Menu

+ jednotka TAHOMA® zadarmo

Zipové screeny

Lockscreen je špičková exteriérová clona, ktorá vďaka zipovému systému po okrajoch látky zabezpečuje dokonalé zatienenie interiéru. Zipy po bokoch rolety majú i ďalšiu výhodu, a tou je vysoká odolnosť voči vetru. Toto exteriérové tienenie môže mať šírku až do 6 metrov v závislosti od typu boxu a výrobcu. Zvyčajne sa ovláda motoricky, na výber je niekoľko veľkostí boxov a typov látok značky SERGE FERRARI a COPACO. Vyššia cena reflektuje jej prémiové vlastnosti.

Zobraziť viac

Orientačná cena

1.437 € s DPH

Detailný popis ceny

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Ochrana pred slnkom

Vonkajšie rolety predstavujú efektívny spôsob tienenia, ktorý váš interiér spoľahlivo ochránia pred ostrým slnkom a následným prehrievaním interiéru. Takto ušetríte náklady na chladenie priestoru v letných mesiacoch. 

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Ochrana pred hmyzom

V stiahnutom stave pôsobia ako alternatíva sieťky proti hmyzu, ktorá udrží neželaných lietajúcich návštevníkov bezpečne mimo váš domov.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Screenové rolety sú mimoriadne odolné voči vetru, poskytnú vám potrebné súkromie aj počas veterných dní a v oblastiach, kde viac fúka. Tieniace látky sú tvarovo aj farebne stále.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Montáž do priestoru

Screenová roleta je vhodná nielen na predokennú montáž, ale aj na tienenie pergol, altánkov a iných konštrukcií.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Farebnosť

Vďaka bohatej palete farieb a štruktúr tieniacich látok roletu plne prispôsobíte vzhľadu fasády tak, aby dokonale ladili. V kombinácii s vysokou funkčnosťou je screenová roleta dokonalým doplnkom.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Dizajn

Vonkajšia rolete je najsubtílnejší prvok spomedzi ostatných tieniacich riešení. Pôsobí nenápadným dojmom a nepúta na seba pozornosť.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Ochrana súkromia

Tak ako všetky tieniace systémy, aj screenová roleta počas dňa poskytuje dostatok súkromia obyvateľom domu a zároveň dovnútra púšťajú dostatok svetla. Vhodným výberom tieniacej látky je možné dosiahnuť aj súkromie večer, keď sa v interiéri svieti.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Kontakt s okolím

Vďaka perforovanej látke roleta zabezpečuje tienenie, ale zároveň je zachovaný vizuálny kontakt s exteriérom.

Výhody zipových screenov

Výhody zipových screenov

Komfortné ovládanie

Roletu je možné ovládať manuálne alebo motoricky. Pre ešte väčší komfort doplňte roletu slnečným, veterným a teplotným senzorom, alebo ju pripojte do systému inteligentnej domácnosti a nechajte techniku pracovať pre vás.

Technické informácie

 • Min. šírka

  50 cm manuálne ovládanie / 70 cm motorické ovládanie

 • Ovládanie

  Manuálne / motorické

 • Odolnosť voči vetru

  74 km/h (pri ploche do 20 m² pred oknom)

 • Maximálna plocha

  20 m²

 • Max. výška

  600 cm

 • Max. šírka

  600 cm

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

 • Ovládanie Mobilnou aplikáciou

  Mobilnou aplikáciou

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Je potrebná špeciálna príprava pred montážou screenových roliet?

  Stavebná príprava závisí od konkrétneho prevedenia, pri priznanom prevedení extra stavebná príprava nie je potrebná, pri podomietkovom prevedení je nutné s roletou počítať už počas výstavby. Ak budú vaše rolety s motorickým ovládaním, musí k nim byť privedený zdroj elektriny. 

 • Ako pripraviť vývod elektriny pre pohon screenových roliet?

  Motorické screenové rolety môžu byť ovládané vypínačom alebo na diaľkové ovládanie a podľa toho je potrebné zvoliť napájací kábel. Kábel by mal byť na tej strane, na ktorej je umiestnený motor. Ak sa chcete vyhnúť zasekávaniu kábla, v ponuke máme aj solárny pohon screenových roliet.

 • Je možné screenové rolety ovládať aj manuálne?

  Áno, screenové rolety je možné ovládať kľukou z interiéru. Túto možnosť neodporúčame, pretože sa musí prevŕtať rám okna pre ovládanie z interiéru a vzniká tu permanentný tepelný most. Otvor pre kľuku sa nevypĺňa, aby sa štvorhran kľuky mohol voľne otáčať a ovládanie bolo plynulé.

 • Aká je cena za meter štvorcový screenovej rolety?

  Do ceny okrem konkrétnej látky vstupuje aj typ látky, celkový rozmer, spôsob ovládania a ďalšie faktory. Ak chcete zistiť cenu, najjednoduchšie je požiadať o nezáväznú cenovú ponuku.

 • Budem mať v interiéri úplnú tmu, ak roletu stiahnem?

  Závisí to vždy od konkrétnej látky. Od úplne zatemňujúcej po perforovanú látku, ktorá je takmer priehľadná. Ak sa do exteriéru pozeráte cez 5 % látku, pôsobí to, ako keby bolo vonku zamračené. Všetko závisí od vašich požiadaviek. Odpoveď na otázku teda je: áno, môžete mať v interiéri úplnú tmu, ale aj nemusíte.

 • Bude večer pri rozsvietenom svetle vidno do interiéru?

  Áno, pri štandardnej 1 % látke môžu byť viditeľné siluety. Závisí to od viacerých faktorov, napríklad aké silné svetlo svieti v miestnosti, ako blízko sa pohybujete od okna, ako ďaleko je pozorovateľ a podobne.

 • Vyžadujú screenové rolety špeciálnu starostlivosť?

  Nie, všetky komponenty vrátane látok sú určené do exteriéru a dobre odolávajú poveternostným vplyvom. Pri znečistení ich postačí umyť čistou vodou alebo mydlovým roztokom. Vyhnite sa agresívnym čističom, rozpúšťadlám a umývaniu tlakovou vodou.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Lockscreen

 • Výška

  250 cm

 • Šírka

  200 cm

 • Farba

  RAL 7016

 • Ovládanie

  Vypínačom

1.437 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Ukážky realizácií

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana