(7) Výhody Renson pergoly Algarve

v7-1

v7-1

Bioklimatický efekt

Pergoly s lamelovou strechou umožňujú aktívne regulovať množstvo svetla a prúdenie vzduchu na terase, čo s pevnou strechou nie je možné. Teplý vzduch stúpa hore a cez otvorené lamely opúšťa terasu. Tým sa priestor pod pergolou ochladzuje a vytvára príjemné prostredie.

 

V zatvorenom stave lamely chránia pred dažďom a snehom. 

v7-2

v7-2

Rozmer na mieru

Pergolu je možné umiestniť do presne vymedzeného priestoru. Pri pergole Algarve vás neobmedzuje typizovaný rozmer v závislosti od lamely, Renson využíva špeciálne medzikusy, aby dokázal vyrobiť pergolu s presnou šírkou a dĺžkou.

 

Pergola Algarve sa presne prispôsobí priestoru, do ktorého ju chcete umiestniť. Taktiež je možné vyrobiť predĺžený modul až do 720 centimetrov alebo spojiť dve strešné časti a dosiahnuť rozmer do 6 x 6 metrov bez ďalších podporných stĺpov. 

v7-3

v7-3

Dizajn

Pergola vyniká subtílnejšou konštrukciou bez viditeľných skrutiek a spojov. V štandarde bez príplatku je na výber až 100 farieb, pergola je tak plne prispôsobiteľná prostrediu a fasáde.

 

Aj strechu pergoly Algarve je možné doplniť o sklenené lamely, aj v zimnom období získate pod pergolou dostatok svetla a zároveň ochranu pred dažďom.

v7-4

v7-4

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Pergola s lamelami v zatvorenej polohe odoláva vetru až do rýchlosti 120 kilometrov za hodinu. Lamely udržia sneh s hmotnosťou 100 kilogramov na m². Pergola bola testovaná na dážď s výdatnosťou 120 l/m²/h po dobu dvoch minút. 

 

Takýto dážď sa v Belgicku vyskytne asi raz za 10 rokov. Samozrejme, takémuto dažďu sú prispôsobené aj odtoky, aby voda bezpečne opustila konštrukciu. 

v7-5

v7-5

Všestrannosť

Jedinečný rad Classic ponúka dekoratívne rámy a ďalšie zdobenie, aby sa pergola plne prispôsobila modernému aj tradičnému domu. Môžete si ju dopriať ako voľne stojaci prístrešok alebo ju pripevniť o fasádu. 

Doplňte svoju pergolu screenovými roletami a vonkajšími závesmi a vytvorte si v záhrade dokonalý priestor pre relax a spoločenské aktivity.

v7-6

v7-6

Senzory

Vďaka senzoru vetra sa lamely pergoly automaticky zatiahnu počas búrky a vytiahne tienenie pergoly tak, aby boli screenové rolety chránené pred nápormi vetra. Slnečný senzor reaguje na intenzitu slnečného žiarenia, aby ste mali pod kontrolou teplotu pod pergolou.

Dažďový senzor automaticky uzavrie strechu pergoly, keď zaznamená dážď. Vďaka týmto inteligentným prvkom máte terasu pod kontrolou aj keď ste práve v práci.