Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

História spoločnosti

2004

Tu to všetko začalo...

Andrej Lehota zakladá živnosť a začína s výrobou sietí proti hmyzu. Andrej už vtedy vedel, že chce veci robiť inak, a tak kúpil pílu s digitálnym metrom a vysoko presným rezom. Ďalšia technológia bola lisovačka. Výsledok bol, že vyrábal veľmi kvalitné siete proti hmyzu a stal sa popredným dodávateľom v regióne.

2008

Založenie firmy s bratom

Do firmy vstupuje brat Tomáš a vzniká spoločnosť Profirol s.r.o. Kríza zapríčinila to, že končíme s výrobou a veľkoobchodom. Miesto toho sa firma preorientovala na koncového zákazníka. Začali sme budovať montážne partie, učili sme montážnikov, ako majú montovať, že sa musia vzdelávať, slušne sa správať, atď. Jednoducho sme zaviedli inú firemnú kultúru. Niektorí nechápali naše vízie a náš tím opustili. Dnes však aj vďaka tomu vieme dať ruku do ohňa za každého nášho montážnika.

2009

Otvorenie showroomu v Žiline

Otvárame náš prvý showroom v Living centre v Žiline. Predajná plocha je 50 m2 a vzorky sú namontované v murovaných priečkach. Snažili sme sa čo najviac zreálniť vzorky tak, aby aj v showroome vyzerali ako v skutočnosti. Vo firme pracujú 3 predajcovia a jedná montážna partia.

2010

Prvá veľká investícia a prvé ocenenie

Naskytuje sa nám možnosť rozšíriť predajnú plochu na 100 m2 a my sa tak odvážne púšťame do našej prvej veľkej investície. Firma dosahuje obrat 300 000 € a vyhrávame cenu Najlepší predajca firmy Climax na Slovensku.

2011

Nové smerovanie a spolupráca s Corradi

Nastáva stabilizácia firmy a nastavenie nového smeru. Uvedomili sme si, že nechceme byť obyčajná tuctová firma, preto sme sa rozhodli spolupracovať s tými najlepšími značkami v odbore. Chceli sme domov prinášať aj novinky, ktoré na Slovensku ešte neboli v ponuke. V tomto roku naplno rozbiehame spoluprácu s firmou CORRADI. Talianske Corradi bola vôbec prvá firma, ktorá vymyslela pergolu zo sťahovacou strechou. V ich ponuke boli aj rôzne tieniace lodné plachty, ktoré sme videli prvýkrát v živote a naozaj nás ohúrili. Rozhodli sme sa, že s Corradi budeme úzko spolupracovať a za rok sme sa stali ich najväčším predajcom na Slovensku.

2012

Noví ľudia a pokorená
hranica pol milióna

V tomto roku má firma už 5 ľudí v obchode a 3 montážne partie, dohromady 10 ľudí. Stávame sa kľúčovými odberateľmi popredných európskych dodávateľov ako Climax, Corradi alebo Bematech. Náš obrat prvýkrát prekračuje hranicu 500 000 €.

2013

Nárast o 60% a účasť na výstave Coneco

Vďaka výbornému technickému zázemiu a skúsenostiam sa vrháme na prvé projektové zákazky, ktoré úspešne zvládame. Profirol narastá o 60%. Rozhodli sme sa prezentovať sa aj na prestížnej výstave Coneco, a takisto na výstave Nábytok a bývanie. Záujem o novinky, ktoré sme priniesli, predbehol naše očakávania. Ľudia chvíľami čakali v radách, aby si mohli od nás zobrať leták, prípadne sa stretnúť a porozprávať s predajcom.

2014

Top hráč na trhu a pokorená
hranica milión

Firma dosahuje historický obrat viac ako 1 milión €. Aj vďaka tomu sa radíme medzi top hráčov na slovenskom trhu.

2015

Otvorenie showroomu v Košiciach a noví ľudia

Firma opäť rastie, máme už 13 ľudí. V tomto roku tiež otvárame nový showroom v ďalšom meste, tentokrát v Košiciach.

2017

Je nás už 20!

Sme nesmierne hrdí na to, že sa náš tím neustále rozširuje. Spolu so stálymi montážnikmi je nás už dvadsať.

2018

Pokorená ďalšia
veľká hranica

Hlavne vďaka vašej priazni a vďaka inováciám, ktoré neustále prinášame na slovenský trh, sme tento rok pokorili nový rekord v obrate - dva milióny Eur.

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2019
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie