Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.

Vyberte pobočku:

0903 018 478 / profirol@profirol.sk

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

Bioklimatické pergoly

22.7.2020Článok

Trend ostatných rokov ukazuje, že ľudia chcú čoraz viac času tráviť doma. Aktuálne dianie vo svete aj u nás tomuto trendu nahrávajú. Investujeme do terás, bazénov a záhradného nábytku. Úmerne s časom tráveným vonku rastie aj potreba chrániť seba a záhradný nábytok pred dažďom a ostrým slnkom.

Pergola sa na slovenských záhradách už pomerne udomácnila. Na rozdiel od markízy je to pevná konštrukcia, ktorej funkciou je ochrániť ľudí ale aj záhradný nábytok pred vrtochmi počasia. Spája komfort sedenia vo vnútri s výhodami sedenia vonku. Okrem klasických pergol s látkovou strechou sa viac do popredia dostávajú tzv. bioklimatické pergoly. Aké sú to pergoly a v čom sú iné?

Bioklimatické pergoly

Bioklimatická pergola je moderný spôsob prekrytia terasy, ktorý sa dokonalo prispôsobuje sa individuálnym požiadavkám a meniacim sa poveternostným podmienkam. Strechu tvoria naklápateľné hliníkové lamely. Sú otočné až o 135 stupňov, vďaka čomu môžete regulovať množstvo svetla na terase. Lamely v pootvorenom stave podporujú prúdenie vzduchu a tak podporujú prirodzené ochladzovanie priestoru pod pergolou. V uzavretom stave lamely chránia pred dažďom a dokonca pred snehom. Kvadratický tvar (bez sklonu strechy) prináša okrem nadčasovej estetiky viacero funkčných výhod. Takúto pergolu je možné uzavrieť roletami alebo posuvnými sklenými panelmi. To robí z pergoly prívetivé miesto pre trávenie voľného času aj počas naozaj chladných dní. Tvar pergoly je priam predurčený pre zastrešenie terás bungalovov. Odpadajú starosti so sklonom strechy pergoly, na ktoré pri bungalovoch neostáva miesto.

Pergoly je možné vybaviť množstvom praktického príslušenstva ako ohrievače, osvetlenie a moderné ovládacie prvky. To robí priestoru pod bioklimatickou pergolou moderné a komfortné miesto pre voľný čas a relax aj pre náročného klienta. 

V článku sa nachádzajú produkty

rámová konštrukcia, ktorá sa pokladá alebo votkne na hotovú nosnú konštrukciu odolná voči dažďu, vetru a SNEHU - ...

Pergola Algarve od značky Renson sa dokáže doslova meniť pred očami. Je tu totiž možnosť domontovať dodatočné ...

Camargue je najluxusnejšia lamelová pergola od značky Renson. Je pomerne robustná a môžete ju kompletne uzavrieť a ...

Môžem Vám nejako poradiť?

Miroslav Labák obchodný riaditeľ
labak.m@profirol.sk
0907 823 724

Odber noviniek

Čerstvé novinky priamo na email

Horúce dizajnové novinky a užitočné info. Nespamujeme, vždy sa môžete odhlásiť.

Všetky práva vyhradené Profirol s.r.o. 2021
O nás / Blog / Kontakt / Reklamačný poriadok / Obchodné podmienky / Somfy riadenie