Menu

Aj pre pasívne domy

Podomietkové boxy

Takéto riešenie umožňuje schovať mechanizmus žalúzií a vytiahnuté lamely pod omietku. Žalúzie tak nenarušia celkový vzhľad fasády a nedochádza k obmedzeniu výhľadu cez okno. Finálny vzhľad stavby pôsobí čistým dojmom bez rušivých elementov. Žalúzie sa dajú urobiť dodatočne.

Zobraziť viac

Podomietkových box easy

Podomietkových box easy

Tento box je najpoužívanejším typom na Slovensku. Jeho najväčšou výhodou je cena. Toto prevedenie ma však aj dve nevýhody.  

Prvá je, že strana boxu sa musí vyhotoviť do fasádnej omietky. Zo skúsenosti vieme, že tento detail veľa stavbárov nezvládne hlavne po estetickej stránke, najväčšie problémy bývajú s rovinou a začistením omietky.  

Druhá nevýhoda je, že pri tomto prevedení sa textilné rebríky žalúzie odierajú o drsnú omietku a časom sa pretrhnú. Tento box odporúčame tým, ktorí chcú ušetriť a vedia sa spoľahnúť na dobrého fasádnika.

 

Montážne prvky:

 

* Montážne prvky sú súčasťou ceny podomietkových boxov.

Podomietkový box premium

Podomietkový box premium

Tento box je pre našu firmu štandardom. Obidve nevýhody EASY boxu sa ním eliminujú. Okno je napojené na Premium box. Pokiaľ je okno od prekladu utopené a nie zalícované, na zadnej časti plechu sa urobí ohyb smerom k oknu. Tým, že je okno spojené s boxom, box zvyčajne lakujeme do farby okna.

 

Montážne prvky:

 

* Montážne prvky sú súčasťou ceny podomietkových boxov.

Podomietkový box pasiv

Podomietkový box pasiv

Tento box bol vyvinutý v spolupráci s dodávateľom okien pre pasívne domy. Všetky kotviace body sú riešené s prerušením tepelných mostov. Hrúbka špeciálnej izolácie je vždy individuálna a závisí od požiadaviek pasívnej stavby. 

Pracujeme s izoláciou od 15 do 25 cm. Izolácia na pasívny štandard je zväčša kombinácia 3 rôznych druhov izolácie, aby sme dosiahli čo najmenšiu hrúbku, ale najvyššiu tepelnú izoláciu. Tento mix troch rôznych izolácií je našim obchodným tajomstvom.

 

Montážne prvky:

 

* Montážne prvky sú súčasťou ceny podomietkových boxov.

Myslite na vonkajšie žalúzie už pred zatepľovaním

Myslite na vonkajšie žalúzie už pred zatepľovaním

Podomietkové riešenie má vplyv na celkovú hrúbku zateplenia, preto je ideálne myslieť naň ešte v štádiu projektu zateplenia. Podľa typu zvolených žalúzií je nutné prispôsobiť hrúbku zateplenia, aby bol box naozaj neviditeľný.

 

Okrem samotnej hĺbky podomietkového boxu je potrebné rátať s vrstvou izolácie z vonkajšej strany, aby fasáda nepraskala. Z vnútornej strany izolácia chráni pred premŕzaním prekladu a nežiaducim tepelným mostom. Špecifikám podomietkových žalúzií sa venujeme aj v našom blogovom článku.

 

Medzi montážou podomietkového boxu a finálnou montážou žalúzií môže byť interval pol roka až rok, v závislosti od postupu dokončovacích prác, finančných možností a prianí zákazníka. Hoci je príprava na podomietkové žalúzie náročnejšia na koordináciu fasádnych prác, výsledok rozhodne stojí za to.

Myslite na vonkajšie žalúzie už teraz!

Vonkajšie žalúzie sú čoraz obľúbenejší funkčný prvok modernej architektúry. Poskytujú komfortné zatienenie počas dňa a zároveň súkromie večer.

Zabraňujú prehrievaniu interiéru. Sú ideálnym doplnkom veľkých presklených plôch. Montáž prebieha v troch krokoch, pričom prvý krok, zabudovanie podomietkového boxu do fasády, je potrebné urobiť ešte počas samotnej stavby. Ďalšími krokmi sú montáž puzdier vodiacich líšt a montáž samotnej žalúzie.

Medzi jednotlivými krokmi je časový odstup pol roka až rok (v závislosti od postupu dokončovacích prác), preto je potrebné na vonkajšie tienenie myslieť v predstihu.

vonkajšie žalúzie

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana