(85) Výhody rímskych roliet

v85-1

v85-1

Estetická stránka

Netradičné riešenie tienenia so záhybmi látky dodáva interiéru mäkkosť, útulnosť a originalitu. V ponuke sú stovky vzorov a farieb, vďaka ktorým získa interiér výrazný farebný prvok, alebo s ním rímske rolety nenápadne splynú.

v85-2

v85-2

Predné i zadné šitie

Umiestnenie šitia ovplyvní to, či sa bude látka skladať smerom do interiéru alebo k oknu. Výrazným vzorom pristane zadné šitie, ak je roleta povytiahnutá, vzor na seba prirodzene nadväzuje. Mäkké látky vyzerajú efektne pri prednom šití, sklady vytvárajú dojem vankúšikov.

v85-3

v85-3

Ľahká manipulácia

Roleta je k nosnému mechanizmu uchytená suchým zipsom, jednoducho ju vymeníte podľa svojej aktuálnej nálady. Väčšina materiálov sa dá oprať v práčke, čo výrazne uľahčuje údržbu a hygienické nároky.

v85-4

v85-4

Rôzna priepustnosť svetla

Široká paleta funkčných látok umožňuje do interiéru vpustiť svetlo rôznej intenzity, alebo ho celkom zatemniť.

v85-5

v85-5

Zdravé prostredie

Rímske rolety ovplyvňujú akustiku v miestnosti, regulujú prienik svetla a tepla z vonkajšieho prostredia a navodzujú pozitívne emócie. Tým vytvárajú vhodné prostredie pre psychickú a fyzickú pohodu. 

v85-6

v85-6

Úspora nákladov

V letných mesiacoch rímske rolety zabraňujú prehrievaniu interiéru, naopak, v zimnom období redukujú únik tepla cez okná. To sa prejaví na znížených nákladoch na chladenie a vykurovanie.

v85-7

v85-7

Variabilné možnosti uchytenia

Rímske rolety je možné montovať na okno, do špalety, na tenu, alebo aj o strop. To všetko v záujme vysokej funkčnosti a estetickej stránky rolety. 

!-- Ybug code start (https://ybug.io)