Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT
Poradím
Vám?
Výrobca
www.climax.cz

Vonkajšie žalúzie Z90

Bežné vonkajšie žalúzie Z90 sú pomerne žiadané, naše žalúzie Z90 Noval sú však ich inovovaná verzia. Naše „novalky“ prinášajú mnohé vylepšenia, okrem iného napr. pevnejší a pružnejší prierez lamely, vďaka čomu majú žalúzie oveľa vyššiu odolnosť voči vetru. Každá lamela má po novom na leme špeciálne tesnenie z LDPE, ktoré znižuje hlučnosť žalúzií a zabezpečuje až 98%-né zatemnenie. Nezabudli sme ani na komfort. Ovládanie žalúzie zabezpečuje kvalitný francúzsky motor značky Somfy, líder v tejto oblasti.Chcete pre svoj rodinný dom to najlepšie z najlepšieho, pretože si to zaslúži? Potom musíte mať jedine naše nové vonkajšie žalúzie Z90 Noval.

Prevedenie

Podomietkové prevedenie

Žalúziu osádzame do vopred pripraveného boxu. Box tvoria nosné konzoly a krycí plech tvaru Z. Toto prevedenie je najlacnejšie podomietkové prevedenie. Zadnú stranu boxu, kde nie je krycí plech, je potrebné finálne upraviť, napr. omietkou alebo farbou. Pri menších žalúziach stačí, aby bol krycí plech hrúbky 1,5 mm, pri väčších rozmeroch je potrebná kvôli stabilite 2 mm hrúbka. Vodiace lišty mimo rohového prevedenia sú taktiež podomietkové.

 

Výhody

  • Box nie je vidieť, je podomietkový
  • Riešenie spĺňa estetické požiadavky väčšiny zákazníkov
  • Box chráni navinutú žalúziu pred poveternostnými vplyvmi
  • V prípade motorického ovládania chráni box elektrické súčasti
  • Žalúzia je pri vytiahnutí úplne nad oknom, nezmenšuje svetlosť
  • Vodiace lišty sú osadené v omietke

Štandardné podomietkové prevedenie

Základné podomietkové prevedenie s predným hliníkovým krycím plechom v tvare Z. Zadná strana priestoru pre žalúziu (preklad nad oknom) je upravená omietkou. Na krycom plechu, ktorý tvorí prednú stranu tohto priestoru, sa pri zatepľovaní domu nalepí pružným tmelom Styrodur alebo podobný materiál. Hliníkový plech používame najčastejšie hrúbky 1,5 mm, jednostranne lakovaný. Pri šírke okna nad 3 m používame 2 mm hrubý plech aby plech s väčšou tvarovou pevnosťou. 

Celohliníkový box

Žalúzia sa nainštaluje do dvojdielneho hliníkového boxu, ktorý je ukončený bočnicami. Inštaláciu boxov realizujeme po osadení okien. Nie je nutná žiadna predchádzajúca úprava prekladu. Box plynule nadväzuje na okno a vytvára aj priestor pre inštaláciu sieťok proti hmyzu. Súčasťou boxu je izolácia, tzn. nemusíte mať obavy z prípadných tepelných mostov. Na prednej strane boxu je nalepený styrodur, finálne zapracovaný do roviny fasády. Vodiace lišty sú taktiež pod omietkové.

Box pre pasívne domy

Žalúzia je osadená v dvojdielnom hliníkovom boxe ukončenom bočnicami. Inštalácia boxov nasleduje po montáži okien. Súčasťou boxu je tepelná polyuretánová izolácia vhodnej hrúbky. Celý box je následne k prekladu nainštalovaný spôsobom s prerušeným tepelným mostom každej skrutky. Riešenie je ideálne pre pasívne a nízkoenergetické domy, pripadne pre zákazníkov s vyššími požiadavkami. Samozrejmosťou sú pod omietkové vodiace listy.

Odvetraná fasáda

Odvetraná fasáda je ideálna na skrytie boxu pre podomietkové žalúzie. Ak sa dodrží min.13,5 cm hĺbka, žalúzie sa nám pod odvetranú fasádu bez problémov zmestia. Vačšinou konštrukcia odvetranej fasády vytvára aj nosný prvok pre uchytenie žalúzií. Toto riešenie vyžaduje realizáciu s koordináciou dodávateľa fasády. Náš tím vám vypracuje najvhodnejšie riešenie v súvislosti s požiadavkami žalúzii. Použitý tvar a zlozenie boxov je na mieru. V prípade potreby je možne do odvetranej fasády zabudovať aj vodiace listy. Neváhajte nás osloviť s týmto druhom projektu, navrhneme vám ideálne riešenie.

Farby lamiel Z90

Maximálne minimálne rozmery

TYPMIN. ŠÍRKAMAX. ŠÍRKAMAX. VÝŠKAMAX. PLOCHAZ- 90 Noval kľuka50 cm500 cm500 cm8 m2Z- 90 Noval motor50 cm500cm500 cm20 m2

 

Od myšlienky k spokojnosti

Ako prebieha spolupráca s nami a čo môžete očakávať? Naším cieľom je, aby ste bývali krajšie, lepšie a pohodlnejšie, a to má na srdci celý náš tím. Vyskúšajte si to s nami.

1
Požiadavka

Zastavte sa za nami na predajni, napíšte alebo zavolajte. Nezabudnite na fotky a opis toho, čo potrebujete.

2
Návrh riešenia

My sa zamyslíme nad tým, aké riešenie by bolo pre vás to naj a pošleme vám aktuálnu cenovú ponuku.

3
Obhliadka

Navštívime vás, zmeriame si priestor, zhodnotíme stav a odprezentujeme vám navrhované riešenie.

4
Potvrdenie objednávky

Hneď ako nám potvrdíte objednávku a zaplatíte zálohu, odosielame vašu objednávku do výroby.

5
Montáž

Posledným krokom je naplánovanie montáže, samotná montáž a ukážka používania vášho produktu.

Súvisiace produkty

Hľadáte sieť proti hmyzu na hliníkové okno? Práve ste ju našli. Výhodou tejto sieťky je najmä veľmi pevný ...
Tradícia nepustí. Ak je niečo stálica slovenských domácností, potom sú to záclony. Aj tu sa však udiali zmeny a ...
Klasické látkové rolety sa navíjajú na hriadeľ a môžu byť buď otvorené, alebo skryté v kazete. Sú ...
Lamelové slnolamy sú fixné slnolamy určené hlavne pre veľké stavby. Keďže predstavujú stále tienenie, ...
So žalúziami MegaView prichádza dvojnásobok svetla. MegaView sú totiž špeciálne žalúzie, ktoré ...
Twin je pýcha značky Corradi. Hoci je to drevená pergola, má rovné hladké línie podobne ako hliníková ...

Môžeme Vám nejako poradiť?

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2017
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie