Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

O spoločnosti

O spoločnosti Profirol

Dvaja bratia. Zrod jednej firmy. A príbeh, ktorý spoločne píšeme už od roku 2008. Zaujíma vás, ako to celé bolo? Kde vôbec vznikla myšlienka prinášať vám exkluzívne tienenie? A čo všetko sme počas tejto krásnej i ťažkej cesty zažili? Ponorte sa spolu s nami na pár minút do histórie, ktorá vám napovie viac o tom, kto v skutočnosti sme.

Firma dvoch bratov

Andrej a Tomáš Lehotovci. Inšpirácia podnikať v segmente tienenia pôvodne prišla od otca, ktorý však so svojou firmou v čase našich začiatkov pomaly končil. Ja, Andrej, som mal trochu inú víziu, a tak som si založil vlastnú živnosť. Vzal som si pôžičku na prvý stroj a začal som vyrábať kvalitné sieťky proti hmyzu, ktoré si na trhu rýchlo našli svoje miesto.

Potom prišla kríza. Veľkoobchod stagnoval, stavebníctvo tiež. Veľkí zákazníci odišli, ale do firmy prišiel hneď po skončení vysokej školy môj mladší brat Tomáš. Pochopili sme, že ak chceme prežiť, musíme sa začať zameriavať na koncových zákazníkov a priniesť im niečo nové. A tak sme vycestovali na výstavu do Stuttgartu, ktorá nám obom zmenila životy.

Najväčší odberatelia na Slovensku

V čase krízy nás zachránili dve veci. Inovácie a prístup k zákazníkovi. Lebo podnikanie nie je o produktoch ani o cenách, ale o tom, aký ste človek, ako sa správate k ostatným a čo viete ponúknuť. Klienti nás začali vyhľadávať preto, lebo sme vedeli pomôcť, poradiť, vysvetliť, odborne namontovať, upratať si po sebe a predovšetkým byť slušní. Zdá sa to byť samozrejmosťou, ale verte, že nie je.

Vyškolili sme si vlastné montážne partie, pracovali na budovaní značky Profirol, medzi prvými v segmente sme sa zamerali na online marketing a aj vďaka tomu sme začali raketovo rásť. Dariť sa nám začalo aj preto, že sme na Slovensko priniesli inovatívne riešenia TOP svetových značiek ako Corradi či Climax. Ľudia už nechceli „prístrešok nad terasu“, objavili luxusné pergoly a vyžadovali „nový priestor na bývanie“... novú letnú obývačku, zážitok, funkčnosť a neopakovateľný dizajn. Niečo iné.

Skutočný záujem potvrdil sám trh. U špičkových výrobcov ako Corradi či Climax patríme každoročne k najväčším odberateľom na Slovensku, vždy si vybojujeme prvú alebo druhú priečku.

Najviac záleží na ľuďoch

Začínali sme dvaja. Dnes je nás 22. Našim klientom je k dispozícii 8 obchodníkov a máme vlastné vyškolené montážne partie, pracujúce po celom Slovensku. To, čo od nás ľudia vyžadujú, je odbornosť. A presne na ňu sa zameriavame. Od začiatku až dodnes nám výrazne narástla kapacita a vďaka tisíckam realizácií a bohatým skúsenostiam dokážeme poradiť aj pri náročných zadaniach.

Od jedného okna až po strechu štadióna

Za tie roky sme vyrástli nielen kapacitne, ľudsky, odborne a produktovo, ale aj v schopnosti realizovať veľké projekty. Na samom začiatku boli sieťky na okná, dnes sa môžeme pochváliť napríklad špeciálnou membránovou strechou o veľkosti 2700 m2, ktorá zakrýva tribúnu na dostihovom okruhu v Šamoríne. V čase, keď sme túto architektonickú inováciu stavali, bola najväčšia na Slovensku. Aj preto sme na ňu veľmi hrdí. Dnes máme vlastný projekčný tím a venujeme sa aj veľkým zákazkám na mieru. Špecializujeme sa na administratívne budovy, bytovky a iné veľké projekty. Okrem projekcie dokážeme zabezpečiť aj montáž a v tom sme na trhu naozaj výnimoční.

Veľkú časť našich realizácií stále tvoria aj rodinné domy, ktoré sú pre nás veľmi dôležité. Venujeme sa im roky a ich vybavenie interiérovou aj exteriérovou tieniacou technikou sme už dokonale zautomatizovali a vyšperkovali. Zákazník s rodinným domom pre nás bude vždy rovnako dôležitý ako developer s obrovským projektom. Chlebodarcom je pre nás totiž každý jeden klient, bez ohľadu na to, či má od nás jednu sieťku na okno, alebo membránovú strechu nad celým štadiónom.

Už aj Košice, tapety a závesy

V auguste 2018 sme oslávili krásnych 10 rokov firmy. A, samozrejme, nespíme na vavrínoch. Pre zákazníkov sme pripravili novinku – zamerali sme sa aj na tapety a závesy. Aby ste to mali jednoduchšie, k dispozícii sme už aj v Košiciach v novom showroome.

Vždy viac pre zákazníka

Za celý čas fungovania firmy Profirol sme sa naučili jednu vec – ak dáme zákazníkovi viac, rád sa vráti. A v duchu tohto hesla sme v roku 2018 spustili aj úplne novú nadštandardnú službu. Pred koncom záručnej doby oslovíme zákazníka a bezplatne spravíme obhliadku nainštalovaných vonkajších žalúzií. Ak je niektorý komponent poškodený, bezplatne ho vymeníme v rámci záruky, aby vám mohol produkt ďalej slúžiť ešte mnoho rokov.

A prečo toto všetko? Možno sa to zdá byť klišé, no my našu prácu robíme naozaj so srdcom. Dnes už nielen my dvaja, ale celý náš tím. A pretože vieme, že ak vám dáme to najlepšie zo seba, vrátite sa k nám.

Ak chcete vedieť z našej histórie ešte viac, pozrite si krátky súhrn faktov na časovej osi.

Budeme sa tešiť, ak sa zastavíte na kávu u nás v Žiline alebo v Košiciach. Radi vás spoznáme a poradíme.

Andrej, Tomáš a celý Profirol tím

SHOWROOM ŽILINA

Kontaktovať pobočku

SHOWROOM košice

Kontaktovať pobočku

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2022
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie