Menu

+ jednotka TAHOMA® zadarmo

Fixscreen Minimal

Renson Fixscreen Minimal je moderná a funkčná screenová roleta, ktorá je navrhnutá tak, aby minimalizovala svetelné a tepelné prenikanie do interiéru. Táto roleta vyniká svojou pevnosťou, odolnosťou voči vetru a minimalistickým dizajnom, ktorý dokonale zapadne do akéhokoľvek moderného interiéru. Fixscreen Minimal má vysokú účinnosť pri ochrane interiéru pred slnečným žiarením a tepelným prenikaním. Jeho textilná plocha blokuje až 97% slnečného žiarenia a zabraňuje prehrievaniu interiéru, čo môže pomôcť znížiť náklady na klimatizáciu a zlepšiť komfort v interiéri. Taktiež má odolnosť voči poveternostným vplyvom a je veľmi odolná voči opotrebeniu. Fixscreen Minimal je dostupný v rôznych verziách a prispôsobeniach, aby vyhovoval Vašim potrebám a požiadavkám. Jeho široká škála farieb pre hliníkový rám a textilné tkanivá umožňuje vytvoriť dokonalý vzhľad pre Vaše okno. Táto roleta má aj možnosť manuálneho alebo motorizovaného ovládania, ktoré umožňuje presné a ľahké ovládanie s rôznymi senzormi, diaľkovým ovládaním a automatickými programami. Ak hľadáte modernú a kvalitnú screenovú roletu s minimalistickým dizajnom, Renson Fixscreen Minimal je tou správnou voľbou pre Vás. S jeho vysokou účinnosťou pri ochrane pred slnečným žiarením a tepelným prenikaním a jeho odolnosťou voči poveternostným vplyvom, budete mať zaručený dokonalý komfort vo vašom interiéri.

Zobraziť viac

Prevedenie

Prevedenie

Box dokáže dokonale prekryť rám okna a nepresahuje do skla. Spodná lišta zachádza až do boxu vďaka tomu je to najmenšie prevedenie na trhu a používa sa hlavne ako dodatočná montáž. 

Technické informácie

 • Max. šírka

  600 cm

 • Max. výška

  600 cm

 • Maximálna plocha

  21,6m2

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Je potrebná špeciálna príprava pred montážou screenových roliet?

  Stavebná príprava závisí od konkrétneho prevedenia, pri priznanom prevedení extra stavebná príprava nie je potrebná, pri podomietkovom prevedení je nutné s roletou počítať už počas výstavby. Ak budú vaše rolety s motorickým ovládaním, musí k nim byť privedený zdroj elektriny. 

 • Ako pripraviť vývod elektriny pre pohon screenových roliet?

  Motorické screenové rolety môžu byť ovládané vypínačom alebo na diaľkové ovládanie a podľa toho je potrebné zvoliť napájací kábel. Kábel by mal byť na tej strane, na ktorej je umiestnený motor. Ak sa chcete vyhnúť zasekávaniu kábla, v ponuke máme aj solárny pohon screenových roliet.

 • Je možné screenové rolety ovládať aj manuálne?

  Áno, screenové rolety je možné ovládať kľukou z interiéru. Túto možnosť neodporúčame, pretože sa musí prevŕtať rám okna pre ovládanie z interiéru a vzniká tu permanentný tepelný most. Otvor pre kľuku sa nevypĺňa, aby sa štvorhran kľuky mohol voľne otáčať a ovládanie bolo plynulé.

 • Aká je cena za meter štvorcový screenovej rolety?

  Do ceny okrem konkrétnej látky vstupuje aj typ látky, celkový rozmer, spôsob ovládania a ďalšie faktory. Ak chcete zistiť cenu, najjednoduchšie je požiadať o nezáväznú cenovú ponuku.

 • Budem mať v interiéri úplnú tmu, ak roletu stiahnem?

  Závisí to vždy od konkrétnej látky. Od úplne zatemňujúcej po perforovanú látku, ktorá je takmer priehľadná. Ak sa do exteriéru pozeráte cez 5 % látku, pôsobí to, ako keby bolo vonku zamračené. Všetko závisí od vašich požiadaviek. Odpoveď na otázku teda je: áno, môžete mať v interiéri úplnú tmu, ale aj nemusíte.

 • Bude večer pri rozsvietenom svetle vidno do interiéru?

  Áno, pri štandardnej 1 % látke môžu byť viditeľné siluety. Závisí to od viacerých faktorov, napríklad aké silné svetlo svieti v miestnosti, ako blízko sa pohybujete od okna, ako ďaleko je pozorovateľ a podobne.

 • Vyžadujú screenové rolety špeciálnu starostlivosť?

  Nie, všetky komponenty vrátane látok sú určené do exteriéru a dobre odolávajú poveternostným vplyvom. Pri znečistení ich postačí umyť čistou vodou alebo mydlovým roztokom. Vyhnite sa agresívnym čističom, rozpúšťadlám a umývaniu tlakovou vodou.

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana