Všeobecný článok

 

 
Ušetrite s tepelnými závesmi!

Ušetrite s tepelnými závesmi!

Povýšte estetické závesy na funkčný izolačný prvok a ušetrite celoročné náklady na energie vďaka tepelným závesom.


V zimnom období závesy chránia pred únikom vnútorného tepla von, čím efektívne znižujú náklady na vykurovanie. Silnou stránkou závesov je aj schopnosť obmedziť ochladzovanie okna. Celoročné šetrenie nákladov ocenia najmä majitelia moderných interiérov a taktiež majitelia komerčných priestorov s veľkými presklenými plochami. V letných mesiacoch ušetríte aj náklady na chladenie interiéru  a ochránite ho pred sálavým teplom zo slnečných lúčov, ktoré zostáva v priestore medzi závesom a oknom. 

 

Kompletný záves pozostáva z dekoračného závesu, prípadne záclony a patentovanej termoizolačnej podšívky, ktorá obsahuje hliníkové vlákna. Termoizolačnú podšívku je vďaka jej rôznej transparentnosti možné kombinovať s väčšinou dekoračných závesov a záclon. Samotná izolačná podšívka je k dispozícii v rôznych stupňoch zatemnenia. 

 

Na základe vašich požiadaviek si môžete zvoliť podšívku od transparentnej verzie až po úplne zatemňujúcu blackoutovú verziu. Vďaka vysokej estetickej kompatibilite už nemusíte pri zariaďovaní interiéru látkovým tienením robiť kompromisy medzi estetickou a funkčnou stránkou. 


Závesy boli testované v dvoch laboratóriách, ktoré nezávisle od seba potvrdili vysokú účinnosť závesov. V porovnaní s bežnou bavlnenou podšívkou prepúšťajú až päťkrát menej tepelnej energie. Vyberte si záves s termo podšívkou z našej ponuky a spojte estetický a funkčný detail vášho interiéru.

Spoznajte Renson Linarte

Spoznajte Renson Linarte

Fasádny prvok Renson Linarte disponuje čistými líniami a minimalistickým dizajnom. Obklad tvorený z vertikálnych hliníkových profilov ponúka takmer nekonečné možnosti kombinovania.


Dizajnovým obkladom je možné zabezpečiť dokonalú povrchovú úpravu stien, fasády, garážových brán alebo vstupných dverí tak, aby naplno ladili. Jednotlivé prvky môžu zasahovať aj pod vašu pergolu alebo do interiéru tak, aby bol dosiahnutý esteticky jednotný celkový vzhľad. Veľkou výhodou materiálu, z ktorého je obklad vytvorený, je nenáročná údržba, stálosť farieb a výborné odolávanie poveternostným vplyvom. 

Obklad Linarte pozostáva z jednotlivých hliníkových profilov, ktoré sa montujú na systémovú podkonštrukciu pomocou príchytiek. Takýmto spôsobom sa eliminuje možnosť deformácie v dôsledku tepelnej rozťažnosti. Na hotovom obklade nie sú viditeľné žiadne skrutky ani iný inštalačný materiál, vďaka čomu obklad pôsobí čisto a elegantne. Rôzne profily Linarte je tak možné kombinovať podľa prianí zákazníka takmer donekonečna. V ponuke máme širokú škálu farieb. 

Vertikálne obklady je možné prispôsobiť predstavám aj pomocou  drevených pásov z cédrového dreva alebo LED osvetlením zapusteným do steny. Nainštalovaním týchto vylepšení sa dá zvoliť ľubovoľný vzor alebo ich náhodné usporiadanie. Renson Linarte má v príslušenstve aj ukočnovacie profily a systémovo vyriešené rohové spoje. Zakomponujte číslo domu a vytvorte tak váš dizajnérsky obklad. Poštová schránka, číslo domu a osvetlenie sa nadizajnujú tak, aby maximálne ladili s celkovým obkladom.

Belgický výrobca RENSON patrí medzi špičku v oblasti tieniacej techniky. Produkty, ktoré vyrába interne sú testované v extrémnych podmienkach tak, aby vydržali roky. Značku RENSON na slovenskom trhu zastupujeme ako RENSON Ambassador.

V Profirole tvoríme priestor, v ktorom sa cítite dobre

V Profirole tvoríme priestor, v ktorom sa cítite dobre

Žijeme v hektickom svete plnom presunov medzi rôznymi budovami. Je zrejmé, že priestor, v ktorom sa cítime dobre, je kľúčový faktor pre zdravie a pohodu.


Sme generácia, ktorá sa z prírody a vonkajšieho prostredia presúva do interiéru. Práca, výučba, nákupy, relax, šport, to všetko sa dnes odohráva vo vnútri budov. Štúdie ukazujú, že v budovách trávime až 22 hodín denne. Sme indoor generation. Vnútorné prostredie, v ktorom existujeme má výrazný vplyv na zdravie a psychickú pohodu. Priestoru preto v Profirole venujeme maximálnu pozornosť tak, aby ste sa v ňom cítili dobre.

Ako vyzerá zdravý interiér?

Optimálne svetelné podmienky

Dostatok denného svetla v interiéri zásadným spôsobom ovplyvňuje pocit pohody, schopnosť vnímať, náladu a spánkový cyklus. V priestore s dodatočným množstvom denného svetla sa cítime šťastnejší, podávame lepšie pracovné výkony a lepšie odolávame zdravotným ťažkostiam. Naopak, jeho nedostatok sa prejavuje pocitmi únavy, zlou náladou, náchylnosťou na infekcie a depresívne stavy. Ideálne je, ak je interiér dostatočne presvetlený a zároveň chránený pred ostrým slnkom

Profirol riešenia

Exteriérové tieniace prvky sú ako stvorené na vytvorenie svetelného komfortu. Vonkajšie žalúzie dnu nepustia ostré slnečné lúče, no zároveň ponechávajú priestor dostatočne presvetlený. Čoraz väčšej popularite sa tešia screenové rolety. Látky s najväčšou priepustnosťou svetla interiér ochránia pred ostrým slnkom, látky s menšou priepustnosťou vytvoria šero tam, kde chcete počas dňa relaxovať. Slnolamy sú výrazné architektonické prvky, ktoré tiež chránia pred ostrými lúčmi. 
Interiérové tieniace prvky vďaka vzorom a materiálom vizuálne zjemnia interiér a zároveň pomáhajú regulovať množstvo svetla v interiéri.

Tepelný komfort

Tepelný komfort je spojený s prestupom slnečných lúčov cez presklené plochy, ťažkosti prehriatym interiérom sú najvýraznejšie v letnom období. Malátnosť, problémy s tlakom, bolesť hlavy, pocity vyčerpania a podráždenia a infekcie dýchacieho systému sú bežným sprievodným javom horúceho interiéru. 

Profirol riešenia

Vonkajšie tienenie výrazne pomáha bojovať s prehrievaním interiéru. Hoci sa klimatizačné jednotky sa tešia veľkej obľube, bez vonkajších tieniacich prvkov sú len málo účinné a finančne náročnejšie na prevádzku. Štúdia preukázala, že v modelovom dome s použitím vonkajších žalúzií teplota ani v lete neprekročí hranicu 27 ℃. Vonkajšie tienenie má navrch aj v porovnaní s vnútornými žalúziami. Ich účinnosť je približne 30 %, proti prehrievaniu chránia, ale nie dostatočne.

Dostatok čerstvého vzduchu a vetranie

Riziko nedostatočného vetrania je vo vysokej koncentrácii oxidu uhličitého. Tá spôsobuje únavu, stratu koncentrácie i pocity na odpadnutie. V nedostatočne vetraných interiéroch stúpa riziko prenosu kvapôčkových infekcií. 

Profirol riešenia 

Vonkajšie tieniace systémy umožňujú vetrať bez toho, aby ste dnu vpustili horúce slnečné lúče.

Akustický komfort

Dôležitosť akustického komfortu sa často prehliada. Zvuky dopravy a ruch z exteriéru, nevhodná akustika v interiéri pri tom spôsobujú podobné ťažkosti ako nevhodné svetelné podmienky. V dôsledku akustického nepohodlia sa cítime podráždení, nahnevaní, koncentrácia sa znižuje, na pracovisku je vyššie riziko konfliktov a celkovo sa zvyšujú riziká, ktoré sú spojené so stresom

Profirol riešenia

Hoci primárnou funkciou tieniacich prvkov je ochrana pred slnkom, vonkajšie žalúzie, slnolamy a rolety vytvárajú bariéru medzi vonkajším a vnútorným prostredím a dokážu časť ruchov z exteriéru pohltiť. 
V interiéri priaznivo ovplyvňujú akustiku mäkké látky závesov, rolety, najmä vo veľkých sálach tlmia ozvenu a zvyšujú zrozumiteľnosť hovoreného slova. Pre oblasti s hustou premávkou alebo inak hlučné oblasti sú k dispozícii aj špeciálne akustické závesy.

Prepojenie s exteriérom 

Prepojenie interiérov s exteriérom zlepšuje vnútornú klímu a celkový pocit pohody. Dnešné budovy sa už nemusia uspokojiť len s výhľadom z okien a presklených plôch. Kryté terasy sa menia na predĺžené obývačky či jedálne. Zabudnite však na prehriate pergoly z lexanu. Moderné pergoly spájajú tie najlepšie vlastnosti interiéru a exteriéru.

Profirol riešenie

Bioklimatické pergoly s lamelovou strechou využívajú prirodzené prúdenie vzduchu. Teplý vzduch stúpa hore a cez pootvorené lamely opúšťa priestor terasy, čím ho prirodzene ochladzuje. Otvorené lamely účinne tienia, v zatvorenom stave sa správajú ako strecha, ktorá chráni pred dažďom i snehom. 
Pergoly s posuvnou látkovou strechou znamenajú absolútnu slobodu. Stiahnite strechu a vychutnajte si výhľad na nočnú oblohu. V zatiahnutom stave strecha chráni pred dažďom aj páliacom slnkom. 
Prémiové pergoly z našej ponuky poskytujú množstvo možností bočného uzavretia. Vonkajšie závesy odolné voči znečisteniu, paravany, screenové rolety i presklené paravany, do všetko prispieva k maximálnemu pohodliu na terase. 
Moderné pergoly oceníte aj v zime, keď je slnečných lúčov menej. Otočné lamely a sťahovacia strecha vpustí do interiéru dosť svetla, aby boli tepelné zisky zo slnka čo najväčšie.

Príťažlivá estetika

Chceli sme zákazníkom poskytnúť ešte viac možností, ako si svoj interiér skrášliť tak, aby reflektoval ich osobnosť a originalitu. Preto sme do našej ponuky zahrnuli aj tapety najrôznejších farieb, vzorov a materiálov. Farby do značnej miery ovplyvňujú náladu, schopnosť podávať pracovný výkon a oddychovať. Výberom vhodnej farby podporíte žiadanú emóciu. Téme psychológia farieb sme sa podrobnejšie venovali v článku Ako zladiť interiérové tienenie a dodať domovu šmrnc?

V akom prostredí trávite svoj život vy? Navštívte naše showroomy a sami ovplyvňujte, do akej miery sa chcete cítiť pohodlne. Tím našich špecialistov je vám plne k dispozícii. 

Rozdeľte si kancelárske priestory aj bez stavebných zásahov

Rozdeľte si kancelárske priestory aj bez stavebných zásahov

Moderný trend priniesol otvorené vzdušné kancelárske priestory bez dverí. Nie každému však takýto open space vyhovuje, preto firmy hľadajú spôsoby, ako pracovný priestor rozčleniť aspoň po vizuálnej stránke bez toho, aby boli potrebné stavebné zásahy a zachovala sa zamýšľaná vzdušnosť.


Týmto požiadavkám plne vyhovuje látkové tienenie. To svoje uplatnenie našlo nie len pri tienenií presklených plôch, ale aj pri vizuálnom členení priestoru. Dnes tieto prvky ponúkajú možnosť motorického ovládania z pohodlia kancelárskej stoličky a vysokú estetické hodnotu. Látkové tienenie účinne pohlcuje hluk v miestnosti, čím prispieva ku komfortu zamestnancov. 
Nech sa páči, zoznámte sa s možnosťami:

Látkové rolety

Látkové rolety s navíjaním na hriadeľ v prípade potreby oddelia priestor, no v stiahnutom stave sú prakticky neviditeľné. Vyrábané sú vo veľkorysých rozmeroch s maximálnou šírkou 700 cm a maximálnou výškou až 600 cm. Do industriálnych priestorov s vysokými stropmi teleskopické konzoly pre montáž do stropných konštrukcií s maximálnou výškou až 200 cm. Rolety sú k dispozícií v najrôznejších vzoroch, farbách a štruktúrach, môžu plne splynúť s priestorom, alebo vytvoriť zaujímavý farebný akcent. 
Absolútnou novinkou je látka V-Protect. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave aktívne zamedzujú šíreniu infekčných častíc, čím prispievajú k bezpečnému pracovnému prostrediu. 
 

Japonské steny

Mimoriadne estetické japonské steny, alebo tiež panelové závesy sú v hornej časti uchytené na koľajniciach, v spodnej časti sú napnuté hmotnosťou lišty. Na rozdiel od klasických závesov nie sú riasené, takže na ich výborne vyniknú jemné vzory i biely minimalizmus. Sú ako stvorené na zabezpečenie súkromia v čakárňach i klientských centrách. 
Minimálna šírka japonskej steny je 100 cm, maximálna šírka je 560 cm. S výškou až do 400 cm nájdu svoje uplatnenie vo veľkých priestoroch.

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie sú v kancelárskom prostredí dobre známe. Už dávno však nemusia byť len jednoliato biele. K dispozícii sú rôzne florálne motívy a farby s rôznou sýtosťou. Nakombinujte si do kancelárie rôzne farby a podporte celkovú atmosféru a sústredenie. 
Lamela môže mať šírku 63 a 127 mm a žalúzie môžu mať maximálnu výšku 400 cm a max šírku 600 cm.


Netradičné riešenia

Drevené žalúzie

Sú vhodné skôr ako vizuálny doplnok do presklených kancelárii, v ktorých poskytujú dostatok súkromia napríklad pri obchodných rokovaniach. Technicky strohému interiéru zo skla a ocele prinavracajú teplo, útulnosť a nádych luxusu. Vyrábajú sa v maximálnej šírke 420 cm a výške do 350 cm s plochou maximálne 11 m² z africkej vŕby ABACHI. Pri drevených žalúziách z kanadskej lipy sú medzné rozmery šírka 260 cm, výška 350 cm a maximálna možná plocha 7,5 m².

Aj moderné architektonické trendy majú svoje úskalia. Látkové interiérové prvky aj do strohých moderných priestorov vnášajú útulnosť, súkromie a originalitu. Navštívte naše showroomy a vytvorte priestor, kde sa budete cítiť dobre. 

Riešenia na mieru od skutočného Somfy Experta

Riešenia na mieru od skutočného Somfy Experta

Za svoje peniaze si zaslúžite to najlepšie. S projektmi a snami o pohodlnej domácnosti sa s dôverou obráťte na nás, certifikovaného Somfy Experta. Aké výhody to prináša pre vás a k čomu sa účasťou v programe zaväzujeme my?


Spoločnosť Somfy sa zameriava na pohodlnú domácnosť, v ktorej jednotlivé prvky ovládate komfortne a intuitívne. Od pohonu tieniacej techniky a senzory až po pokročilé inteligentné systémy, ktoré všetky rutinné úkony zariadia za vás. Pôsobí v 58 krajinách a dáva prácu 8 000 zamestnancov. Nechajte techniku pracovať pre vás, aj keď práve nie ste doma. Motorizované tieniace prvky so senzormi sa postarajú o to, aby ste mali doma po príchode z práce príjemný chládok. Ak si u nás objednáte motorizované tieniace prvky, s najväčšou pravdepodobnosťou budú poháňané práve motormi Somfy.
 

Profirol je Somfy Expert


Účasť v programe Somfy Expert potvrdzuje odbornosť našich montážnych a popredajných služieb, zároveň nás to zaväzuje nepoľaviť v kvalite a neustále napredovať. To všetko preto, aby ste vy, naši zákazníci dostávali prvotriedne služby a najmodernejšie technologické riešenia.

Záväzky Somfy Experta

Dostupnosť 
Sme vám k dispozícii, aby sme vám ponúkli najlepšie riešenie pre váš projekt.

Flexibilita 
Poskytujeme individuálne služby s riešeniami šitými na mieru.

Počúvame vás 
Záleží nám na vašich želaniach a navrhneme vám riešenie, ktoré naplní vaše predstavy.

Dôvera 
Zaručíme spoľahlivosť a rešpekt prostredníctvom podrobných a nezáväzných cenových ponúk.

Odbornosť 
Boli sme vybraní na základe našich zručností a pravidelne sa školíme.

Kvalita 
Ponúkame vysoko kvalitné výrobky od svetového lídra v oblasti automatizácie tienenia, dverí a brán.

Presnosť 
Zaistíme, aby boli vždy dodržané termíny a rozpočty vašich projektov.

Rešpekt 
Pri práci a inštalácii zachováme vaše súkromie v bezpečí vášho domova.

Podpora 
Sme vám plne k dispozícii v každom kroku vášho projektu.

Popredajný servis 
Zaručujeme dlhú životnosť inštalácie.


Nekomplikujte si život nudnými činnosťami a zmeňte ešte dnes svoju domácnosť na domov budúcnosti

Spoznajte Climax - výrobcu vonkajších žalúzií

Spoznajte Climax - výrobcu vonkajších žalúzií

Výber dodávateľa je pre úspech firmy kľúčový. Pri vonkajších žalúziách sa už roky spoliehame na značku Climax, ktorú vám radi predstavíme.


Príbeh Climax

Spoločnosť Climax založil Miroslav Jakubec. Predtým sa venoval sa montáži tesnenia do okien a dverí, neskôr montáži žalúzií. S produktami mal vlastnú skúsenosť a tiež vlastnú predstavu o tom, ako vyzerá kvalitná tieniaca technika.  A tak pre veľký záujem o tienenia  v roku 1992 založil výrobu Climax. Momentálne patrí spoločnosť Climax k najväčším výrobcom tieniacej techniky v Českej republike, dcérske spoločnosti má vo Francúzsku, Švajčiarsku a Švédsku. Na inováciách a kvalite služieb pracuje viac než 500 zamestnancov. Svoje produkty predáva prostredníctvom siete autorizovaných predajcov, medzi ktorých patrí aj Profirol. Tieniacu techniku Climax dnes nájdete v 30 krajinách sveta.

Prvotriedna kvalita

Climax za kvalitu výroby ručí. Všetky výrobky sú testované, aby v reálnych podmienkach obstáli z hľadiska životnosti a odolnosti voči poveternostným vplyvom. Výrobky Climax majú záruku až 4 roky. Od konkurencie sa líšia najmä širokou škálou produktov od vonkajších žalúzií,  vnútorných žalúzií cez rolety a markízy po fasádne clony a siete proti hmyzu.

Záväzok veľkého výrobcu

Byť najväčším výrobcom v Českej republike je pre Climax záväzok, aby neustále prinášal nové riešenia a lepšiu kvalitu. To z firmy robí spoľahlivého partnera pre oblasť tieniacej techniky.

A čo na Climaxe oceňujeme my?

„V Climaxe využívajú automatizované linky, a preto žalúzie majú rovnaké aj najmenšie detaily bez ohľadu na to, či je to prvá alebo tisíca žalúzia. Oceňujeme spoľahlivosť pri malých aj veľkých projektoch, technickú podporu a i takú drobnosť, ako rozvoz dvakrát týždenne. Len ak máte spoľahlivého partnera, môžete byť spoľahlivý pre zákazníka.”
Miroslav Labák, obchodno-technický riaditeľ

Ušetrite s vonkajšími žalúziami na chladení interiéru

Ušetrite s vonkajšími žalúziami na chladení interiéru

Kým v zimnom období sa ráta každý slnečný lúč a tepelné zisky zo slnka sú vítané, v letnom období prehrievanie interiéru spôsobuje diskomfort, ovplyvňuje pracovný výkon a je rizikom pre deti a seniorov. Preto je potrebné interiér ochladzovať. Účinným riešením je montáž vonkajších žalúzií, ktoré prinášajú úsporu peňazí.


Štúdia preukázala úsporu peňazí

Spoločnosť PRODIG - TCV vypracovala štúdiu, ktorá ukazuje vplyv vonkajšieho tienenia na teplotu v interiéri počas letných mesiacov v bežnom rodinnom dome (dvojpodlažný, zateplený, bez pivnice a s rovnou strechou). Zo štúdie jednoznačne vyplýva, že je finančne výhodnejšie zabraňovať prehrievaniu interiéru, ako ho následne chladiť.

Štúdia ďalej ukázala:

  • S použitím vonkajších žalúzii svetlej farby teplota v interiéri bez chladenia neprekročila 27 ℃
  • Za klimatizáciu na rodinný dom zo štúdie by zákazník zaplatil až trojnásobok obstarávacej ceny vonkajších žalúzií
  • Vonkajšie žalúzie majú v porovnaní s klimatizáciou zanedbateľné náklady náklady na prevádzku a servis

Majú rovnaký efekt aj vnútorné žalúzie?

Nie, pri vnútorných žalúziách slnečné žiarenie prejde sklom dnu, zmení svoju vlnovú dĺžku a už sa nevie dostať von, vzniká skleníkový efekt. Teplo zostáva zachytené na vnútornej žalúzii a prenáša sa ďalej do interiéru. Účinnosť vnútorných žalúzií je asi 30 %, proti prehrievaniu pomôžu, ale nie dostatočne. Navyše nemajú dostatočnú zatemňovaciu schopnosť. Účinnosť vonkajších žalúzií je práve v tom, že chránia interiér zvonku. Vnútorné žalúzie dobre poslúžia na miestach, kde slnko až tak nesvieti.

Skúsenosť zákazníka

Jozef Chlebek, majiteľ dvojpodlažného rodinného domu:
„Mám vonkajšie žalúzie Z70 v podomietkovom prevedení. Obývačka, detské izby a spálňa sú orientované na juh, v lete tam svieti slnko od obeda až kým večer nezapadne za kopec. V dome som s rodinou býval ešte pred montážou žalúzií a môžem povedať, že cez leto je teplota vo vnútri nižšia v priemere o 3 - 4 stupne, čo je citeľný rozdiel. Aj kvôli malým deťom oceňujem, že nemusím používať klimatizáciu a iné spôsoby chladenia. Žalúzie fungujú bez problémov, a hoci sú ovládané motoricky, nezaregistroval som zvýšenú spotrebu elektriny”

Ďalšie výhody vonkajších žalúzií

Príjemné vnútorné prostredie

Vonkajšie žalúzie umožňujú plynulo regulovať množstvo svetla v interiéri. Niektoré modely ponúkajú zatemnenie až 98 %. Naklápaním lamiel interiér chránite pred priamym slnkom a zároveň v ňom ponechávate dostatok svetla. Je len na vás, koľko svetla vo vnútri počas dňa potrebujete. 

Vetranie

Vonkajšie žalúzie sú montované v exteriéri, môžete tak účinne vetrať a tieniť aj so zatvorenými žalúziami. Dnu sa tak dostane čerstvý vzduch, nie však horúce slnko.

Životnosť

Žalúzie sú vyrobené z hliníka, ktorý mimoriadne dobre odoláva nepriaznivým vplyvom počasia. Rebríky a ťažné pásky sú odolné voči UV žiareniu, oteru a zmršťovaniu, čo zaisťuje dlhodobú životnosť vonkajších žalúzií ako celku.

Komfortné ovládanie

Až 99 % našich zákazníkov volí motoricky ovládané žalúzie, ktoré je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti, aby technika plne pracovala za vás. So senzormi sa môžu lamely naklápať podľa meniacich sa poveternostných podmienok aj bez vašej prítomnosti, čo ešte viac šetrí náklady.

Dizajn

Lamely žalúzií sú k dispozícii v rôznych tvaroch a farbách. Zladíte ich s farbou fasády i architektonickým štýlom. Je len na vás, či ich necháte splynúť s okolím, ale ich použijete ako výrazný farebný doplnok.

Aj vy chcete ušetriť náklady na chladenie interiéru a užiť si svetelný komfort? Kontaktujte nás, radi vám vypracujeme riešenie a cenovú ponuku na mieru. 

Predĺžte si relax na terase s bočnými clonami

Predĺžte si relax na terase s bočnými clonami

Poznáte to, keď máte konečne čas oddychovať na terase, začne fúkať chladný vietor, spustí sa dážď alebo vám plány prekazia zvedaví susedia. Bočné clony sa však dokážu vysporiadať so všetkými prekážkami, aby ste si zaslúžený relax mohli vychutnávať za každých okolností. My vám ich radi predstavíme.


Posuvné paravany

Technické riešenie
Posuvné paravany tvoria hliníkový rám a lamely, ktoré môžu byť fixné, alebo pohyblivé. Sú uchytené v koľajnicovom systéme, ktorý zabezpečuje stabilitu a ľahkú manipuláciu. Ovládajú sa manuálne alebo motoricky. Sú dostupné v najrôznejších farbách a rozmeroch.

Ako spríjemnia čas na terase
Posuvné paravany chránia terasu pred ostrým slnkom a poskytujú dostatok súkromia. Ťahom ruky alebo pomocou motoru ich jednoducho presuniete tam, kam potrebujete. Vďaka farebnej škále ich prispôsobíte každej terase. 


 

Screenové rolety

Technické riešenie
Screenové rolety tvorí perforovaná látka s rôznou úrovňou priepustnosti svetla. Väčšina pergol z našej ponuky umožňuje rolety plne integrovať tak, aby nevytŕčali a spolu tvorili kompaktný celok. Sú odolné voči vetru, látka je stálofarebná s protiplesňovou úpravou.

Ako spríjemnia čas na terase
Screenové rolety ponúkajú ochranu pred neželanými pohľadmi a ostrým slnkom, no zároveň podľa typu zvolenej látky priestor nechávajú dostatočne presvetlený. Počas dňa zvonku pôsobia nepreniknuteľným dojmom, no z terasy máte dobrý výhľad do okolia.

Vonkajšie závesy

Technické riešenie
Vonkajšie závesy sú priamo určené do exteriéru. Sú vodoodolné, farebne stále, odolné voči plesniam a odpudzujú nečistoty.

Ako spríjemnia čas na terase

Poskytujú dostatok súkromia a ostré slnečné lúče ponechajú mimo terasy. Pôsobia jemným a vzdušným dojmom, navodzujú pocit útulnosti a romantickosti.

Posuvné presklené steny

Technické riešenie
Bezpečnostné sklo s hrúbkou 10 mm je uchytené vo vysoko odolnom vodiacom systéme, ktorý zabezpečuje stabilitu a bezpečnosť. Posuvné steny je možné doplniť o uzamykací mechanizmus, aby bola terasa chránená aj pred neželanými návštevníkmi.

Ako spríjemnia čas na terase
Presklené posuvné steny zmenia vašu terasu na vonkajšiu obývačku, ktorú si budete užívať aj počas chladnejších večerov a nepriaznivého počasia bez ohľadu na ročné obdobie. Ochránia vás pred hmyzom a chladom bez toho, aby uberali na výhľade.

Ako si vybrať tú správnu bočnú clonu

Väčšinu bočných clon je možné kombinovať. Môžete sa chrániť pred chladným počasím a zároveň si dopriať súkromie so screenovými roletami či závesmi. Pergoly vo vyšších radách ponúkajú možnosť zdvojené bočné prvky plne integrovať. Povedzte o vašich predstavách a životnom štýle našim odborníkom, radi vám navrhnú riešenie na mieru.  

Sme výhradným predajcom pergol Corradi na Slovensku

Sme výhradným predajcom pergol Corradi na Slovensku

Ako jediný predajca značky Corradi na Slovensku prinášame zákazníkom trvalú kvalitu a taliansky dizajn špičkových pergol.


V roku 2022 sme dokázali, že patríme medzi najskúsenejších a technicky vyškolených predajcov a získali sme označenie Master Dealer. Zároveň sme výhradným predajcom značky Corradi na Slovensku. Tým napĺňame náš zámer prinášať zákazníkom výnimočné produkty.

Taliansky dizajn a kvalita

Značka Corradi je na trhu viac ako 40 rokov a svetu priniesla jedinečné patenty pre maximálne pohodlie. Pergoly sú inšpirované nekonečnou morskou hladinou a skonštruované tak, aby zvládli premenlivé počasie na úpätí alpských kopcov. Vytvárajú prirodzený prechod medzi interiérom a okolitým svetom, pričom kombinujú to najlepšie z oboch. Väčšinu pergol je možné uzavrieť bočnými prvkami, ktoré chránia nepriazňou počasia, aby ste si pobyt na terase mohli vychutnať celoročne.

Corradi pergoly s posuvnou látkovou strechou 

Látkové pergoly sú synonymom slobody. Strechu pergoly môžete kedykoľvek stiahnuť a vychutnať si pohľad na modré nebo i hviezdnu oblohu. Kvalitné látky sú odolné voči znečisteniu a spoľahlivo chránia pred ostrým slnkom, dažďom a večernou rosou.

Bioklimatické pergoly s lamelovou strechou

Bioklimatické pergoly využívajú prirodzené prúdenie vzduchu pre vytvorenie optimálnych podmienok na terase. Teplý vzduch stúpa hore a cez pootvorené lamely opúšťa priestor terasy, čím ho prirodzene ochladzuje. Lamely aj v otvorenom stave účinne tienia, zatvorené chránia pred dažďom i snehom.

Corradi je synonymum elegancie, technickej precíznosti a dlhodobej životnosti. Je nám cťou, že túto prémiovú značku môžeme prinášať aj slovenským zákazníkom. Spoznajte s nami svet Corradi.

Ovládnite počasie na vašej terase s pergolami Renson

Ovládnite počasie na vašej terase s pergolami Renson

Počasie býva nevyspytateľné. Jarný dážď, ostré slnko aj večerná rosa dokáže znepríjemniť relax na terase. Našťastie, s bioklimatickými pergolami Renson máte počasie na terase plne pod kontrolou, aby mokrý záhradný nábytok a spálená pokožka nemuseli patriť k letným zážitkom.


Pergola Camargue Skye

 

Spoznajte jedinečné riešenia Renson pre váš nerušený relax:

 

Bioklimatický efekt Naklápaním lamiel môžete plynulo regulovať množstvo svetla na terase. Pergola využíva prirodzené stúpanie teplého vzduchu, ktorý cez pootvorené lamely opúšťa priestor terasy a prirodzene ho ochladzuje.

Dlhodobá životnosť Pergoly sú vyrobené z hliníka, mimoriadne dobre odolávajú poveternostným vplyvom a aj silnejšiemu vetru. Lamelová strecha chráni pred prehrievaním a UV žiarením, čím predlžuje aj životnosť záhradného nábytku.

Neobmedzený čas na terase Väčšinu pergol je možné doplniť o bočné prvky ako sklené paravany a tieniace systémy, aby ste si mohli vašu terasu užívať takmer celoročne.

Dômyselné patenty pre maximálne pohodlie Značka Renson patrí medzi európskych lídrov na trhu s vonkajším tienením. Odolnosť svojich výrobkov testuje v extrémnych situáciách, aby mal každý zákazník istotu prvotriedneho produktu s dlhou životnosťou.

Chcem pergolu Renson