Farba roka 2021 a trendy v interiérovom dizajne

Sme viac doma, doma relaxujeme, pracujeme, vzdelávame deti. Všímame si veci, ktoré sme v predkovidovej dobe prehliadali. Zvyšujeme nároky na to, ako náš domov vyzerá. Potrebuje váš interiér svieži závan? Inšpirujte sa najnovšími trendami, ktoré budú rezonovať v roku 2021.


Farby

Farebné trendy v dizajne, móde a v reklamnom priemysle každoročne udáva Pantone Color Institute vyhlásením farby roka. Kým v minulom roku dominovala Classic Blue, tento rok potrebuje svet postihnutý pandémiou viac optimizmu a bezpečia. Farbami roka 2021 sa stali dve nezávislé farby Ultimate Gray (základná sivá) a Illuminating (žiarivá žltá). Spojenie farieb je podľa pantone.com praktické a pevné, ale zároveň hrejivé a optimistické. To je niečo, čo v tomto období potrebujeme najviac. Nemusíte hneď meniť všetok nábytok, kombináciu žltej a sivej farby si doprajte v podobe bytového textilu a doplnkov. 

Trendy

Udržateľnosť a ekológia

Sme nútení tráviť viac času doma. Zrejme aj to prispelo k tomu, že viac uvažujeme nad tým, čo si do interiéru vpúšťame. Prím hrajú ekologické materiály, produkcia od lokálnych výrobcov a recyklované materiály. Na podlahách a stenách sa objavuje rekultivované drevo s výraznou štruktúrou. 

 

Živé rastliny

Interiéru dodávajú život, energiu, do miestnosti uvoľňujú kyslík. Stávajú sa z nás pestovatelia, funkčnú dekoráciu mnohých kuchýň dnes tvoria rôzne bylinky. Zadovážte si ich do každej miestnosti.

Nádych diaľok

Sme viac zavretí doma, možnosti cestovania sú výrazne obmedzené. Preto do trendov interiérového dizajnu vstupujú tropické motívy, more, prvky obľúbených cestovateľských destinácii a rozmarnosť dovolenkovej nálady. 

 

Individualizmus každej domácnosti 

Najviac trendy je nebyť trendy. Takýto štýl je autentický a neopakovateľný. Riadi sa pravidlami vlastného vkusu majiteľa, jeho priestorovými požiadavkami a náladami.