Menu

Záruka 10 rokov Bezplatná servisná kontrola

Pergola Camargue

Camargue je najluxusnejšia lamelová pergola od značky Renson. Je pomerne robustná a môžete ju kompletne uzavrieť a predĺžiť si tak sezónu na terase. Pergola ponúka možnosť integrovať screenové rolety priamo do konštrukcie. Má krásne hladké línie a je vidieť, že dizajnéri dbali na detaily a kvalitu spracovania. S pergolou Camargue končia možnosti tam, kde končí vaša predstavivosť. A navyše, na konštrukciu pergoly poskytuje výrobca záruku až 10 rokov. 

Zobraziť viac

Orientačná cena

26.117 € s DPH

Detailný popis ceny
Nezáväzný dopyt

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Bioklimatický efekt

Na rozdiel od pevného zastrešenia umožňujú lamelové pergoly aktívne regulovať množstvo svetla a prúdenie vzduchu na terase. Teplý vzduch stúpa hore a cez otvorené lamely opúšťa terasu. Tým sa priestor pod pergolou ochladzuje a vytvára príjemné prostredie. V zatvorenom stave lamely chránia pred dažďom a snehom. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Široké možnosti spájania

Oproti iným radám ponúka pergola Camargue široké možnosti spájania jednotlivých modulov. Pri rozmere väčšom ako 6 x 4,5 metra nie sú potrebné zdvojené profily nad hlavou ani zdvojené nosné profily. Štandardne sa dajú spojiť 3 moduly, pri väčších terasách je možné pospájať aj viacero modulov, pričom nezáleží na tom, v ktorom smere sú moduly spájané. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Rozmer na mieru

Pergolu je možné vyrobiť na presný rozmer. Kým väčšina výrobcov prispôsobuje rozmery pergoly lamelám, výrobca Renson využíva špeciálne medzikusy, vďaka ktorým vyrába pergoly na taký rozmer, aký potrebujete. Tento faktor je dôležitý vtedy, ak potrebujete pergolu umiestniť do presne vymedzeného priestoru. Camargue sa tak plne prispôsobí vám, nie naopak. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Široká ponuka bočných prvkov

Pergola Camargue ponúka absolútne najširšie možnosti bočného uzavretia. Robustná konštrukcia pergoly umožňuje kombinovať dva bočné prvky zároveň bez toho, aby čokoľvek vytŕčalo. Sklenené posuvné paravany vás spoľahlivo ochránia pred nepriaznivým počasím bez toho, aby obmedzili výhľad do okolia. Doplňte ich screenovými roletami a nepusťte dovnútra ani ostré slnko a zvedavé pohľady. Dodajte pergole romantický look a pridajte vonkajšie závesy odolné voči plesniam a nečistote. 

Posuvné paravany s hliníkovým rámom predstavujú nekonečné možnosti. Vyberte si panel s hliníkovými lamelami, lamelami s efektom dreva alebo lamelami z cédrového dreva. To všetko vo verzii s pevnými lamelami alebo s lamelami, ktoré je možné naklápať a regulovať množstvo svetla. Čokoľvek si v prípade bočného uzavretia predstavíte, model Camargue má určite v ponuke. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Ochrana pred vodou

Jemné spádovanie lamiel zabezpečuje rýchlejší odtok vody z konštrukcie. S vodou odchádzajú aj drobné nečistoty, lamela skôr vyschne a nedáva priestor na tvorbu rias. Zámok lamely má ostrý uhol, čím sa ešte viac znižuje riziko, že z nej bude kvapkať voda na terasu. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Pergola s lamelami v zatvorenej polohe odoláva vetru až do rýchlosti 120 kilometrov za hodinu. V zimnom období sneh s hmotnosťou 200 kilogramov na m². Pergola spoľahlivo ochráni voči dažďu. Bola testovaná na dážď s výdatnosťou 150 l/m²/h po dobu dvoch minút. Takýto dážď sa v Belgicku vyskytne asi raz za 15 rokov. Samozrejme, na takýto lejak je sú prispôsobené aj odtoky, aby voda bezpečne opustila konštrukciu. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Osvetlenie

Zvláštnosťou pergoly je integrácia svetiel, ktoré môžu byť umiestnené v lamelách, v stojkách alebo v obvode stropnej konštrukcie. Vďaka tomu pergola pôsobí aj v noci luxusným dojmom. LED svetlá môžu byť v prevedení studené biele svetlo, teplé biele svetlo alebo farby RGB škály. 

Pergola navyše ponúka možnosť osadiť sklenené strešné lamely, vďaka čomu je krásne presvetlená a ani v zimnom období neoberá interiér o denné svetlo. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Dizajn

Vďaka dômyselným detailom je pergola skutočnou ozdobou každej záhrady. Všetky spojovacie prvky, fixácie a aj elektroinštalácia sú diskrétne skryté, aby nenarúšali celkový dojem.

Integrovaný nosník s infračerveným vyhrievaním a audiosystémom prináša nadštandardný komfort a plynule kopíruje dizajn pergoly. Zdroje tepla sú umiestnené za estetickou čiernou sklokeramikou. 

Výhody pergoly Camargue

Výhody pergoly Camargue

Integrovaná roleta FIXSCREEN

Vďaka bočnej screenovej rolete necháte slnko, vietor, dážď a otravný hmyz mimo pergoly. Roleta je neviditeľne zabudovaná do nosnej konštrukcie, stojky zároveň slúžia ako vodiace lišty. Rolety môžu mať až 17 m² a sú k dispozícii v 50 farbách, rôznych vzoroch a mierach transparentnosti. Chcete byť naozaj originálni? Nechajte si ju potlačiť logom alebo obľúbenou fotografiou. Roleta je stálofarebná, odoláva vlhkosti a teplu.

Technické informácie

 • Materiál

  Hliník

 • Strecha

  Lamely

 • Náklon strechy

  Rovná

 • Max. výsuv

  620 cm

 • Max. šírka jedného modulu

  450 cm

 • Ovládanie

  Motorické

 • Bočné uzavretie

  Áno

 • Osvetlenie

  V strope a v konštukcii

 • Možnosť samostatného státia

  Áno

 • Odolnosť voči vetru

  Do triedy 12 Beaufortovej stupnice (orkán)

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom s automatikou

  Diaľkovým ovládačom s automatikou

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

Často kladené otázky

 • Je potrebné mať predprípravu na pergolu pred zateplením domu?

  Nie, pergolu kotvíme až po zateplení a finálnej úprave fasády špeciálnymi kotvami, ktoré sú na to určené. 

 • Musím mať vybetónované pätky alebo hotovú terasu?

  Istá príprava je potrebná, najčastejšie si naši zákazníci svojpomocne vybetónujú pätku 30 x 30 cm s hĺbkou 120 cm na miesto, kde je zameraná predná stojka. Ak už majú vybetónovanú terasu, stojku ukotvíme priamo do platne. Ďalšou možnosťou ukotvenia stojky je zemná skrutka. 

 • Potrebujem k pergole vývod elektriny?

  Drvivá väčšina dodávaných pergol je motorická, v takom prípade musí byť elektrina vyvedená v mieste, kde bude pergola ukotvená o stenu. Stačí jeden kábel 230 V. Ak máte záujem aj o ohrev terasy, je potrebný separátny kábel s 10 A ističom. Pergoly s ohrevom tvoria asi 30 % zákaziek.

 • Zvládne pergola nápor snehu?

  Lamelové pergoly sú určené aj na ochranu pred snehom. Pergola Camargue má nosnosť až 200 kg/m². Ako odhadnúť hmotnosť snehu? Malá pomôcka. 1 m³ čerstvo napadaného snehu má hmotnosť približne 100 kg, uľahnutý asi 200 kg a mokrý aj 400 kg. 

 • Ako je riešený odtok vody?

  Bioklimatická pergola má po perimetri obvodový žľab, do ktorého steká voda z lamely. Následne voda cez žľaby integrované v predných stojkách odchádza preč. 

 • Plánujem uzavrieť bočné strany pergoly. Musím všetko kúpiť naraz?

  Nie. Pokojne si môžete kúpiť pergolu, o rok roletu, ohrev a napríklad sklenený paravan. Jediné, čo môže nastať, že nebudú presne sedieť farby, keďže po piatich rokoch môže mať pergola vplyvom počasia inú farbu ako komponent, ktorý práve vyšiel z výroby.

 • Aký je maximálny rozmer pergoly s dvoma stĺpmi?

  Maximálny výsuv pergoly je 650 cm, maximálna šírka jedného modulu je 500 cm. Pri tomto rozmere si vystačíte s dvoma prednými stojkami, pri väčšom rozmere ich budete potrebovať viac. 

 • Netečie cez strechu lamelovej pergoly?

  Pri bioklimatickej pergole sa občas môže stať, že cez strechu nejaká voda prejde. Je to hliník, ktorý prirodzene pracuje. Pri montáži sa vždy snažíme všetko utesniť a tesnenie aj odskúšame. Oprava tesnení lamelovej pergoly patrí k bežnému servisu. 

 • Je možné strechu lamelovej pergoly stiahnuť?

  Pri lamelových pergolách sa svetlo na terasu dostáva naklápaním lamiel, nie je možné celkom stiahnuť strechu. Výnimkou je len model Camargue Skye od výrobcu Renson, kde je možné aj lamelovú strechu celkom stiahnuť. 

 • Je pergola odolná voči poveternostným vplyvom?

  Áno, hliníková konštrukcia mimoriadne dobre odoláva nepriazni počasia. Pergola zvládne nápor vetra až do stupňa 12 Beaufortovej stupnice, čo je sila orkánu s ničivými účinkami.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Camargue

 • Výsuv

  400 cm

 • Farba

  Antracit

 • Šírka

  600 cm

 • Ovládanie

  Motorické

 • Diaľkové ovládanie

  V cene

26.117 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Nezáväzný dopyt

Ukážky realizácií

Blog

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Novinka

Budúcnosť pergol podľa Renson

Koncom roka 2022 predstavila belgická značka Renson na konferencii novinky, na ktoré sa zákazníci môžu tešiť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana
Loading...