(4) Výhody pergoly Exyl

v4-1

v4-1

Dizajn

Pergola Exyl predstavuje dokonalé spojenie minimalizmu a a funkčnosti. Vďaka prepracovaným detailom a precíznemu technickému spracovaniu poskytuje praktickú ochranu pred dažďom a slnkom na terase, ale aj vo voľne stojacej verzii. 

Profil stĺpika je len 6 x 6 centimetrov, pergola ponecháva možnosť vyniknúť záhrade a okoliu domu bez toho, aby v nej výrazne dominovala. 

v4-2

v4-2

Ochrana pred slnkom a dažďom

Pergola s látkovou strechou predstavuje ideálnu ochranu terasy pred ostrým slnkom a dažďom. Kvalitné látky sú stálofarebné a odolné voči nečistotám, zároveň na terasu neprepustia vodu. Látková pergola je sloboda, v prípade potreby je možné celkom ju stiahnuť a vychutnať si pohľad na nočnú oblohu, alebo do interiéru vpustiť maximum denného svetla v zimnom období.

v4-3

v4-3

Patentované riešenia

Značka Corradi na trh priniesla unikátne patenty pre ešte väčšie pohodlie. Látkové pergoly majú na rozdiel od iných značiek pohyblivý predný odtokový žľab, ktorý sa posúva spolu so strechou, aby pri jej stiahnutí nijako neobmedzoval výhľad. V prípade, že sa rozhodnete pergolu doplniť prednou screenovou roletou, v prednej časti pribudne len tenký profil. Patentované dopínanie látky spolu s anti-drop systémom ešte viac chránia pred pretekaním vody. 

v4-4

v4-4

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Špeciálnu látkovú strechu tvoria tri vrstvy, ktoré zabraňujú jej prehrievaniu. Ľahký materiál konštrukcie je odolný voči poveternostným vplyvom a mechanickému poškodeniu. Napriek subtílnej konštrukcii je pergola odoláva vetru do stupňa 6 Beaufortovej stupnice sily vetra, čo predstavuje vietor s rýchlosťou 39 - 49 kilometrov za hodinu.