Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

Vonkajšie žalúzie do domu. Aké sú možnosti dodatočnej montáže?

8.7.2020Článok

Vonkajšie žalúzie sú dnes už pomerne využívanou možnosťou, ako interiér ochrániť pred teplom a neželanými pohľadmi zvonku. O type žalúzií rozhoduje stav, v akom sa vaša stavba nachádza. Kým pri novostavbe bez dokončeného zateplenia môžete uvažovať aj o žalúziách v podomietkovom boxe, pri dodatočnej montáži v prípade hotovej stavby prichádzajú do úvahy priznané žalúzie. Poďme sa na to pozrieť.

Priznané žalúzie

V prípade, že fasáda už prešla finálnou úpravou, riešením je dodatočná montáž priznaných žalúzií. Pri tomto type žalúzie z vonkajšej strany chráni krycí plech. Farbu plechu je možné prispôsobiť celkovej farebnosti fasády a vkusu majiteľa. Pri dodatočne montovaných žalúziách treba vziať do úvahy ovládacie prvky žalúzií a nábal žalúzií.

Ovládanie

Absolútna väčšina zákazníkov preferuje žalúzie s motorickým ovládaním na elektrinu, ktoré sa stalo štandardom pri vonkajších žalúziách. Toto ovládanie vyžaduje vyvedenie elektriny od najbližšej zásuvky k žalúziám. Moderný a čoraz viac využívaný je batériový pohon so solárnym článkom. Na solárny pohon je záruka 5 rokov.

Žalúzie je možné ovládať aj manuálne, kľukou. Prevŕtaním okna sa kľuka umiestni dovnútra. Druhou možnosťou bez zásahu do okna je umiestnenie kľuky zvonku. Tu sa žalúzie mierne vysunú dopredu, aby na kľuku vznikol priestor.

Nábal žalúzií

Nábal žalúzií (výška žalúzií vo vytiahnutom stave) je pri najčastejšie montovaných žalúziách 20 cm, pri žalúziách na balkónové dvere je to 25 cm. Takýmto podielom zasahujú žalúzie do okenného priestoru. Ak sú balkónové dvere dostatočne vysoké, je všetko v poriadku. Ak sú nízke a naopak, členovia vašej domácnosti vysokí, prechodová výška nemus byť komfortná. Pri bežných oknách nie je dôvod na obavu. Štandardné okno má rám so šírkou 8 cm, krídlo 6 cm, nábal žalúzií má 20 cm, teda do priestoru skla zasahuje 4 cm. Len pre porovnanie, klasické interiérové žalúzie vám z výhľadu z okna uberú až 6 cm.

Nezabudnite na sieťky proti hmyzu

Ak plánujete sieťky proti hmyzu, pri objednávke vonkajších žalúzií je na ne tá správna chvíľa. Potrebujú svoj priestor a pri montáži žalúzií s nimi treba rátať. Určite túto informáciu uveďte pri objednávke. Dobrou správou je, že montáž sieťky proti hmyzu aj montáž žalúzií zvládneme počas jednej montáže. Tá trvá menej ako jeden deň.  

V článku sa nachádzajú produkty

Ferrari medzi vonkajšími žalúziami. Ide o najmodernejšie žalúzie so zvýšenými bezpečnostnými prvkami a až o 40% ...

Vonkajšie žalúzie typu C60 sú určené najmä pre priemyselné a administratívne objekty. Lamely majú jemne zaoblený ...

Tieto vonkajšie hliníkové žalúzie majú jemnejší dizajn a pôsobia elegantnejšie ako napr. typ Z90. Zároveň však majú ...

Bežné vonkajšie žalúzie Z90 sú pomerne žiadané, naše žalúzie Z90 Noval sú však ich inovovaná verzia. Naše „novalky“ ...

Sieť proti hmyzu s označením EXT16 má zdvojené rohovníky, vďaka čomu sa v rohoch nerozchádza. Veľkou výhodou je aj ...

Hľadáte sieť proti hmyzu na hliníkové okno? Práve ste ju našli. Výhodou tejto sieťky je najmä veľmi pevný rám s ...

Môžem Vám nejako poradiť?

Miroslav Labák obchodný riaditeľ
labak.m@profirol.sk
0907 823 724

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2021
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie