Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

typy vjazdových brán

Vjazdové brány

Krídlové brány sú všeobecne vhodné všade tam, kde sa posuvné brány z nejakého dôvodu nainštalovať nedajú, alebo ak uvažujete nad lacnejším manuálnym otváraním. Posuvné brány nezaberajú pri otvorení priestor za bránou, tzn. nezmenšujú priestor na parkovanie. Navyše samonosné posuvné brány sa spoľahlivo otvárajú aj v zime, keď napadne sneh, krídlo sa priamo nedotýka zeme.

    • Z akého materiálu by brána mala byť?

Najčastejším materiálom na výrobu brán je oceľ, ktorá je upravená žiarovým zinkovaním, prípadne ešte aj farbou. Takto vyrobené brány majú veľkú pevnosť a životnosť. Z ocele je možné vyrobiť aj skutočne veľké krídla. Použitie hliníka je ideálne z hľadiska jeho nehrdzavenia a nízkej váhy, je však potrebné si uvedomiť nižšiu tuhosť takýchto krídel a následne aj menšie maximálne rozmery. Cena hliníkových brán je podstatne vyššia.

    • Aký dizajn je ideálny pre daný prípad?

V tejto otázke sa medze v princípe nekladú, každá brána je originál vyrobený na mieru. Môžete si objednať bránu bez výplne, ktorú nainštalujete dodatočne, alebo si zvoliť niektorú v nami ponúkaných výplní.

    • Akú stavebnú prípravu musíte pre daný typ brány urobiť?

Pre krídlovú bránu je potrebne vyhotoviť dostatočne pevné stĺpy, pre posuvnú bránu je to základová pätka pre ukotvenie tzn. vozíkov a motora. V prípade elektrického ovládanie je tiež potrebné vhodne pripraviť káble.

    • Zvoliť elektrické či manuálne ovládanie?

Všeobecným trendom je elektrické ovládanie diaľkovým ovládačom. Bežne sa dá využiť aj ovládač, ktorý používate pre otváranie garáže. Cena motorov v dnešnej dobe nie je závratná a motory Somfy a Sommer sú skutočne spoľahlivé.

Môžeme Vám nejako poradiť?

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Referencie a produktové novinky

Novinka
Doba sa rýchlo mení, spolu s ňou aj trendy v bývaní. Mechanické vyťahovanie žalúzií či otváranie dverí kľúčom sa ...
Novinka
Doba sa rýchlo mení, spolu s ňou aj trendy v bývaní. Mechanické vyťahovanie žalúzií či otváranie dverí kľúčom sa ...

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2021
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie