(69) Výhody markízy Viva

v69-1

v69-1

Efektné tienenie

Markíza Viva vás na terase ochráni pred ostrým letným slnkom a zamiluje si ju každý, kto chce tienenie bez rušivým nosných prvkov. A hoci je markíza primárne určená na tienenie, pri zachovaní odporúčaného sklonu zvládne aj menší dážď.

v69-2

v69-2

Dizajn

Technicky prepracovaný vzhľad sa spolu s množstvom dômyselných detailov prispôsobí každému architektonickému štýlu a elegantne ho doplní. 

v69-3

v69-3

Štýlové osvetlenie

Svetlá sú integrované v spodnej časti ramien, teplé mäkké svetlo dostatočne osvetľuje priestor pod markízou. LED svetlá majú dlhú životnosť, sú energeticky nenáročné a disponujú funkciou stmievania. Kabeláž svetiel je diskrétne ukrytá v konštrukcii. 

v69-4

v69-4

Ovládanie náklonu

Ako jedna z mála markíz ponúka možnosť meniť sklon podľa aktuálnych svetelných podmienok. To všetko komfortne motoricky alebo manuálne kľukou

v69-5

v69-5

Nízke slnko pod kontrolou

Vďaka prednému výsuvnému volánu a motoricky regulovateľnému sklonu môžete regulovať množstvo svetla na terase aj pri nízkom zapadajúcom slnku. Použitie výsuvného volánu je možné do šírky 650 centimetrov a výsuvu 350 centimetrov.

v69-6

v69-6

Životnosť 

Pre ochranu látky markízy v zvinutom stave je možné markízu doplniť o striešku a spodný kryt. V tejto kombinácii je látka chránené voči poveternostným vplyvom, čo zaručuje jej dlhšiu funkčnosť a estetickú stránku.

v69-7

v69-7

Špeciálne látky

Markíza je k dispozícii so špeciálnou látkou Lumera. Tá sa vyznačuje perfektnými farbami a mimoriadnou odolnosťou voči špine. Vďaka hladkému povrchu vlákien sa na povrchu usádza až o 50 % menej nečistôt ako na bežných tkaninách

v69-8

v69-8

Možnosť automatizácie

Markízu je možné pripojiť do systému inteligentnej domácnosti a na diaľku alebo automaticky riadiť jej činnosť. Slnečný senzor zabezpečí automatické tienenie, otrasový senzor monitoruje veterné podmienky a v prípade prekročenia nastavenej hodnoty markízu stiahne.