Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

TaHoma® od SOMFY - dostupná inteligentná domácnosť

15.7.2021Článok

Predstava inteligentnej domácnosti sa väčšinou spája s finančne náročnou prípravou už vo fáze výstavby domu. TaHoma® od SOMFY prináša cenovo dostupné riešenie aj pre dokončené domácnosti, vysokú variabilitu a intuitívne ovládanie. Systém je veľmi podobný inteligentnej inštalácii, no nevyžaduje množstvo elektroniky vo veľkom rozvádzači a kilometre káblov. Predstavuje riešenie pre dokončené domy bez predchádzajúcej prípravy.

Čo je TaHoma®

Tahoma je bezdrôtová riadiaca jednotka, ktorá dokáže priamo alebo nepriamo riadiť všetko, čo sa dá ovládať na diaľku. Funguje ako rovnocenný ovládač, motorizované žalúzie môžete ovládať diaľkovým ovládačom aj cez mobilnú aplikáciu. Pre svoju činnosť potrebuje pripojenie do elektrickej siete, pripojenie na wifi a samozrejme kompatibilné zariadenia. Užívateľom ponúka možnosť zautomatizovať rutinné procesy, vytvárať podmienky a rôzne scenáre.  Riadiaca jednotka má malé rozmery a moderný, nenápadný dizajn, nie je potrebné ju nikde skrývať či zasekávať.

Výhody

Domácnosť prispôsobená biorytmu

Svoju domácnosť plne prispôsobíte zvyklostiam rodiny. Jediným kliknutím uvediete do činnosti viacero zariadení súčasne. Je to jednoduché. Dovidenia stresy, či ste nezabudli pozhasínať alebo nestihli poliať záhradu. 

Nastavte si konkrétny scenár tak, aby sa po odchode z domu pozhasínali všetky svetlá, zatiahli sa žalúzie a znížila sa intenzita vykurovania. Chcete po práci relaxovať v bazéne? Samozrejme. Systém zapne ohrev vody tak, aby mala v konkrétnom čase príjemnú teplotu. Chcete mať večer súkromie? Nastavte s klesajúcou intenzitou slnečného žiarenia zatiahnutie žalúzií a večerné osvetlenie. Nastavte zavlažovanie záhrady, stiahnite výkon vykurovacieho telesa, ak dovnútra svieti slnko. 

Ponocovali ste uprostred týždňa a chcete ráno dlhšie spať? Jediným klikom pozastavíte všetky nastavené automatické procesy


 

Plánovanie

Odchádzate na dovolenku, alebo si cez víkend radi pospíte? Ak idete na pár dní mimo domu, nechajte TaHomu rozsvecovať svetlá, vytiahnuť žalúzie a poliať záhradu. A hoci sa počas pracovného týždňa radi budíte na denné svetlo, cez víkend nechajte žalúzie zatiahnuté, kým sa nevyspíte. 


 

Bezpečnosť 

Únik vody z umývačky, požiar aj neželané návštevy sú nočnou morou každého majiteľa domu. Vďaka širokej ponuke senzorov SOMFY včas dostanete informáciu o tom, že sa doma niečo deje. TaHoma® vám pošle notifikáciu alebo e-mail, prípadne rozsvieti svetlá, ak máte obavu, že by vás notifikácia v noci nezobudila. 

 

Jednoduché použitie

Ovládanie je cez webové rozhranie alebo mobilnú aplikáciu, je intuitívne a prehľadné. Aplikácia je celá v českom jazyku. S úvodnými nastaveniami, registráciou a pridaním všetkých zariadení pomôžu naši technici


 

Kompatibilita

TaHoma® je kompatibilná so zariadeniami, ktoré komunikujú v protokole io-homecontrol® a RTS, asistentmi Amazon Alexa, Apple Homekit, Google Assistant a IFTTT. Do systému je možné pripojiť až 100 zariadení s rôznymi komunikačnými protokolmi. 

 

Dosah riadiacej jednotky

Vo voľnom priestore má riadiaca jednotka rádiový dosah 200 metrov, v priestore cez dve železobetónové steny je to 20 metrov. Vhodným umiestnením tak pokryje väčšinu štandardných i veľkorysejších domov. 

 

Cenová dostupnosť

Investícia sa pohybuje v stovkách eur v závislosti od toho, čo všetko chcete inteligentne riadiť. Jednotlivé prvky ako čidlá, inteligentné zásuvky a svetlá môžete dokupovať postupne a každým krokom meniť svoju domácnosť na inteligentnú. 

 

Privítajte vo svojom dome TaHomu a nechajte všetky rutinné záležitosti na ňu. 

Môžem Vám nejako poradiť?

Miroslav Labák obchodný riaditeľ
labak.m@profirol.sk
0907 823 724

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2021
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie