Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

Žalúzie alebo rolety?

29.7.2020Článok

Pri voľbe vonkajšieho tienenia stojí viacero zákazníkov pred dilemou, či si vybrať žalúzie alebo rolety. Obe možnosti efektívne chránia interiér pred prehrievaním a neželanými pohľadmi zvonku. Zo skúseností vieme povedať, že výber závisí od zvyku zákazníka a od jeho individuálnych preferencií. Ako sa v tom zorientovať a čomu dať prednosť? Poďme sa pozrieť na základné rozdiely.

Bezpečnosť

Aj keď vonkajšie žalúzie pôsobia robustným dojmom, ich prioritnou funkciou je tienenie. Vonkajšie rolety majú v tomto smere výhodu. Po spustení totiž fungujú ako pancier, ktorý tvorí prekážku pre zlodejov. Kým v prípade žalúzií trvá zlodejom ich prekonanie pár sekúnd, pri vonkajších roletách sa už bavíme o minútach, pri bezpečnostných roletách s triedou RC 3 z našej ponuky je to viac ako 5 minút. Najčastejšie ich preferujú zákazníci, ktorí sú na ne zvyknutí zo zahraničia, alebo tí, pre ktorých je pocit bezpečia prioritou.

Regulácia svetla

Pri regulácii svetla majú rolety nevýhodu a zároveň aj výhodu. Buď je v interiéri svetlo, alebo tma. Ak napríklad potrebujete spať počas dňa, zatemnenie vám bude vyhovovať. Naopak, vonkajšími žalúziami je možné vďaka naklápaniu lamiel regulovať množstvo svetla v interiéri podľa toho, ako práve potrebujete. Ak vám počas dňa slnko bráni normálne existovať v interiéri, žalúzie budú pre vás správnou voľbou. Výber závisí od toho, čo od tienenia očakávate.

Cena

Dobrou správou je, že cena žalúzií a vonkajších roliet sa veľmi nelíši. Ak práve stojíte pred dilemou, či si zaobstarať vonkajšie žalúzie alebo rolety, cena nie je limitujúci faktor.

Stále ste nerozhodní? Kontaktujte nás, radi vám poradíme. 

V článku sa nachádzajú produkty

Prečo práve toto riešenie? Pretože použitie hotových roletových prekladov výrazne urýchľuje výstavbu domov. Vodiace ...

Máte na dome už dokončenú fasádu, napriek tomu chcete vonkajšie rolety? Potom sú predokenné vonkajšie rolety tá ...

Ak pri roletách preferujete box skrytý vo fasáde, budú pre vašu stavbu najvhodnejšie podomietkové vonkajšie rolety. ...

Bezpečnostná roleta od spoločnosti ALUPROF, nás skutočne veľmi prekvapila. Inovatívna novinka určená pre ľudí, pre ...

Môžem Vám nejako poradiť?

Matúš Dančík špecialista pre exteriéry
dancik.m@profirol.sk
0908 333 640

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2020
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie