Menu

Dodanie do 5 týždňov Záruka 10 rokov

Pergola Imago

Predstavte si to najlepšie od špičkového výrobcu. Predstavte si dokonalý minimalistický dizajn bez viditeľných skrutiek, variabilitu až na hranu možností, technické riešenia hodné záruky až 10 rokov, spojenie toho najlepšieho, čo interiér a exteriér ponúka. To je bioklimatická pergola Imago od Corradi, to najlepšie, čo si vy a vaša záhrada zaslúži.

Zobraziť viac

Orientačná cena

26.040 € s DPH

Detailný popis ceny
Nezáväzný dopyt

Výhody pergoly Imago

Výhody pergoly Imago

Bioklimatický efekt

Na rozdiel od pevného zastrešenia umožňujú lamelové pergoly aktívne regulovať množstvo svetla a prúdenie vzduchu na terase. Teplý vzduch stúpa hore a cez otvorené lamely opúšťa terasu. Tým sa priestor pod pergolou ochladzuje a vytvára príjemné prostredie. V zatvorenom stave lamely chránia pred dažďom a snehom.

Výhody pergoly Imago

Výhody pergoly Imago

Široká ponuka bočných prvkov

Pergola Imago ponúka absolútne najširšie možnosti bočného uzavretia. Robustná konštrukcia pergoly umožňuje kombinovať dva bočné prvky zároveň bez toho, aby čokoľvek vytŕčalo. Sklenené posuvné paravany vás spoľahlivo ochránia pred nepriaznivým počasím bez toho, aby obmedzili výhľad do okolia. Doplňte ich screenovými roletami a nepusťte dovnútra ani ostré slnko a zvedavé pohľady. Dodajte pergole romantický look a pridajte vonkajšie závesy odolné voči plesniam a nečistote.

Výhody pergoly Imago

Výhody pergoly Imago

Ochrana pred vodou

Pri úplnom zatvorení lamiel je strecha úplne odolná voči dažďu, voda odteká cez odtokový systém v ráme a cez predné stojky opúšťa konštrukciu pergoly.

Výhody pergoly Imago

Výhody pergoly Imago

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Pergola Imago je stavaná do vonkajšieho prostredia, kde mimoriadne dobre odoláva poveternostným vplyvom. Z lamelami v zatvorenom stave odolá vetru do rýchlosti 75 - 88 kilometrov za hodinu, čo je stupeň 9 Beaufortovej stupnice rýchlosti vetra.

Výhody pergoly Imago

Výhody pergoly Imago

Integrované osvetlenie

LED osvetlenie je integrované priamo v lamelách alebo v ráme, s nastaviteľnou intenzitou osvetlenie prispôsobíte aktuálnej nálade bez rušenia kabelážou.

Výhody pergoly Imago

Výhody pergoly Imago

Komfortné ovládanie

Náklon lamiel ovládate pohodlne diaľkovým ovládačom bez toho, aby ste vstali od predstretého stola alebo zdvihli zrak od obľúbenej knihy. Doplňte svoju pergolu a senzory alebo ju pripojte do systému inteligentnej domácnosti a nechajte techniku celkom pracovať pre vás.

Technické informácie

 • Materiál

  Hliník

 • Odolnosť voči vetru

  Do triedy 9 Beaufortovej stupnice (víchrica) pri zatvorených lamelách

 • Možnosť samostatného státia

  Áno

 • Osvetlenie

  Áno

 • Bočné uzavretie

  Áno

 • Ovládanie

  Motorické

 • Max. šírka jedného modulu

  500 cm

 • Max. výsuv

  627 cm

 • Náklon strechy

  Rovná

 • Strecha

  Lamely

Možné ovládanie

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom s automatikou

  Diaľkovým ovládačom s automatikou

 • Ovládanie Diaľkovým ovládačom

  Diaľkovým ovládačom

 • Ovládanie Vypínačom

  Vypínačom

Často kladené otázky

Často kladené otázky
 • Je potrebné mať predprípravu na pergolu pred zateplením domu?

  Nie, pergolu kotvíme až po zateplení a finálnej úprave fasády špeciálnymi kotvami, ktoré sú na to určené. 

 • Musím mať vybetónované pätky alebo hotovú terasu?

  Istá príprava je potrebná, najčastejšie si naši zákazníci vybetónujú pätku 30 x 30 cm s hĺbkou 120 cm na miesto, kde je zameraná predná stojka. Ak už majú vybetónovanú terasu, stojku ukotvíme priamo do platne. Ďalšou možnosťou ukotvenia stojky je zemná skrutka. 

 • Potrebujem k pergole vývod elektriny?

  Drvivá väčšina dodávaných pergol je motorická, v takom prípade musí byť elektrina vyvedená v mieste, kde bude pergola ukotvená o stenu. Stačí jeden kábel 230 V. Ak máte záujem aj o ohrev terasy, je potrebný separátny kábel s 10 A ističom. Pergoly s ohrevom tvoria asi 30 % zákaziek.

 • Zvládne pergola nápor snehu?

  Lamelové pergoly sú určené aj na ochranu pred snehom. Pergola Imago má nosnosť až 200 kg/m². Ako odhadnúť hmotnosť snehu? Malá pomôcka. 1 m³ čerstvo napadaného snehu má hmotnosť približne 100 kg, uľahnutý asi 200 kg a mokrý aj 400 kg.

 • Netečie cez strechu lamelovej pergoly?

  Pri bioklimatickej pergole sa občas môže stať, že cez strechu nejaká voda prejde. Je to hliník, ktorý prirodzene pracuje. Pri montáži sa vždy snažíme všetko utesniť a tesnenie aj odskúšame. Oprava tesnení lamelovej pergoly patrí k bežnému servisu.

 • Ako je riešený odtok vody?

  Bioklimatická pergola má po perimetri obvodový žľab, do ktorého steká voda z lamely. Následne voda cez žľaby integrované v predných stojkách odchádza preč.

 • Plánujem uzavrieť bočné strany pergoly. Musím všetko kúpiť naraz?

  Nie. Pokojne si môžete kúpiť pergolu, o rok roletu, ohrev a napríklad sklenený paravan. Jediné, čo môže nastať, že nebudú presne sedieť farby, keďže po piatich rokoch môže mať pergola vplyvom počasia inú farbu ako komponent, ktorý práve vyšiel z výroby.

 • Aký je maximálny rozmer pergoly s dvoma stĺpmi?

  Maximálny výsuv pergoly je 627 cm, maximálna šírka jedného modulu je 500 cm. Pri tomto rozmere si vystačíte s dvoma prednými stojkami, pri väčšom rozmere ich budete potrebovať viac. 

 • Je pergola odolná voči poveternostným vplyvom?

  Áno, hliníková konštrukcia mimoriadne dobre odoláva nepriazni počasia. Pergola zvládne nápor vetra až do stupňa 9 Beaufortovej stupnice, čo je sila vetra, ktorý láme hrubšie konáre stromov.

Orientačná cena produktu

Konkrétnu cenovú ponuku dostanete v našich showroomoch.

 • Typ výrobku

  Imago

 • Výsuv

  600 cm

 • Farba

  Štandard Corradi

 • Šírka

  400 cm

 • Ovládanie

  Motorické

26.040 € s DPH

*uvedená cena je bez montáže a dopravy

Nezáväzný dopyt

Blog

Novinka

Spoznajte Lamelino, bioklimatickú pergolu od Climaxu

Tento rok český výrobca Climax spustil predaj novej bioklimatickej pergoly Lamelino. My vám ju teraz radi predstavíme jej prednosti a...

Novinka

Nový katalóg roliet LEHA je tu!

Nový katalóg roliet LEHA je tu. Príďte si vybrať z viac než 500 látok a spoznajte novinky, ktoré interiérové tienenie...

Novinka

Profirol je jediný Renson Ambassador na Slovensku

Už v roku 2022 sme potvrdili, že spĺňame prísne štandardy tých najkvalitnejších európskych značiek a ako RENSON Ambassador prinášame slovenským...

Novinka

Pergola Alba od Corradi prináša viacero vylepšení

Zažite relax na terase pod vynovenou pergolou Alba. Značka Corradi prináša ešte viac pohodlia s technologickými a dizajnovými vylepšeniami.

Galéria

Značky, ktoré zastupujeme

Climax Arte Omexco Renson Corradi Leha Somfy Casamance Casadeco Caselio Vescom Glamora Carlucci Roberto Cavalli Missoni Home Christian Lacroix Ralph Lauren Armani / Casa Texam Texdecor HELLA Bematech Soliday Velux Minirol Gibus Interstil Emil & Hugo Dolce & Gabbana