Menu

Osvetlenie zadarmo Dodanie do 5 týždňov Záruka 7 rokov

Pergola Palladia

Prednosťou pergoly Palladia sú najmä prepracované detaily, dažďové zvody v predných stojkách a nerezové ukončenia. Ide o menšiu pergolu, ktorá je vhodná aj k malým rodinným domom, napriek tomu je však silná a odolá vetru až s rýchlosťou do 100 km/hod. Hodí sa teda aj do oblastí s vrtošivejším počasím. Pergola je so sklonom a dá sa kompletne uzatvoriť.

Zobraziť viac

Orientačná cena

8.942 € s DPH

Detailný popis ceny
Nezáväzný dopyt

Výhody pergoly Palladia

Výhody pergoly Palladia

Ochrana pred slnkom a dažďom

Pergola s látkovou strechou je ideálna ochrana terasy pred ostrým slnkom a dažďom pre milovníkov slobody. Kvalitné stálofarebné látky odolávajú nečistotám, zároveň na terasu neprepustia vodu. V prípade potreby je možné celkom ju stiahnuť a vychutnať si pohľad na nočnú oblohu, alebo do interiéru vpustiť maximum denného svetla v zimnom období.  

Výhody pergoly Palladia

Výhody pergoly Palladia

Patentované riešenia

Patentované riešenia od Corradi zvyšujú vaše pohodlie. Na rozdiel od iných výrobcov majú látkové pergoly Corradi pohyblivý predný odtokový žľab, ktorý sa posúva spolu so strechou, aby pri jej stiahnutí nijako neobmedzoval výhľad. Ak sa rozhodnete pergolu doplniť prednou screenovou roletou, v prednej časti pribudne len tenký profil. Anti-drop systém a patentované dopínanie látky ešte viac chránia pred pretekaním vody. 

Výhody pergoly Palladia

Výhody pergoly Palladia

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Strechu tvorí špeciálna trojvrstvová látka, ktorá priestor pod pergolou chráni pred UV žiarením a prehrievaním. Príslušenstvo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, čím pergola dosahuje dlhodobú životnosť. Samozrejmosťou je patentované dopínanie látky. 

Pergola je vhodná aj do veternejších oblastí, odoláva búrlivému vetru do stupňa 8 Beaufortovej stupnice sily vetra. 

Výhody pergoly Palladia

Výhody pergoly Palladia

Dizajn

Pergola je charakteristická čistými nadčasovými líniami, ktoré nepodliehajú módnym trendom. Nepúta na seba zbytočnú pozornosť a v kombinácii s kvalitným spracovaním necháva vyniknúť to, na čo bola stvorená. Či už chcete na terase ticho relaxovať alebo zdieľať čas s priateľmi, pergola vám poskytne ochranu bez toho, aby akýmkoľvek spôsobom vyrušovala.

Výhody pergoly Palladia

Výhody pergoly Palladia

Možnosť bočného uzavretia

Počas stabilne teplých letných dní, ale aj počas nestáleho jarného a jesenného počasia uzavretá pergola poskytne dostatok komfortu a ochrany pred dažďom, vetrom a slnkom. Bočné uzavretie navyše môže mať integrované osvetlenie. Predĺžte svoju obývačku smerom do záhrady a užívajte si komfort oddychu v interiéri s výhodami trávenia času vonku.

Technické informácie

 • Odolnosť voči vetru

  Do triedy 8 Beaufortovej stupnice (búrlivý vietor)

 • Možnosť samostatného státia

  Nie

 • Bočné uzavretie

  Áno

 • Ovládanie

  Manuálne / motorické

 • Materiál

  Hliník

 • Strecha

  Látka

 • Náklon strechy

  Rovná so sklonom

 • Max. výsuv

  650 cm

 • Max. šírka jedného modulu

  350 cm rovná strecha / 500 cm strecha so sklonom

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom s automatikou

  Diaľkovým ovládačom s automatikou

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

Často kladené otázky

 • Je potrebné mať predprípravu na pergolu pred zateplením domu?

  Nie, pergolu kotvíme až po zateplení a finálnej úprave fasády špeciálnymi kotvami, ktoré sú na to určené. 

 • Musím mať vybetónované pätky alebo hotovú terasu?

  Istá príprava je potrebná, najčastejšie si naši zákazníci svojpomocne vybetónujú pätku 30 x 30 cm s hĺbkou 120 cm na miesto, kde je zameraná predná stojka. Ak už majú vybetónovanú terasu, stojku ukotvíme priamo do platne. Ďalšou možnosťou ukotvenia stojky je zemná skrutka. 

 • Potrebujem k pergole vývod elektriny?

  Drvivá väčšina dodávaných pergol je motorická, v takom prípade musí byť elektrina vyvedená v mieste, kde bude pergola ukotvená o stenu. Stačí jeden kábel 230 V. Ak máte záujem aj o ohrev terasy, je potrebný separátny kábel s 10 A ističom. Pergoly s ohrevom tvoria asi 30 % zákaziek.

 • Zvládne pergola nápor snehu?

  Látková pergola nie je určená na ochranu pred snehom. Vrstva ťažkého mokrého snehu by mohla poškodiť látku aj konštrukciu. Ak vám na látkovú pergolu predsa len trochu nasnežilo, nie je dôvod na paniku, vďaka kvalitnému prevedeniu aj látkové pergoly istú vrstvu snehu zvládnu bez ujmy, i keď ochrana pred snehom nie je ich primárna funkcia.

 • Je potrebné látkovú pergolu Palladia na zimu stiahnuť?

  Áno, z hľadiska ochrany látky a konštrukcie je vhodné v zimnom období stiahnuť strechu. Okrem toho, v zimnom období je žiaduce do interiéru pustiť čo najviac svetla, čo stiahnutá strecha umožňuje. 

 • Je strecha odolná voči dažďu?

  Áno, látková strecha ochráni vašu terasu aj pred dažďom.

 • Ako je riešený odtok vody?

  Pergola Palladia využíva viacero Corradi patentov na odvod vody. Bočná lišta zabraňuje pretečeniu vody cez okraje strechy, dopínanie látky zabraňuje hromadeniu vody na streche a plynulý odtok vody. Zo strechy voda steká samospádom do predného žľabu a cez predné stĺpy opúšťa konštrukciu.

 • Je pergola odolná voči poveternostným vplyvom?

  Áno, hliníková konštrukcia mimoriadne dobre odoláva nepriazni počasia. Pergola zvládne nápor vetra až do stupňa 8 Beaufortovej stupnice, pri takomto vetre sa lámu vetvy stromov, chôdza je takmer nemožná.

 • Plánujem uzavrieť bočné strany pergoly. Musím všetko kúpiť naraz?

  Nie. Pokojne si môžete kúpiť pergolu, o rok roletu, ohrev a napríklad sklenený paravan. Jediné, čo môže nastať, že nebudú presne sedieť farby, keďže po piatich rokoch môže mať pergola vplyvom počasia inú farbu ako komponent, ktorý práve vyšiel z výroby.

 • Aký je maximálny rozmer pergoly s dvoma stĺpmi?

  Maximálny výsuv pergoly je 650 cm, maximálna šírka jedného modulu pri streche so sklonom je 500 cm, pri rovnej streche je to 350 cm. Pri tomto rozmere si vystačíte s dvoma prednými stojkami, pri väčšom rozmere ich budete potrebovať viac. 

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Palladia

 • Výsuv

  300 cm

 • Farba

  RAL 7016

 • Šírka

  500 cm

 • Ovládanie

  Motorické

 • Prevedenie

  So strieškou

8.942 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Nezáväzný dopyt

Ukážky realizácií

Podobné produkty

Mohlo by Vás taktiež zaujať.

Blog

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Novinka

Budúcnosť pergol podľa Renson

Koncom roka 2022 predstavila belgická značka Renson na konferencii novinky, na ktoré sa zákazníci môžu tešiť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana
Loading...