnym typom je látka LUMERA. Má špeciálne vlákno, ktoré má hladký povrch a je tenšie. Látka je hutnejšia ale s nižšou hmotnosťou. Podľa laboratórnych testov sa na povrchu zachytáva až o 50 % menej nečistôt. Zachováva si všetky parametre akrylu. 

  Polyester je tiež nepremokavý, no v porovnaní s akrylom ponúka výraznejšie farby. Je menej farebne stály, vyberajú si ho zákazníci, ktorí požadujú žiarivé farby a rátajú s možnosťou, že látku po rokoch vymenia.

 • Môžem pripojiť markízu do systému inteligentnej domácnosti?

  Áno, táto možnosť závisí od typu motora, nie od typu markízy. Ak už inteligentnú domácnosť máte alebo ju plánujete, určite nás o tom informujte.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Gardena 250

 • Šírka

  400 cm

 • Výsuv

  350 cm

 • Látka

  314 010

 • Ovládanie

  Motorické

 • Farba konštrukcie

  Biela RAL 9016

 • Prevedenie

  Celokazetové

4.968 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Blog

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Novinka

Budúcnosť pergol podľa Renson

Koncom roka 2022 predstavila belgická značka Renson na konferencii novinky, na ktoré sa zákazníci môžu tešiť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana
Loading...