O nás

Sme firma so zameraním na predaj a montáž tieniacej techniky a dekoratívnych interiérových prvkov

Kladieme dôraz na kvalitné poradenstvo a montáž všetkých našich produktov a hľadáme riešenia na mieru zákazníkovi. Hoci väčšinu našich realizácii tvoria rodinné domy, máme bohaté skúsenosti aj s veľkými developerskými projektami a realizáciami podľa požiadaviek architektov a interiérových dizajnérov. Vďaka priazni zákazníkov patríme dlhodobo medzi najväčších odberateľov značiek Corradi, Climax, Leha a Bematech na Slovensku.

Na Slovensko prinášame exkluzívne riešenia popredných európskych dodávateľov a prinášame kvalitu, na ktorú majú zákazníci na Slovensku nárok. Funkčné prepracované pergoly, vonkajšie žalúzie, slnečné clony i plachty, to všetko ponúkame našim zákazníkom v snahe spríjemniť im čas strávený doma i na terase. Do interiérov prinášame tapety od svetových dizajnérov a ladiace závesy s motorizovaným ovládaním, ktoré nekúpite v bežných predajniach.

Podnikanie nie je o produktoch ani o cenách, ale o tom, aký ste človek, ako sa správate k ostatným a čo viete ponúknuť.

Andrej Lehota, konateľ

Slušnosť

Sme slušní k zákazníkom, obchodným partnerom a k sebe navzájom. Hrubosť a arogancia v našom kolektíve nemá miesto. Prejavujeme toleranciu a rešpekt vo všetkých smeroch.

Férovosť a spravodlivosť

Zákazníkom ponúkame také riešenie, ktoré sú pre nich naozaj prínosné. Platia u nás férové transparentné ceny bez skrytých poplatkov. Zamestnanci majú spravodlivé platy. Sú odmeňovaní podľa výkonu, nie podľa firemnej hierarchie.

Rodina

Ctíme atmosféru rodiny aj bez pokrvných vzťahov. Stojíme za každým členom tímu, podporujeme ho v osobnostnom i kariérnom raste a dbáme, aby sa cítil dobre v práci aj v súkromí.

Nadšenie

Máme ambíciu byť najlepší. Prinášame trvalú hodnotu pre zákazníka, technologické a dizajnové novinky. Sme nadšení pre svoju prácu.

Začiatok podnikateľského príbehu

Na začiatku podnikateľského príbehu pracoval Andrej Lehota so svojím otcom vo firme, ktorá vyrábala sieťky proti hmyzu a retiazkové žalúzie na plastové okná. Andrejovo nadšenie pre novinky a inovácie sa však nestretlo s pochopením. V tom čase má 21 rokov, chce zmeniť svet a tak zakladá vlastnú firmu.

„Nešiel som za otcovými odberateľmi, pretože sme tak boli vychovaní, že je to neférové. Hoci by to bolo prirodzené. Vytvoril som si vlastné vzťahy.”

Férovosť, slušnosť a nadšenie bratov Lehotovcov ovplyvňujú celú históriu a podnikateľské rozhodnutia firmy Profirol.

Napsali o nás

 

2008

Založenie Profirol s.r.o. - firmy dvoch bratov

V lete 2008 Andrej spolu s bratom Tomášom založili firmu a na jeseň sa svetom prehnala kríza. Firma prišla o odberateľov a do roka zatvorili výrobu. Ich doterajší trh prakticky prestal existovať.

Zásadné rozhodnutie a zmena firemnej kultúry

Bratia urobili zásadné rozhodnutie a namiesto veľkoobchodu sa sústredili na koncového zákazníka. Vznikli montážne partie, ich súčasťou bol prvé dva roky aj Tomáš. Dohliadal na to, aby sa montážnici pravidelne vzdelávali, boli slušní, upratali po sebe a samozrejme montovali kvalitne. Zaviedli celkom inú firemnú kultúru

2009

Prvá veľká zákazka a prvý showroom

Firma získala prvú veľkú zákazku na dodávku vonkajších žalúzií pre žilinské Living Centrum. Tu otvára aj prvý showroom s predajnou plochou 50 m². Vo firme pracovali traja predajcovia a jedna montážna partia.

2010

Prvá veľká investícia a úspechy

Zafungovala chémia s dodávateľom Climax a Profirol sa stáva ich najlepším predajcom na Slovensku. Profirol dosahuje ročný obrat 300 000 € a tak investuje do väčšieho showroomu s plochou 100 m².

„Oni (Climax) chceli byť dvojka, trojka v Európe. Bol som mladý a tiež som chcel byť dvojka, trojka.”

2011

Stabilizácia firmy a ohúrenie Talianskom

Po finančnej a personálnej stránke je firma plne stabilizovaná a pripravená na nové myšlienky. „Pochopili sme, že budúcnosť je v inováciách a nových produktoch.”

Keď prišla ponuka na spoluprácu s obchodníkom s pergolami, bratia Lehotovci si išli na vlastné oči pozrieť do Talianska látkové pergoly, ktoré aj po dvanástich rokoch v Alpách vyzerali stále dobre a boli plne funkčné. Bratia boli ohúrení tým, že každá pergola má svojho stvoriteľa a svoj príbeh. Tak sa začala spolupráca s talianskou značkou Corradi a Profirol začal na slovenskom trhu predávať pergoly, ktoré tu nikto iný neponúkal.

„Nikdy sme nemali predaj postavený na tom, že chceme predávať tie najdrahšie veci. Vždy sme chceli predávať tie najlepšie produkty pre ľudí. Akonáhle sme boli takto nastavení, samé sa nám ponúkali čím ďalej lepšie produkty a drahšie.„

2012

Rast tímu a obrat pol milióna eur

Tím sa rozrástol na piatich predajcov a tri montážne partie. Už rok od začiatku spolupráce s Corradi sa Profirol stáva najväčším predajcom značky na Slovensku a zároveň je kľúčovým odberateľom značiek Climax a Bematech. To sa prejavilo na obrate, ktorý prekročil hranicu pol milióna eur.

2013

Účasť na výstavách a raketový rast

Profirol sa prvýkrát zúčastňuje prestížnych výstav Nábytok a bývanie a Coneco. Rast firmy predstavuje 60 %. „Ľudia pred naším stánkom stáli v radách, dívali sa na tie pergoly a boli rovnako užasnutí, ako my v Taliansku. Po výstavách sme začali predávať reálne veľa pergol.”

2014

Prvý milión

Obrat prekračuje hranicu 1 000 000 € a Profirol sa stáva jedným s TOP hráčov na trhu s tieniacou technikou.

2015

Špeciálne projekty

Firma sa podieľa na stavbe špeciálnej membránovej streche v jazdeckom areáli x-bionic® equestor sphere v Šamoríne. Strecha má plochu 2700 m² a v tej dobe bola najväčšia na Slovensku. Hoci sa firma špecializuje na tieniacu techniku, funkčne vyspelé materiály využila na realizáciu interiérového akustického obkladu v Radošinskom naivnom divadle.

Ďalší rast firmy

Profirol otvára pobočku v Košiciach a rozrastá sa na 13 ľudí.

2016

Slnolamy v Košiciach

Montáž slnolamov a vonkajších žalúzií na budovu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Košiciach bol výnimočný v tom, že práce boli presne koordinované s dodávateľom zateplenia budovy a väčšina prác bola realizovaná v zimnom období.

2017

Veľké architektonicky prepracované projekty

Rok 2017 bol mimoriadne bohatý na zaujímavé realizácie komerčného charakteru. Aj vďaka nim tím narástol na 20 členov.

Výmena žalúzií na budove SP

Na budove bola realizovaná výmena a montáž až 1058 vonkajších žalúzií. Dnes v tejto budove sídli Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky.

Slnolamy v Nitre

Výzvou bolo inštalovanie slnolamov na spojovací tunel v nemocnici v Nitre. Lamely sú vertikálne zakryvené v troch smeroch a dokonale kopírujú zakryvenie tunela. Spolu bolo použitých 1950 metrov lamiel.

2018

Špeciálny prístup k zákazníkom a ďalšia pokorená hranica

Profirol zavádza novú, nadštandardnú službu pre zákazníkov. Pred koncom záručnej doby ich osloví s možnosťou obhliadky nainštalovaných vonkajších žalúzií a bezplatnej výmeny poškodených komponentov, na ktoré sa záruka vzťahuje, aby slúžili ešte mnoho rokov. Aj vďaka prístupu k zákazníkom firma dosiahla obrat 2 000 000 €. „Možno sa to zdá byť klišé, no my našu prácu robíme naozaj so srdcom. Dnes už nielen my dvaja, ale celý náš tím. A pretože vieme, že ak vám dáme to najlepšie zo seba, vrátite sa k nám.

2019

Nové produkty v ponuke

K tieniacej technike pribudli tapety od najlepších svetových výrobcov. Hlavnú úlohu zohráva dizajn a samozrejme kvalita. Zákazníci si môžu dopriať niečo jedinečné, čo bežne nenájdu v obývačkách susedov. S novým produktom súvisia aj služby dizajnérov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou nákupu. „Vnímam to ako kúsok skladačky k tomu, aby sme boli komplexnejší. Dáva mi to to dobrý pocit z toho, že vieme robiť pekné, dizajnove veci a prepájame ich s technologicky prepracovanými motorizovanými závesmi a tienením.”

2021

Súčasnosť

Rok 2021 je silne poznačený pandémiou. Ľudia sú nútení zostať doma a chcú sa tam cítiť dobre. Vonkajšie tienenie sa čoraz viac stáva bežnou súčasťou výstavby bytových domov i bežných domácností.

Projekt Domy Kramáre

V rámci projektu bolo dodaných a nainštalovaných 550 kusov vonkajších žalúzií s motorickým ovládaním.

Bory Bývanie

Efektné posuvné panely vo farbe fasády poskytli ochranu pred ostrým slnkom obyvateľom bytov a zároveň podčiarkli architektonický charakter budovy.

Zobraziť viac histórie

Budúcnosť Profirolu

Už od začiatku chceme zákazníkom ponúkať výnimočné veci. Nie tie obyčajné. Toto je smer, ktorým sa naša firma chce aj naďalej uberá v každej oblasti. Produktovej aj ľudskej. Našou víziou je otvárať nové pobočky vo vytypovaných mestách a ukázať zákazníkom, že tu prišla firma, ktorá to vie robiť a robí to dobre.

Lebo tak, ako tu už zaznelo, podnikanie nie je o produktoch ani o cenách, ale o tom, aký ste človek, ako sa správate k ostatným a čo viete ponúknuť. To je to, čo definuje našu firemnú históriu i budúcnosť.

Andrej Lehota, konateľ

Kde nás najdete?

mapa prodejen Všetky kontakty
  • Žilina

  • Living centrum - OC vedľa Metra , Prielohy 1012/1C
  • +421 908 777 071
Detail predajne
  • Košice

  • Cassovar business centrum, Žriedlová 11
  • +421 908 777 071
Detail predajne
  • Bratislava

  • Slnečnice Vila domy, Fialová 2B
  • +421 908 777 071
Detail predajne

Značky, ktoré zastupujeme

texam texdecor hella bematech soliday velux texam texdecor hella bematech soliday velux