Novinka

 

 
Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a porovnáme ju s modelmi v podobnej cenovej hladine.


Lamelino od Climax

Lamelino je bioklimatická pergola s elegantným hranatým tvarom lamiel a je vhodná na ochranu terasy pred slnkom, dažďom i snehom. Hlavnou výhodou tejto novinky je jej konštrukcia. Je jednoliata, bez škár, zatekania a množstva plastov. Nosnú konštrukciu tvoria profily 15×15 cm, čo zo sebou prináša viacero výhod. Je to jednoducho poriadna česká pergola.

Výhody pergoly Lamelino

Odolnosť voči zaťaženi
Konštrukcia pergoly vydrží statické zaťaženie (bez zaťaženia vetrom) až 150 kg na m², čo zodpovedá asi 30 cm mokrého snehu.

Možnosti bočného uzavretia
Pergolu je možné doplniť o screenové rolety. 15 cm hlboký box rolety pekne lícuje s konštrukciou pergoly, nič nevytŕča a neruší celkový estetický dojem.

Pohodlné ovládanie
Silný motor Somfy je vyvinutý priamo pre bioklimatické pergoly a je umiestnený tak, aby bolo ešte viac znížené riziko kontaktu s vodou. V kombinácii s inteligentnými senzormi je plne kompatibilný s obľúbeným systémom inteligentnej domácnosti TaHoma od Somfy, čo ešte viac zvyšuje užívateľský komfort.

Veľkorysé rozmery
Maximálna šírka modulu je 450 cm, maximálny výsuv je 605 cm a nie je nutné použiť prídavný nosný profil. Pergolu je možné vyrobiť na mieru s milimetrovou presnosťou.

Podstatné detaily

 • V hliníkových stĺpoch sú použité plastové zvody pre tichý odvod vody z konštrukcie. 
 • Osvetlenie je integrované v uzavretej drážke extrudovaného profilu lamely.
 • Výrobca poskytuje záruku 4 roky na pergolu a 5 rokov na motory.

Je vidieť, že výrobca sa s novým modelom naozaj vyhral. Kvalitný český výrobok je určený do našich podnebných podmienok a bude bez porúch slúžiť dlhé roky. 

Porovnanie s konkurenčnými pergolami

V podobnej cenovej úrovni sú pergoly Artosi od výrobcu ISOTRA a Technic od značky Tarasola. Obe pergoly sú bioklimatické, ponúkajú možnosť inteligentného ovládania a sú hliníkové. Je medzi nimi niekoľko rozdielov, ktoré podľa nášho názoru vo finále rozhodnú o vašej spokojnosti pri užívaní.

Pergola ISOTRA Artosi
Bioklimatickú pergolu Artosi vyrába česká spoločnosť ISOTRA. Tvoria ju 11 cm hliníkové profily a jej maximálne rozmery sú až 450 cm výsuv a 700 cm šírka.

Náš názor:
Štandardne sa screenové rolety dodávajú v boxe s hĺbkou 13 alebo 15 cm, pri bočnom uzavretí pergoly boxy prečnievajú z 11 cm profilu, jednoducho je vidieť, že boli dorábané. Daňou za veľkorysý rozmer a hrúbku profilu je zrejme nižšia odolnosť voči snehu, lamely so šírkou presahujúcou 400 cm majú nosnosť len 90 kg/m². Konštrukčne má pergola veľa plastových komponentov, čo môže mať vplyv na jej životnosť.

Pergola TARASOLA Technic
Bioklimatická pergola Technic je od poľského výrobcu Tarasola. Konštrukciu tvoria 12 cm profily a maximálne rozmery sú 420×600 cm alebo 400×700 cm.

Náš názor:
Aj pri tejto pergole je nevýhodou hrúbka profilu. Prvky bočného uzavretia vytŕčajú a esteticky úplne neladia.Užívateľskému komfortu nenahráva ani taliansky systém ovládania Teleco. Pre pergoly a tienenie všeobecne je na Slovensku bežne používaný systém Somfy, s ktorým Teleco nie je kompatibilný. To znamená, že nebudete ovládať žalúzie, pergolu a napríklad markízu v jednej aplikácii. 
 

Uvažujete o zastrešení terasy? Kontaktujte našich odborníkov a spolu nájdeme riešenie presne podľa vašich predstáv.


 

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie posunú na iný level.


Rolety patria k stáliciam v interiérovom tienení. Hoci ich v obľúbenosti na čas predbehli žalúzie, vďaka zaujímavým vzorom, technickým vylepšeniam a funkčným látkam sa opäť dostávajú do centra záujmu zákazníkov. Rakúsky výrobca LEHA predstavil nový katalóg, ktorý bude udávať trendy v nasledujúcich rokoch. Príďte si ho pozrieť k nám do predajní a doprajte si to najlepšie.

Na čo sa môžete tešiť v novom katalógu?

V novom katalógu nájdete viac než 500 látok, látky so zvláštnym textilným vzhľadom, vzdušné transparentné látky, screenové a zatemňujúce látky. LEHA ponúka množstvo látok so šírkou až 300 cm, je možné vyrobiť aj rolety na veľké presklené plochy bez priečnych švov.

Katalógové novinky

V katalógu sa môžete tešiť na viaceré novinky pre ešte väčšie pohodlie, napríklad mini roletu teraz aj s batériovým pohonom, novú roletu Skylight s vylepšeným zatemnením, roletu Nano po novom aj technikou v čiernej farbe a novú generáciu motorizácie PowerView s výrazne zjednodušeným uvedením do prevádzky.

Navyše všetky látky z katalógu sú už skladom u dodávateľa.

Ešte ste sa nerozhodli, či sú interiérové rolety pre vás to pravé? Tieto výhody vás presvedčia:

 • Ochránia vašu domácnosť pred zvedavými pohľadmi zvonku
 • Ochránia pred ostrým slnkom a tým zabraňujú prehrievaniu interiéru
 • Poskytujú úplné zatemnenie pre popoludňajší spánok či sledovanie televízie
 • Sú nehorľavé
 • Odolávajú znečisteniu
 • Ľahko sa udržiavajú
 • Sú vyrobené na mieru s milimetrovou presnosťou
 • Poskytujeme na ne záruku až 5 rokov

Navštívte naše showroomy v Žiline, Košiciach a v Bratislave a vyberte si vaše nové rolety rakúskej kvality. 
 

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským zákazníkom to najlepšie, čo tento belgický výrobca pergol a tieniacej techniky ponúka.


Pergoly RENSON od Profirolu sú stávka na kvalitu bez kompromisov. Spolu s prémiovým produktom získate aj špičkové montážne služby a nadštandardnú starostlivosť. Vybrať si pergolu u RENSON ambasádora je vašou TOP voľbou. 

Čo znamená byť Renson Ambassador


Označenie Renson Ambassador majú skutoční špecialisti na produkty Renson. Musia spĺňať prísne požiadavky na vybavenie showroomu, znalosť produktov, kvalitu montáže a popredajný servis. Profirol ako jediná firma na Slovensku tieto požiadavky spĺňa od roku 2022. Naši špecialisti sa pravidelne zúčastňujú odborných školení, aby držali krok s najmodernejšími technológiami. V Profirole sa o vás starajú odborníci, ktorí produktom a filozofii Renson naozaj rozumejú.

Výhody nákupu pergoly v Profirole

Špičkový montážny tím

Montážni technici presne vedia, čo majú robiť a aký dojem vo vás majú zanechať. Pergolu namontujú v súlade s najmodernejšími postupmi výrobcu, pracujú rýchlo a spoľahlivo. Po ich odchode na mieste montáže neostávajú zvyšky materiálu a neporiadok. Sú profíci aj v oblasti komunikácie, nepoužívajú vulgarizmy, sú diskrétni a pracujú tak, aby čo najmenej narušili chod vašej domácnosti či prevádzky. Dbáme aj na také detaily, aby po technikoch neostal ohorok od cigarety alebo žuvačka. Úroveň montážnych služieb je v súlade s prémiovým produktom, ktorý ste si vybrali na vašu terasu.  

Nadštandardná starostlivosť - kontrola pred koncom záruky

Hoci majú prémiové pergoly RENSON záruku až 10 rokov, záleží nám na tom, aby vám pergola slúžila ešte oveľa dlhšie. Preto pred koncom záručnej doby v dohodnutom čase bezplatne skontrolujeme technický stav pergoly a vymeníme či opravíme všetko, na čo sa záruka vzťahuje. To je jednoznačnou deklaráciou, že za kvalitou RENSON stojíme a budujeme dlhodobé vzťahy so zákazníkmi. Áno, aj 10 rokov po kúpe pergoly. 
 

Vždy čerstvé novinky


Vďaka označeniu Renson Ambassador ako prví získavame informácie o dychberúcich novinkách, ktoré ešte len prídu na trh, inovatívnych riešeniach a výsledkoch výskumu spoločnosti Renson. Tieto novinky si nenechávame pre seba, naši zákazníci majú vždy najčerstvejšie informácie, akým smerom sa svet pergol bude uberať a ako môžu naplniť ich predstavy o dokonalom tienení

O značke Renson


Belgický výrobca je na trhu už od roku 1909 a patrí k svetovej špičke v oblasti tieniacej techniky. Hlavnou myšlienkou celej spoločnosti je „vytváranie zdravých priestorov”. Kľúčovými faktormi pri vývoji nových riešení sú pohodlie, energetická účinnosť, akustika a dizajn
Preto sú pre všetky produkty Renson charakteristické nadčasová elegancia, funkčnosť, životnosť vysoko nad rámec zákonných noriem, odolnosť voči poveternostným vplyvom a technické spracovanie s ohľadom na detail a estetiku. Aj preto majú vybrané pergoly Renson záruku až 10 rokov

Pozrite si pergoly Renson z našej ponuky doprajte si to najlepšie možné riešenie.

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.


Alba je obľúbený model bioklimatickej pergoly od talianskej značky Corradi. Lamely je možné otáčať v rozsahu až 150°, sami si tak zvolíte kedy a koľko slnečných lúčov vpustíte na vašu terasu. Bioklimatický efekt sa postará a príjemný chládok na terase (viac o bioklimatickom efekte sa dočítate tu: https://www.profirol.sk/blog/bioklimaticke-pergoly). Teraz prešla pergola viacerými vylepšeniami pre ešte väčší užívateľský komfort
 

Dizajnové a technologické vylepšenia 

Redizajn rohového krytu

Redizajnom prešiel charakteristický rohový kryt pergoly. Nové spojenie nosníku a stĺpu prináša jemnejšiu estetiku a zároveň funkčné vylepšenie. Pergola na seba púta menej pozornosti a je ešte viac vodotesná

Ešte väčšie prispôsobenie

Doteraz bol výsuv definovaný rozmerom lamely, po novom si ho môžete zvoliť na milimeter presne podľa vašich požiadaviek. Novinkou je tiež možnosť spájať viaceré moduly pergoly bez zdvojeného predného stĺpika. 

Systém ochrany pred prskajúcou vodou

Vo voliteľnej výbave je k dispozícii špeciálny systém ochrany proti striekaniu, ktorý zabraňuje spätnému odrazu dažďovej vody pri kontakte s povrchom lamiel pri prudkom lejaku. Pri pobyte na terase sa už nemusíte riadiť predpoveďou počasia.

Corradi na Slovensku

Talianska značka Corradi patrí medzi svetovú špičku vo výrobe tieniacej techniky. Ich pergoly sú inšpirované morskou hladinou s elegantným talianskym dizajnovým podpisom. Konštrukčne sú prispôsobené premenlivému alpskému počasiu, preto sú mimoriadne obľúbené aj u slovenských zákazníkov. Profirol patrí medzi najskúsenejších a technicky precíznych predajcov, preto značku Corradi nájdete exkluzívne iba u nás

Budúcnosť pergol podľa Renson

Budúcnosť pergol podľa Renson

Koncom roka 2022 predstavila belgická značka Renson na konferencii novinky, na ktoré sa zákazníci môžu tešiť v nasledujúcich dvoch rokoch.


Renson patrí k technologicky najvyspelejším výrobcom pergol a tieniacej techniky, ich videnie sveta do značnej miery ovplyvňuje celý segment. Na čo sa môžu naši zákazníci tešiť?

Takéto konferencie sú príležitosťou ukázať nové produkty, preto boli naše očakávania predstavenia novej pergoly celkom na mieste. Boli sme zvedaví, čím nás tentokrát Renson ohúri. A aj ohúril. 
Značka predstavila svoj najväčší showroom a sebavedomo vyhlásila, že produkty, ktoré doteraz vyvinula sú dostatočne konkurencieschopné a je s nimi spokojná. Vlajkové lode Algarve a Camargue sú jedny z najvyspelejších na trhu, nebolo by namieste meniť to, s čím sú zákazníci spokojní a obe ostávajú v ponuke. Novinky sa teda netýkajú nových produktov, ale ich významnými vylepšeniami z pohľadu dizajnu a prispôsobenia sa. Ale poďme pekne po poriadku:
 

Neobmedzené možnosti pergol

Nový koncept plného prispôsobenia sa mení pergolu na plnohodnotnú stavbu, ktorá môže mať pevnú, lamelovú i sklenené strechu, vykurovanie a dizajn, ktorého hranice udáva len predstavivosť. Pergola sa stáva samostatne stojacou zónou domu, v ktorej môže byť sauna, kúpele, výrivka, voda tam ani počas zimy nezamrzne. Renson predstavil úplne inú ligu, ktorá bude tak prepracovaná, že a napriek vyššej cene si nájde svojich zákazníkov. 
Nové pergoly bude možné obložiť kameňom či drevom. Zákazník nebude limitovaný materiálom konštrukcie, môže si pergolu plne prispôsobiť svojmu domu


Inováciou prešli aj posuvné paravány. Tie sa už nebudú vkladať len do rámového otvoru, ale pohľadovo zakryjú celú konštrukciu pergoly. Tá bude zvonku budiť dojem, že je celá zo skla, dreva či látky. Tento koncept bude v predaji v roku 2024

Novinky pre rok 2023

Slovenskí zákazníci sa môžu tešiť na viaceré novinky, ktoré budú k dispozícii v priebehu roka 2023:

Skladacie okenice

Pergoly ponúknu ešte lepší výhľad do záhrady. Ku klasickým posuvným panelom pribudnú aj skladacie okenice, ktoré bude možné zložiť na jednu stranu ako harmoniku.

Ešte viac integrované vykurovanie

Táto zásadná novinka nahradí vykurovací panel pod strechou. Vykurovacie teleso bude plne integrované do lamely strechy, nič nebude vytŕčať a vizuálne prekážať. 

Efektívne chladenie priestoru

V strede pergoly bude umiestnená fixná lamela s integrovaným ventilátorom. Ten sa v prípade potreby postará o lepšie vychladenie priestoru terasy pod pergolou.

Najväčší showroom na svete

Renson predstavil svoj najväčší showroom s rozlohou až 30 000 m². V záhradnom parku v belgickom Kruiseme dostali priestor špičkové značky, ktoré spoločne inšpirujú architektov, projektantov i majiteľov terás k plnohodnotnému využitiu vonkajších priestorov. 


V parku sa nachádza niekoľko špecifických scenérií, ktoré navodzujú atmosféru a emócie podobné tým, ktoré môžu zákazníci dosiahnuť v ich podmienkach. Elegantná mestská terasa, zastrešený priestor pri jazere, domáca wellness zóna či domáci pracovný priestor povýšený na novú úroveň, to všetko nájdete v NOA outdoor living zariadené do posledného detailu s ladiacou výstavbou. Je to ako prísť sa pozrieť, ako reálne môže vyzerať predstava, ktorú máte v hlave.

Ako jediný Renson Ambassador vám medzi prvými prinášame to najlepšie od Renson. Navštívte naše showroomy v Žiline, Košiciach a Bratislave a zistite, ako povýšiť terasu na plnohodnotný priestor podľa vašich predstáv. 

Novinka: dizajnové rolety s antivírusovým účinkom

Novinka: dizajnové rolety s antivírusovým účinkom

Znížte riziko prenosu vírusových ochorení vo veľkých kancelárskych priestoroch a doprajte zamestnancom bezpečné a komfortné pracovné prostredie. Predstavujeme vám novinku od Bematech, rolety a látkové priečky V-PROTECT.


Koncept otvorených kancelárií a vzdušných priestorov je dnes mimoriadne obľúbený. U zamestnancov podporuje tímového ducha a nabáda ku komunikácii. Trendom je modulárny priestor, ktorý sa prispôsobuje aktuálnym požiadavkám členov tímu. No okrem pohodlia sa veľkou témou na pozadí pandémie stáva aj bezpečnosť a ochrana pred šírením vírusových ochorení. V-PROTECT na túto požiadavku pružne reaguje.

Čo je V-PROTECT

Látkové rolety a textilné priečky V-PROTECT sú vyrobené zo špeciálneho netoxického materiálu. Vďaka unikátnej povrchovej úprave majú pri kontakte schopnosť inaktivovať viac ako 99 % vírusov. Medzinárodné laboratórium potvrdilo, že látka je účinná proti vírusu chrípky a koronavírusu. 

Vhodné aj do priestoru s vysokými stropmi

Rolety a látkové steny je možné uchytiť aj o stropné konštrukcie. Teleskopická konzola s maximálnou dĺžkou až 200 cm ponúka riešenie aj pre industriálne priestory s vysokými stropmi. 
 

Variabilné použitie

Rolety sú fixne uchytené na jednom mieste a vo vytiahnutom stave sú prakticky neviditeľné. Naopak, posuvné steny sú uchytené v koľajnicovom systéme a možno ich plynulo presúvať. Kombináciou oboch riešení získate priestor, ktorý sa plne prispôsobí meniacim sa požiadavkám

Technológia Zoomtech

Látka V-PROTECT v kombinácii s patentovanou technológiou Zoomtech ponúka veľkorysé rozmery. Roleta je umiestnená na rúrke s hrúbkou len 5 cm a ani pri maximálnej šírke 5 metrov nedochádza k jej prehýbaniu a deformácii látky. Roleta má tak minimálne priestorové nároky, jej ovládanie je plynulé nie len pri motorickom, ale aj pri ručnom ovládaní.

Dizajn

Úprava V-PROTECT je dostupná v 19 farebných prevedeniach od bielej, cez pieskovú až po tmavé odtiene. Látky sú inšpirované minimalizmom, prírodou a eleganciou, v kanceláriách a zdravotníckych zariadeniach navodia pocit ticha, rovnováhy a pokoja. Všetky látky sú vyrábané bez škodlivých ťažkých kovov, neobsahujú antimóny, zmäkčovadlá a ťažké kovy. 
 

Príjemná akustika

Rolety a látkové priečky účinne tlmia hluk v priestore, čím zvyšujú porozumenie hovoreného slova. Najmä vo veľkých otvorených kanceláriách takto zvyšujú sústredenie a pracovný výkon.

Súkromie

Látkové steny a rolety poskytujú súkromie pri schôdzkach s klientom, konzultáciách s pacientmi bez nutnosti stavebného zásahu.

Optimálne svetelné podmienky

Denné svetlo je nevyhnutné pre psychickú pohodu, schopnosť sústrediť sa a podávať pracovný výkon. Látkové rolety a priečky do interiéru vpúšťajú dostatok svetla a zároveň ho chránia pred ostrými slnečnými lúčmi.

Pre koho sú rolety a priečky V-PROTECT vhodné?

Rolety s antivírusovým účinkom sú vhodné do priestorov s vyššou koncentráciou ľudí, teda do kancelárií, zdravotníckych zariadení, reštaurácií a verejných priestorov. Jednoducho všade tam, kde je potrebné zabrániť šíreniu vírusových infekcií.

Profirol otvára svoj najväčší showroom v Bratislave

Profirol otvára svoj najväčší showroom v Bratislave

Už toto leto sme v bratislavských Slnečniciach otvorili náš najväčší showroom. Čo všetko nájdete v ponuke a v čom je showroom iný? O prirodzených rozhodnutiach, vyššom štandarde a top produktoch sa dočítate v tomto článku.


Zoznámte sa s Profirolom

V oblasti tieniacej techniky pôsobíme od roku 2008. Slovenským zákazníkom prinášame špičkové produkty tých najlepších európskych značiek ako Climax, Leha a Bematech, sme ambasádorom značky Renson a exkluzívnym predajcom Corradi.   
Nie je to len o tienení. Našim zákazníkom pomáhame vytvoriť priestor, kde sa budú cítiť dobre. Priestor s optimálnymi svetelnými podmienkami, ochranou pred prehrievaním, oku lahodiacim dizajnom a farbami. Okrem predaja zastrešujeme aj kvalifikovanú montáž a servis vo vyššom štandarde, ktorý zodpovedá kvalite ponúkaných produktov.

Prirodzené rozhodnutie

Asi 30 % obratu tvoria zákazky z Bratislavy, veľa firiem, ktorým tieniacu techniku dodávame tu má väčšie či menšie stavby, dodáva okná, takže rozhodnutie otvoriť showroom aj v hlavnom meste prišlo prirodzene. „Od ľudí sme počúvali, že by sme k nim mali byť bližšie. Rozhodli sme sa otvoriť showroom v Bratislave, aby sme im produkty priblížili priamo, aby sa ich mohli reálne dotknúť,” hovorí konateľ, Andrej Lehota.   
Zakladáme si na ľudskej, autentickej a férovej komunikácii a prístupe, čo sme chceli priamo ukázať aj v tomto regióne. „Keď si idete kúpiť pergolu, alebo aj žalúzie, chcete vedieť, kto to robí,” uzatvára Andrej Lehota.

Spoznajte našu ponuku

Zákazníkom chceme ukázať čo najviac zaujímavých produktov. Pergoly, vonkajšie žalúzie, screeny, rolety, markízy, tomu všetkému sme prispôsobili veľkosť showroomu. Kým naše showroomy v Žiline a Košiciach majú predajnú plochu približne 100 m², ten bratislavský má plochu asi 160 m². Počas prvého roku plánujeme ponúkať najmä vonkajšiu tieniacu techniku, pergoly a interiérové tieniace rolety, v druhom roku do ponuky pribudnú aj interiérové závesy a dizajnové tapety. „Nechceme robiť veci na polovicu, takže najskôr potrebujeme nájsť a vyškoliť človeka, ktorý bude zákazníkom k dispozícii pri výbere napríklad závesov a poradí im s interiérovým dizajnom,” vysvetľuje Andrej Lehota. 

Showroom plný noviniek

Sme exkluzívny predajca značky Corradi (Master Dealer) a jediný ambasádor značky Renson na Slovensku, novinky sú teda veľmi zaujímavé. V showroome sú vystavené dve vlajkové lode, pergola Palladia a pergola Camargue v plnej výbave. Obe pergoly sú vybavené sedením, ktoré zodpovedá ich hodnote. Zákazníci si budú môcť priamo na mieste predstaviť, ako to môže vyzerať v ich záhrade, zasnívať sa a dotknúť sa toho, čo môžu mať doma. Značku Climax v Bratislave ponúka niekoľko predajcov, no „my máme ambíciu ukázať, že keď sa kvalitný produkt spojí s vyšším štandardom služieb, výsledok môže byť niekde inde,” dopĺňa Andrej Lehota.

Celkom nový typ predajných zón

Zákazníci uvidia úplne iný typ showroomu, na aký boli doteraz zvyknutí. Chceme, aby sa cítili dobre, boli uchvátení nielen ponukou produktov, ale aj dizajnovým a estetickým priestorom. Atmosféra jednotlivých predajných zón zodpovedá kvalite a hodnote konkrétnych produktov. „Ak kupujete tú najlepšiu a najdrahšiu pergolu, v showroome vám spostredkujeme pocit, aké to bude, keď ju budete mať doma,” vysvetľuje zámer Andrej Lehota.

Vyšší štandard služieb už aj v Bratislave

Pre zákazníkov z Bratislavy a okolia bude k dispozícii celkom 5 plnohodnotných montážnych tímov. Nie sú to priemerní montážnici, sú to vyškolení servisní technici, ktorí dokážu samostatne riešiť konkrétne situácie, vedia, ako sa majú správať a akú emóciu majú v zákazníkoch zanechať.

Chcete si dopriať kvalitné tieniace prvky s prvotriednym servisom? Dohodnite si stretnutie na konkrétny termín. V novom showroome Profirol vás radi privítame. 

Máte dom postavený pred rokom 2013? Štát vám môže prispieť aj na vonkajšie žalúzie

Máte dom postavený pred rokom 2013? Štát vám môže prispieť aj na vonkajšie žalúzie

Už v druhej polovici roka 2022 by malo byť spustené podávanie žiadostí o príspevok na obnovu rodinných domov. Medzi 30 000 žiadateľov by sa malo prerozdeliť takmer 500 miliónov eur s cieľom zlepšiť energetickú hospodárnosť budov a prispôsobovať sa meniacej sa klíme.


Kto bude môcť požiadať o dotáciu 

Podmienky, ktoré musí spĺňať váš dom, ak chcete žiadať o dotáciu:

 • nachádza sa na území Slovenskej republiky
 • na liste vlastníctva je evidovaný ako rodinný dom
 • bol postavený pred rokom 2013
 • v prevažnej miere je využívaný na bývanie, maximálna plocha využívaná na iný účel nesmie presiahnuť 10 % podlahovej plochy
  je v projektovom energetickom hodnotení alebo energetickom certifikáte zatriedený ako rodinný dom
 • nie viac ako 20 % kapacity je využívaný na hospodárske účely (výkon slobodných povolaní, prenájom a pod.)

O dotáciu môže požiadať fyzická osoba, ktorá vlastní rodinný dom. Do výzvy sa môžu zapojiť majitelia rodinných domov zo všetkých regiónov Slovenska vrátane Bratislavy. Dotácia však nie je určená na obnovu chát a objektov na rekreáciu. Podmienkou je finančný príspevok vlastníkov domov. 
 

Za akých podmienok je možné žiadať o finančné prostriedky?

Prvou podmienkou je, že úspora energie po obnove je aspoň 30 % v porovnaní so stavom po obnove. Druhou podmienkou je, že súčasťou obnovy je aspoň jedno z nasledujúcich opatrení:

 • zateplenie obvodového plášťa
 • zateplenie strešného plášťa
 • výmena otvorových konštrukcií
 • zateplenie podlahy nevykurovaného podkrovia (resp. akéhokoľvek nevykurovaného priestoru v RD, pod ktorým je vykurovaný priestor)
 • zateplenie stropu nevykurovaného suterénu (resp. akéhokoľvek nevykurovaného priestoru v RD, nad ktorým je vykurovaný priestor)
 • zateplenie podlahy na teréne (vykurovanej miestnosti v RD, pod ktorou nie je iná miestnosť)

Na čo ešte môžete využiť finančné prostriedky z výzvy:

Inštalácia zdroja energie:

 • tepelné čerpadlá
 • fotovoltické panely
 • solárne kolektory
 • plynový kondenzačný kotol (za určitých podmienok)
 • rekuperácia
 • iný tepelný zdroj (napríklad elektrokotol)

Zachytávanie dažďovej vody:

 • podzemná akumulačná nádrž
 • nadzemná akumulačná nádrž

Inštalácia tieniacej techniky:

Odstránenie azbestu

Sprievodná dokumentácia

Projektová dokumentácia

 • Energetický certifikát pred a po obnove

*maximálne výšky oprávnených výdavkov môžu byť vo výzve primerane upravené, ak dôjde zmenám cenovej hladiny

Výška finančného príspevku

Maximálna výška finančného príspevku závisí od dosiahnutej úspory primárnej energie. Ak je úspora 30 - 60 %, maximálny príspevok je 15 000 €. Ak opatreniami dosiahnete úsporu viac ako 60 %, maximálna výška podpory je 19 000 €. Finančná podpora kryje maximálne 60 % skutočne vynaložených nákladov bez DPH.

Zvýšená intenzita príspevku

Ak má žiadateľ v nehnuteľnosti trvalý pobyt minimálne 1 rok a zároveň:

 • má v osobnej starostlivosti dieťa s ťažkým zdravotným postihnutím, 
 • je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím, 
 • žije s osobou  ťažkým zdravotným postihnutím, 
 • žije v spoločnej domácnosti s osobou s ťažkým zdravotným postihnutím, 
 • je osamelým rodičom, ktorý má v osobnej starostlivosti dieťa, 
 • žije v spoločnej domácnosti s viacdetnou rodinou,

štát mu vyplatí zvýšenú intenzitu príspevku. Celková suma príspevku v tomto prípade neprekročí 15 000 € a prijímateľ sa na obnove podieľa minimálne 5 % zo skutočne vynaložených prostriedkov.

Na čo ešte čakať

Bližšie podmienky ako má byť obnova zrealizovaná a informácie o spätnom preplatení nákladov ešte neboli zverejnené. Predpokladá sa však, že výzva bude spustená v treťom kvartáli roka 2022. Podmienky pre zapojenie sa do výzvy spĺňa na Slovensku asi 1 milión rodinných domov, dotáciu bude môcť získať asi 30 000 z nich. Hoci systém bude pracovať s poradím, v ktorom budú žiadosti prihlásené, prihlásenie bude možné až po vyhlásení výzvy. Preto je dobré byť pripravený a včas zareagovať. My sme čerpali informácie z www.obnovdom.sk.

Spoznajte s nami výhody screenových roliet

Spoznajte s nami výhody screenových roliet

Vonkajšie screenové rolety do domácností a komerčných priestorov prinášajú svetelnú pohodu a dostatok svetla bez nežiaduceho prehrievania. Sú vhodné na bežné okná i veľké presklené plochy. Rolety Zipscreen s motorickým prevedením spájajú maximálne pohodlné ovládanie s dizajnom a funkčnosťou.


Spoznajte s nami výhody screenových roliet:

Vytvárajú optimálne svetelné podmienky v interiéri

Screenové rolety zabraňujú prenikaniu ostrých slnečných lúčov. Časť lúčov odrazia, časť pohltia mimo interiér. Množstvo svetla, ktoré do interiéru prenikne je dostatočné na to, aby priestor presvetlilo a zároveň neprehrialo. To je dôležité z hľadiska psychickej a fyzickej pohody. Ich maximálna šírka je 600 cm a zatienia plochu až 20 m², preto sú vhodné aj na zatienenie naozaj veľkých plôch.  

Zachovávajú kontakt s exteriérom

Vďaka rôznym typom tieniacich látok sa počas dňa nemusíte vzdať dychberúcich prírodných scenérii alebo mestskej panorámy. Zároveň máte pod kontrolou dianie v záhrade, detské vyvádzanie aj domácich miláčikov.

Prispôsobia sa potrebám v rôznych miestnostiach

Látky s rôznou priepustnosťou svetla sa plne prispôsobia vášmu životnému štýlu a potrebám v konkrétnych miestnostiach. So zatemňujúcimi látkami si užijete domáce kino a plnohodnotne si počas dňa oddýchnete pri práci na zmeny. V detských izbách a kuchyniach je denné svetlo potrebné, tu sa mimoriadne dobre hodia látky s vyššou priepustnosťou svetla.

Odolávajú poveternostným vplyvom

Látky sú stálofarebné, ich povrchová úprava ich predurčuje na umiestnenie v exteriéri. Perforovaná látka odoláva búrlivému vetru do rýchlosti 130 km/h a na rozdiel od vonkajších žalúzií sú screenové rolety oveľa menej hlučné.

Sú veľmi estetické

Screenové rolety sú asi najsubtílnejší prvok vonkajšieho tienenia. Látky sú k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach, vzoroch a štruktúrach. Plne sa prispôsobia vzhľadu fasády či konštrukcii pergoly. Pôsobia jemným a nenápadným dojmom, pri tom sú plne funkčné.

Komfortne sa  ovládajú

Pri motoricky ovládaných screenových roletách využívame spoľahlivé motory Somfy. Rolety je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a ovládať ich aj na diaľku. Doplňte roletu tepelným, slnečným a veterným senzorom a majte vnútorné prostredie plne pod kontrolou aj kým ste v práci.

Aký je rozdiel medzi screenovými roletami a žalúziami?

Oba typy vonkajšieho tienenia majú svoje výhody. Neviete sa rozhodnúť? Práve pre vás je tu porovnanie: 

Tienenie

Vonkajšie žalúzie ponúkajú možnosť regulovať množstvo svetla v interiéri naklápaním lamiel. Screenová roleta reguluje množstvo svetla podľa toho, do akej výšky je vytiahnutá. Oba typy dovnútra púšťajú dostatok denného svetla a zároveň chránia pred ostrým slnkom.

Výhľad do exteriéru

Screenová roleta aj v stiahnutom stave ponúka celkom komfortný výhľad do exteriéru, ktorý nenarúšajú lamely.

Hlučnosť

Screenové rolety veľmi dobre odolávajú aj silnejšiemu vetru a v porovnaní so žalúziami sú takmer nehlučné.

Súkromie

Vonkajšie žalúzie ponúkajú vo večerných hodinách nerušené súkromie. Screenové rolety sú určené najmä na tienenie, preto ich práve kvôli súkromiu večer odporúčame doplniť napríklad efektnou záclonou alebo závesom.

Koľko teraz môžete ušetriť na screenových roletách?

Koľko eur navyše vám reálne zostane v peňaženke? Pri bežnom rodinnom dome môžete ušetriť až 2 580 €.

Reálna kalkulácia pre zákazníka

Zákazník má záujem o vonkajšie screenové rolety v podomietkovom prevedení s motorickým ovládaním motormi Somfy. Farbu boxu, vodiacich líšt a koncovej lamely sme prispôsobili modernému vzhľadu domu a budeme ich lakovať do antracitovej farby. Zákazník má v interiéri dostatok denného svetla, no prekáža mu prehrievanie, preto budeme montovať celkovo 10 screenových roliet

 • tri v rozmere 150 x 165 cm 
 • štyri v rozmere 200 x 165 cm 
 • tri rolety v rozmere 220 x 245 cm

Podľa jeho požiadaviek sme mu odporučili 5 % látku Serge 600. Táto látka je štandard, veľmi dobre chráni pred prehrievaním, do interiéru púšťa najviac denného svetla a poskytuje dobrý výhľad do exteriéru.

Celková cena bez elektroinštalácie k motorom a vypínačom je 13 480 €. Do konca mája pri bežnom rodinnom dome za rovnaké screenové rolety zaplatíte len 10 898 €, v rodinnom rozpočte tak ušetríte viac ako 2 500 €. To je suma, za ktorú si už viete dopriať dovolenku s rodinou. 

Ak zvažujete efektný spôsob vonkajšieho tienenia, teraz je správny čas. Kontaktujte nás, radi vám vypracujeme cenovú ponuku. 
 

Posledné zľavy pred očakávaným zdražovaním!

Posledné zľavy pred očakávaným zdražovaním!

Máte odložené peniaze na novú pergolu, sieťky proti hmyzu či vonkajšie žalúzie a čakáte na priaznivejšie ceny? Máme pre vás dôležitú správu. Lacnejšie to už nebude. Ak chcete ušetriť, teraz je najvyšší čas na nákup, pretože ceny budú ďalej rásť. Nakúpte u nás teraz so zľavou 20 % na vybrané produkty.


Prečo rastú ceny hliníka?

Dôvodov zdražovania hliníkových výrobkov je viacero. Najzásadnejším je však rapídne zvyšujúca sa cena a nedostatok surovín potrebných na výrobu a spracovanie hliníka. Tento problém je vo veľkej miere zapríčinený zlou politickou situáciou v Guinei, ktorá produkuje až polovicu celkového objemu bauxitu potrebného na jeho výrobu. Situáciu tiež komplikuje obmedzená produkcia a zatváranie starých neekologických tovární v Číne, čím sa zásoby hliníka dostávajú do kritických podzásob. Zásoby hliníka sa pomaly míňajú, môžeme očakávať prudký nárast jeho cien a tiež výrobkov z neho.

Okamžitá zľava 20 % od Profirol

Neľakajte sa, obľúbené vonkajšie žalúzie môžete stále získať za aktuálne ceny, navyše len počas marca aj so zľavou 20 %! Vzhľadom na rastúce ceny vstupných surovín už väčšina dodávateľov avizovala zvyšovanie cien a je predpoklad, že začiatkom roka 2022 ešte porastú. Neodkladajte preto skrášľovanie svojho bývania na neskôr a doprajte si kvalitu za ešte stále priaznivú cenu. Každé euro sa počíta. 

Aktualizované: Táto ponuka platí do 31.03.2022.