Menu

Všeobecný článok

Žalúzie alebo rolety?

Andrej Lehota

Andrej Lehota
Konateľ

Dátum pridania: 29. 07. 2020

Pri voľbe vonkajšieho tienenia stojí viacero zákazníkov pred dilemou, či si vybrať žalúzie alebo rolety. Obe možnosti efektívne chránia interiér pred prehrievaním a neželanými pohľadmi zvonku. Zo skúseností vieme povedať, že výber závisí od zvyku zákazníka a od jeho individuálnych preferencií. Ako sa v tom zorientovať a čomu dať prednosť? Poďme sa pozrieť na základné rozdiely.

Bezpečnosť

Aj keď vonkajšie žalúzie pôsobia robustným dojmom, ich prioritnou funkciou je tienenie. Vonkajšie rolety majú v tomto smere výhodu. Po spustení totiž fungujú ako pancier, ktorý tvorí prekážku pre zlodejov. Kým v prípade žalúzií trvá zlodejom ich prekonanie pár sekúnd, pri vonkajších roletách sa už bavíme o minútach, pri bezpečnostných roletách s triedou RC 3 z našej ponuky je to viac ako 5 minút. Najčastejšie ich preferujú zákazníci, ktorí sú na ne zvyknutí zo zahraničia, alebo tí, pre ktorých je pocit bezpečia prioritou.

Regulácia svetla

Pri regulácii svetla majú rolety nevýhodu a zároveň aj výhodu. Buď je v interiéri svetlo, alebo tma. Ak napríklad potrebujete spať počas dňa, zatemnenie vám bude vyhovovať. Naopak, vonkajšími žalúziami je možné vďaka naklápaniu lamiel regulovať množstvo svetla v interiéri podľa toho, ako práve potrebujete. Ak vám počas dňa slnko bráni normálne existovať v interiéri, žalúzie budú pre vás správnou voľbou. Výber závisí od toho, čo od tienenia očakávate.

Cena

Dobrou správou je, že cena žalúzií a vonkajších roliet sa veľmi nelíši. Ak práve stojíte pred dilemou, či si zaobstarať vonkajšie žalúzie alebo rolety, cena nie je limitujúci faktor.

Stále ste nerozhodní? Kontaktujte nás, radi vám poradíme. 

Odporúčané články