Podomietkové boxy

Takéto riešenie umožňuje schovať mechanizmus žalúzií a vytiahnuté lamely pod omietku. Žalúzie tak nenarušia celkový vzhľad fasády a nedochádza k obmedzeniu výhľadu cez okno. Finálny vzhľad stavby pôsobí čistým dojmom bez rušivých elementov. Žalúzie sa dajú urobiť dodatočne.

Mám záujem

Podomietkových box easy

Tento box je najpoužívanejším typom na Slovensku. Jeho najväčšou výhodou je cena. Toto prevedenie ma však aj dve nevýhody.

Prvá je, že strana boxu sa musí vyhotoviť do fasádnej omietky. Zo skúsenosti vieme, že tento detail veľa stavbárov nezvládne hlavne po estetickej stránke, najväčšie problémy bývajú s rovinou a začistením omietky.

Druhá nevýhoda je, že pri tomto prevedení sa textilné rebríky žalúzie odierajú o drsnú omietku a časom sa pretrhnú. Tento box odporúčame tým, ktorí chcú ušetriť a vedia sa spoľahnúť na dobrého fasádnika.

Montážne prvky:

 
* Montážne prvky sú súčasťou ceny podomietkových boxov.

placehodler-640-471

placehodler-640-471

Podomietkový box premium

Tento box je pre našu firmu štandardom. Obidve nevýhody EASY boxu sa ním eliminujú. Okno je napojené na Premium box. Pokiaľ je okno od prekladu utopené a nie zalícované, na zadnej časti plechu sa urobí ohyb smerom k oknu. Tým, že je okno spojené s boxom, box zvyčajne lakujeme do farby okna.

Montážne prvky:

prvky

 
* Montážne prvky sú súčasťou ceny podomietkových boxov.

Podomietkový box pasiv

Tento box bol vyvinutý v spolupráci s dodávateľom okien pre pasívne domy. Všetky kotviace body sú riešené s prerušením tepelných mostov. Hrúbka špeciálnej izolácie je vždy individuálna a závisí od požiadaviek pasívnej stavby.

Pracujeme s izoláciou od 15 do 25 cm. Izolácia na pasívny štandard je zväčša kombinácia 3 rôznych druhov izolácie, aby sme dosiahli čo najmenšiu hrúbku, ale najvyššiu tepelnú izoláciu. Tento mix troch rôznych izolácií je našim obchodným tajomstvom.

Montážne prvky:

prvky

 
* Montážne prvky sú súčasťou ceny podomietkových boxov.

placehodler-640-471

placehodler-640-471

Myslite na vonkajšie žalúzie už pred zatepľovaním

Podomietkové riešenie má vplyv na celkovú hrúbku zateplenia, preto je ideálne myslieť naň ešte v štádiu projektu zateplenia. Podľa typu zvolených žalúzií je nutné prispôsobiť hrúbku zateplenia, aby bol box naozaj neviditeľný.

Okrem samotnej hĺbky podomietkového boxu je potrebné rátať s vrstvou izolácie z vonkajšej strany, aby fasáda nepraskala. Z vnútornej strany izolácia chráni pred premŕzaním prekladu a nežiaducim tepelným mostom. Špecifikám podomietkových žalúzií sa venujeme aj v našom blogovom článku.

Medzi montážou podomietkového boxu a finálnou montážou žalúzií môže byť interval pol roka až rok, v závislosti od postupu dokončovacích prác, finančných možností a prianí zákazníka. Hoci je príprava na podomietkové žalúzie náročnejšia na koordináciu fasádnych prác, výsledok rozhodne stojí za to.

Myslite na vonkajšie žalúzie už teraz!

Vonkajšie žalúzie sú čoraz obľúbenejší funkčný prvok modernej architektúry. Poskytujú komfortné zatienenie počas dňa a zároveň súkromie večer.

Zabraňujú prehrievaniu interiéru. Sú ideálnym doplnkom veľkých presklených plôch. Montáž prebieha v troch krokoch, pričom prvý krok, zabudovanie podomietkového boxu do fasády, je potrebné urobiť ešte počas samotnej stavby. Ďalšími krokmi sú montáž puzdier vodiacich líšt a montáž samotnej žalúzie.

Medzi jednotlivými krokmi je časový odstup pol roka až rok (v závislosti od postupu dokončovacích prác), preto je potrebné na vonkajšie tienenie myslieť v predstihu.

placehodler-640-471

placeholder-1300-471

Slušnosť

Sme slušní k zákazníkom, obchodným partnerom a k sebe navzájom. Hrubosť a arogancia v našom kolektíve nemá miesto. Prejavujeme toleranciu a rešpekt vo všetkých smeroch.

Férovosť a spravodlivosť

Zákazníkom ponúkame také riešenie, ktoré sú pre nich naozaj prínosné. Platia u nás férové transparentné ceny bez skrytých poplatkov. Zamestnanci majú spravodlivé platy. Sú odmeňovaní podľa výkonu, nie podľa firemnej hierarchie.

Rodina

Ctíme atmosféru rodiny aj bez pokrvných vzťahov. Stojíme za každým členom tímu, podporujeme ho v osobnostnom i kariérnom raste a dbáme, aby sa cítil dobre v práci aj v súkromí.

Nadšenie

Máme ambíciu byť najlepší. Prinášame trvalú hodnotu pre zákazníka, technologické a dizajnové novinky. Sme nadšení pre svoju prácu.

Podnikanie nie je o produktoch ani o cenách, ale o tom, aký ste človek, ako sa správate k ostatným a čo viete ponúknuť.

Andrej Lehota, konateľ

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole:

3 kamenné predajne na Slovensku

Cez 1200 realizácií ročne

Široké vlastné montážne kapacity

Záručný a pozáručný servis